Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
Suppliers matching “Retro Brand”
Also matching “vintage brand”, “y2k brand”
5 5 photos
Assortment
New
Vintage Modern Mixed Costume Jewelry lot · 35 units · Very good pre-owned
35 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.31 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $0.31 a piece
Resells ~$33 weighted median · any condition
View lot
1 1 photo
Assortment
New
Costume jewelry bracelets lot · 40 units · Mixed pre-owned
40 units · Ships parcel
Near you
$27
$0.69 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $0.69 a piece
Resells ~$33 weighted median · any condition
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry lot · 30 · Good pre-owned
30 units · Ships parcel
Near you
$27
$0.92 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $0.92 a piece
Resells ~$33 weighted median · any condition
View lot
Assortment
New
Mixed Costume Jewelry Necklace Lot · 30 · Mixed wearable condition
30 units · Ships parcel or freight from NE
Near you
$11
$0.37 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $0.37 a piece
Resells ~$33 median · any condition
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Lot 10 Necklaces Pendants Beaded Tassel
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$33 median · any condition
View lot
Assortment
New
Mixed costume jewelry bracelet lot · 40 units · Good pre-owned condition
40 units · Ships parcel
Near you
$27
$0.69 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $0.69 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Earrings Lot · 35 pairs · Very good
35 units · Ships parcel or freight from NE
Near you
$11
$0.31 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $0.31 a piece
Resells ~$22 weighted median · any condition
View lot
Assortment
New
Vintage costume earrings lot · 30 pairs · Good pre-owned
30 units · Ships parcel
Near you
$27
$0.92 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $0.92 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Assortment
New
Karu Vintage Costume Jewelry Brooch lot · 9 units · Mixed vintage condition
9 units · Ships parcel
Near you
$27
$3.05 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $3.05 a piece
Resells ~$33 median · any condition
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Necklace Lot of 10 Beaded Faux Pearl Statement
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
Sells in ~34 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$32 median · used
View lot
Assortment
New
Monet Costume Jewelry lot · 8 pieces · mixed condition
8 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.37 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $1.37 a piece
Resells ~$33 weighted median · any condition
View lot
Assortment
New
Mixed costume fashion necklace lot · 20 · Mixed pre-owned
20 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.55 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $0.55 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Assortment
New
Vintage 80s 90s Kids Clothing Lot Small Steps Ocean Pacific Single Stitch 18MOS
Ships parcel
Near you
$5
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Turkish Etched Copper Wall Plates Lot 2 Gulistan Baysal Erzincan Style
2 units · Ships parcel
Near you
$11
$5.50 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Sunn Spots SC24F Lighting Controller & SoundTech SUB SAT 1 Splitter Lot
Ships parcel
Near you
$11
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Trifari & Monet costume jewelry lot · 5 units · Very good vintage pre-owned
5 units · Ships parcel
Near you
$27
$5.50 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$33 weighted median · any condition
View lot
Assortment
New
Vintage 90s Kids Onesies Lot Gerber Healthtex Carter's Made in USA Sz 18M-4T
Ships parcel
Near you
$5
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Riddell Sports NASCAR antenna lot · 2 · New Old Stock, sealed
Ships parcel
Near you
$11
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Mixed Brands toddler boy clothing lot · 9 units · Good vintage condition
9 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.22 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Unmanifested
New
Racing Champions NASCAR Diecast lot · 4 · MOC
Ships parcel
Near you
$11
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Western action figure lot · 25 units · Good vintage condition
25 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.44 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Necklace Lot of 8 Gold and Silver Tone
8 units · Ships parcel
Near you
$27
$3.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Mixed Costume Jewelry Necklace Lot of 9 Vintage to Modern Beaded Chain Station
9 units · Ships parcel
Near you
$27
$3.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Cloisonne Enamel Jewelry Lot Floral Butterfly Necklace Earrings 5pc
5 units · Ships parcel
Near you
$27
$5.50 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Mixed Costume Jewelry Necklace Lot of 8 Butterfly Statement Beaded Bohemian
8 units · Ships parcel
Near you
$27
$3.44 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $3.44 a piece
Resells ~$33 weighted median · any condition
View lot
Assortment
New
Mixed Cross and Crucifix Pendant Jewelry Lot 15 Pieces Vintage to Modern
15 units · Ships parcel
Near you
$27
$1.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Owl Pendant Necklace Lot of 3 Silver Tone Torino Blue Stone Whimsical
3 units · Ships parcel
Near you
$27
$9.16 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Fashion Earring Lot 21 Pairs Studs Dangle Hoop Beaded
21 units · Ships parcel
Near you
$27
$1.31 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Boho Tribal Jewelry Lot 9 Mixed Necklaces Seed Bead Multi-Strand Pendant
9 units · Ships parcel
Near you
$27
$3.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Mixed Costume Jewelry Necklace Lot 15 Gold Tone Vintage to Modern Pendants
15 units · Ships parcel
Near you
$27
$1.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Pendant Lot 35+ Pc Rhinestone Figural Stones
38 units · Ships parcel
Near you
$27
$0.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Lot 13 Scarf Slides Clips Gold Silver Tone Bow Floral Mixed Styles
13 units · Ships parcel
Near you
$27
$2.11 / piece
Sells in ~51 days on resale
You pay $2.11 a piece
Resells ~$18 median · any condition
View lot
Assortment
New
Mixed Fashion Earring Lot 22 Pairs Gold Silver Tone Hoops Drops Vintage Modern
22 units · Ships parcel
Near you
$27
$1.25 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Lot 11 Necklaces Feather Faux Pearl Boho Style
11 units · Ships parcel
Near you
$27
$2.50 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Antique Player Piano Rolls Lot of 4 QRS U.S. Music Supertone Word Rolls
4 units · Ships parcel
Near you
$16
$4.12 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage to Modern Costume Jewelry Lot 0.5 Lbs 12pc Silver Tone Necklaces
12 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.92 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $0.92 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Assortment
New
Mixed Costume Jewelry Necklace Lot 12 Boho Leaf Tassel Cherished Teddies 1998
12 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Faux Pearl Costume Jewelry Lot 4 Necklaces Rhinestone Multi-Strand
4 units · Ships parcel
Near you
$11
$2.75 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
The Beatles Vintage Pinback Button Lot Rock Memorabilia 2 Pieces 1960s Style
2 units · Ships parcel
Near you
$27
$13.75 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Coin Lot 10 Pieces Mixed Currency Lirot Agorot Sheqalim Prutah Vintage
10 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.10 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Walco Ms. Beaded Doll figurine lot · 2 units · vintage, assembled, light dust
Ships parcel
Near you
$16
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Pyrex mixing bowl lot · 3 · mixed condition
3 units · Ships parcel
Near you
$11
$3.66 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Vintage Coin Lot Yugoslavia & Czechoslovakia 8 Pieces 1960s-70s Glue Residue
8 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.37 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Colored Glass 3pc Lot L.E. Smith Moon Star Goblet Cut Ruby Bowl Vintage
3 units · Ships parcel
Near you
$11
$3.66 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Vintage Celebrity Photo Lot Hollywood Press Publicity Photos 11 Pieces 8x10
11 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.00 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage 90s Kids Clothing Lot Looney Tunes Garanimals Shark Baseball Sz 4T 5T
Ships parcel
Near you
$5
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Mixed Silver Tone Costume Jewelry Lot 9pc Michael Kors Rustic Cuff Speidel
9 units · Ships parcel
Near you
$27
$3.05 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $3.05 a piece
Resells ~$35.67 weighted median · any condition
View lot
Assortment
New
Argyle Silver Plate & Tudor Stainless Flatware Assorted Lot 25pc with Chest
25 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.44 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free