Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
Also matching “vest”, “outerwear”
8 8 photos
Manifested
#752-UC709W UltraClub Ladies’ Dawson Quilted Hacking Vest – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$77
$3.19 / piece
Sells in ~59 days on resale
You pay $3.19 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
8 8 photos
Manifested
#752-UC709 UltraClub Men’s Dawson Quilted Hacking Vest – (20 Pieces)
20 units · Ships parcel
Near you
$99
$4.95 / piece
Sells in ~58 days on resale
You pay $4.95 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Assortment
Wholesale Animal Fuzzy Dress For Kids - Assorted
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,233
$12.09 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $12.09 a piece
Resells ~$32 median · new with tags
View lot
Assortment
Colour Puffer Balls kids toysIn Bulk
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$248
$2.30 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / 3XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,902
$59.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / L
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / M
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / 2XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / L
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / M
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / 3XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,902
$59.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / M
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / 3XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,902
$59.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / M
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / 2XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / L
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / L
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Stretchy Big Eye Puffer Ball For Kids In Bulk - Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$446
$4.13 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / 3XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,902
$59.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / 2XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / 2XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Light Up Squeezable Yoyo Balls For Kids - Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$177
$1.64 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Yoyo Balls Play Toy For Kids Wholesale
120 units · NWT · Ships parcel
Near you
$157
$1.31 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Flashing Sports Yoyo Balls For Kids Bulk
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$141
$1.31 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#752-88183 CORE365 Men’s Techno Lite Motivate Lightweight Jacket – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$178
$4.95 / piece
Sells in ~58 days on resale
You pay $4.95 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
In demand
#752-CH-CO126 Champion® Coach’s Jacket – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$234
$6.49 / piece
Sells in ~59 days on resale
You pay $6.49 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
#752-DJM Men’s Denim Jacket – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$99
$8.25 / piece
Sells in ~36 days on resale
You pay $8.25 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#752-88183-X CORE365 Big Men’s Techno Lite Motivate Lightweight Jacket(4x-5x) – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$129
$5.39 / piece
Sells in ~58 days on resale
You pay $5.39 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
#7M-727-601 ‘Famous Maker’ Men’s Zipper Hooded Golf Jacket – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$129
$5.39 / piece
Sells in ~58 days on resale
You pay $5.39 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
#752-DD-5339 DRI DUCK – Men’s Challenger Anorak Jacket – (12 Pieces)
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$317
$26.40 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $26.40 a piece
Resells ~$45 median · new with tags
View lot
Manifested
#7M-372-8425-X UltraClub Big Men’s Iceberg Fleece Full-Zip Jacket(2x-3x-4x-5x) – (15 Pieces)
15 units · Ships parcel
Near you
$74
$4.95 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay $4.95 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#752-372J Threadfast Apparel Sherpa Lined Denim Jacket – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$157
$13.09 / piece
Sells in ~36 days on resale
You pay $13.09 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#752-364J Threadfast Apparel Unisex Legend Jacket – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$158
$13.20 / piece
Sells in ~58 days on resale
You pay $13.20 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
#752-NE722 North End Unisex Aura Packable Anorak – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$63
$90 retail
30% off
Sells in ~59 days on resale
You pay $5.28 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
#752-88205-F-S CORE365 Men’s Region 3-in-1 Coat with Fleece Liner(Small) – (13 Pieces)
13 units · Ships parcel
Near you
$72
$120 retail
40% off
Sells in ~42 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Assortment
#7M-88172T Men’s Tall Voyage Fleece Jacket – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$91
$7.59 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay $7.59 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#752-88224-X CORE365 Big Men’s Profile Fleece-Lined Coat (2x-3x-4x-5x) – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$60 retail
Sells in ~41 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#752-88205-N-10 CORE365 Men’s Region 3-in-1 Coat with Fleece Liner – (10 Pieces)
10 units · Ships parcel
Near you
$66
$120 retail
45% off
Sells in ~42 days on resale
You pay $6.60 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Assortment
Old Navy clothing lot · 250 pcs · brand new
250 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$893
$3.57 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free