Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
Trending
Recycle Ralph Lauren Tommy Hilfiger Mens Pants 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$51
$1.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
1 1 photo
Assortment
Mens Vintage Pants 30 pcs
30 units · Ships parcel
Near you
$88
$2.95 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $2.95 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
In demand
Cycling Shorts 52 pcs · SKU 17-091826-004409
52 units · Ships parcel
Near you
$31
$0.60 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $0.60 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Recycle Mens Over Size Cargo & Carpenter Pants 16 pcs
16 units · Ships parcel
Near you
$46
$2.84 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Brand Sports Shorts 65 pcs
65 units · Ships parcel
Near you
$194
$2.98 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $2.98 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
Recycle Mens Cargo Pants 18 pcs
18 units · Ships parcel
Near you
$59
$3.25 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Wide Leg Pants 39 pcs
39 units · Ships parcel
Near you
$77
$1.97 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $1.97 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Recycle & Good Odds & Ends From The Ski Bin 13 pcs
13 units · Ships parcel
Near you
$36
$2.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Quiksilver Hurley Volcom Oneil Billabong Vans & More Shorts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$153
$3.01 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $3.01 a piece
Resells ~$15.47 weighted median · used
View lot
Assortment
Padded Cycling Shorts 62 pcs
62 units · Ships parcel
Near you
$39
$0.63 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $0.63 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
In demand
Recycle & Good Victoria Secret Pink Shorts 56 pcs
56 units · Ships parcel
Near you
$168
$2.99 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Recycle & Good Ski Bibs 10 pcs · SKU 12-092226-004749
10 units · Ships parcel
Near you
$26
$2.60 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Silky Pajama Tops + Pants 68 pcs
68 units · Ships parcel
Near you
$77
$1.13 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $1.13 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Recycle & Good Military Shorts 30 pcs
30 units · Ships parcel
Near you
$64
$2.12 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Skater Cargo Pants 25 pcs
25 units · Ships parcel
Near you
$83
$3.33 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $3.33 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Skater Cargo Pants 30 pcs
30 units · Ships parcel
Near you
$101
$3.38 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $3.38 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Recycle Mens Skinny Cargo Pants 19 pcs
19 units · Ships parcel
Near you
$51
$2.67 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Recycle Over Size Military Pants + Shorts 21 pcs
21 units · Ships parcel
Near you
$42
$1.98 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Victoria Secret Pink Leggings 18 pcs
18 units · Ships parcel
Near you
$66
$3.68 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $3.68 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Calvin Klein Shorts 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$64
$1.87 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.87 a piece
Resells ~$12 median · used
View lot
Assortment
Rompers 17 pcs
17 units · Ships parcel
Near you
$68
$3.98 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $3.98 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
Romper Tanks 20 pcs
20 units · Ships parcel
Near you
$64
$3.19 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $3.19 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
Skater Cargo Pants 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$96
$3.32 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $3.32 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Brand Track Pants 20 pcs
20 units · Ships parcel
Near you
$103
$5.14 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $5.14 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Mens Cargo Pants 13 pcs
13 units · Ships parcel
Near you
$72
$5.50 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Minimalist Rompers 12 pcs
12 units · Ships parcel
Near you
$38
$3.14 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $3.14 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
Recycle Military Cargo Pants 17 pcs
17 units · Ships parcel
Near you
$137
$8.03 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Bike Shorts 64 pcs
64 units · Ships parcel
Near you
$74
$1.16 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $1.16 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
80s 90s Track Pants 30 pcs
30 units · Ships parcel
Near you
$181
$6.02 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $6.02 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Recycle Military Cargo Pants 16 pcs · SKU 12-090126-003244
16 units · Ships parcel
Near you
$103
$6.42 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Skater Brand Pants 35 pcs
35 units · Ships parcel
Near you
$102
$2.93 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $2.93 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Recycle Mens Vintage Pants 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$46
$1.57 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Modern Shorts 21 pcs
21 units · Ships parcel
Near you
$33
$1.55 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $1.55 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
Jumpsuits 35 pcs
35 units · Ships parcel
Near you
$90
$2.56 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $2.56 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Jumpsuits 40 pcs
40 units · Ships parcel
Near you
$103
$2.57 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $2.57 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Office Jumpsuits 26 pcs
26 units · Ships parcel
Near you
$59
$2.25 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $2.25 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Just Black Jumpsuits 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$52
$1.79 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $1.79 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Just Black Jumpsuits 30 pcs
30 units · Ships parcel
Near you
$41
$1.37 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $1.37 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Recycle Military Cargo Pants 16 pcs · SKU 12-082826-003035
16 units · Ships parcel
Near you
$127
$7.96 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Padded Cycling Shorts 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$35
$0.64 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $0.64 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
Yoga Pants & Crops 32 pcs
32 units · Ships parcel
Near you
$43
$1.34 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $1.34 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Wide Leg Weekend Pants 42 pcs
42 units · Ships parcel
Near you
$137
$3.25 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $3.25 a piece
Resells ~$22 median · used
View lot
Assortment
Vintage & Modern Shorts 56 pcs
56 units · Ships parcel
Near you
$83
$1.48 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $1.48 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
Recycle & Good Ski Bibs 10 pcs · SKU 12-091526-004129
10 units · Ships parcel
Near you
$26
$2.60 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Athleta Leggings & Shorts 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$137
$4.01 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $4.01 a piece
Resells ~$18 median · used
View lot
Assortment
Recycle 80s 90s Track Pants 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$46
$1.57 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Recycle & Good Odds & Ends From The Ski Bin 9 pcs
9 units · Ships parcel
Near you
$39
$4.33 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Levis Cut Offs 10 pcs
10 units · Ships parcel
Near you
$64
$6.37 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $6.37 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free