Places · Consignment shop · Myrtle Beach, SC

Beach babes consign and find

Not yet verified by Closo CLOSED TODAY

Beach babes consign and find in Myrtle Beach, SC: opening hours, its phone number and directions. 9630 N Kings Hwy, Myrtle Beach, SC.

Details as listed, not yet checked by Closo.
What the listing says
Hours
Mon–Fri 9 AM–5 PM, Sat 10 AM–2 PM, closed Sun
10 AM–2 PMhours today
4.77 reviews on Google · as of September 2026

Questions resellers ask about Beach babes consign and find

Answered from the shop's map listing.

01

When is Beach babes consign and find open?

Mon–Fri 9 AM–5 PM, Sat 10 AM–2 PM, closed Sun.

02

How do I reach Beach babes consign and find?

By phone at 843-945-9463.

On the record
Kind
Consignment shop
Where
Myrtle Beach, SC
Sources
1
What you'll find

Stock is not tracked yet

Consignment shops are listed from their map listings; what is on the racks is not reported yet. Been there? A report is how it gets here.

Resale market

Estimated resale value

$16 median resale · Women's tops

Shelves typical for consignment shops resell for a median $16 (women's tops) on resale marketplaces — most sell between $10 and $28.

Women's tops$16$10–$28 · ~36 days
Handbags$37$16–$149 · ~28 days
Shoes$30$17–$54 · ~39 days
Accessories$18$10–$36.99 · ~32 days

Typical for consignment shops — this store has not said what it stocks. National marketplace sold prices for each shelf over the last 90 days — the same sold-price corpus as Closo's category pages, not a store's own sales. Data through Oct 3, 2026. Resale price guide →

Sold by resellers · Women's tops · Shoes · Accessories · Handbags

Recent online sales of items on these shelves, sold by resellers across the U.S. Examples of what the shelves sell for, not items from this store.

  • Skies Are Blue Brown and Blue Plaid Button-Down Shirt with Floral Emb…Skies Are Blue Brown and Blue Plaid Button-Down Shirt with Floral Emb…$15MUsedOct 2
  • Lucky Brand Women's 7.5 Black Leather Backless Loafer Mule Slip On Sh…Lucky Brand Women's 7.5 Black Leather Backless Loafer Mule Slip On Sh…$187.5UsedOct 1
  • Mens Elastic Y-Shape Suspenders 1pc Clip-onMens Elastic Y-Shape Suspenders 1pc Clip-on$948” L tip to tip x 1.25” WUsedSep 28
  • Cartier Burgundy Leather wristlet with Gold Corners‎Cartier Burgundy Leather wristlet with Gold Corners‎$200OSUsedSep 25

Photos and titles belong to the sellers.

Lots near Myrtle Beach

Lots within 100 mi of Myrtle Beach

Wholesale lots for sale now from the suppliers nearest to Myrtle Beach.

Shop lots near Myrtle Beach →
4 photos
Assortment
Full truck load (21 pallets) 7,092 units · Ships freight from NC 25 mi awayShips from Calabash, NC
$77,000 $10.86 / piece
View lot
3 photos
Assortment
ACTIVEWEAR - 500 units 500 units · NWT · Ships parcel or freight from NC 25 mi awayShips from Calabash, NC
$6,050 $12.10 / piece
View lot
3 photos
Assortment New
Revolution Perfume 3.38 fl. oz. (54 Pcs Lot) 54 units · Ships parcel 64 mi awayShips from Lumberton, NC
$416 $7.70 / piece
View lot
3 photos
Assortment New
Cacharel Yes I Am Eau de Parfum Spray for Women, 1 Oz (58 Pcs Lot) 58 units · Ships parcel 64 mi awayShips from Lumberton, NC
$319 $5.50 / piece
View lot

Sold near Myrtle Beach

Recently sold within 100 mi of Myrtle Beach

What sold from suppliers near Myrtle Beach, with the last price and the month.

See live lots like these →
4 photos Sold
Assortment
Dove Bars Soaps 6 Bars Mix (66 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 66 units · Ships parcel or freight from NC 64 mi awayShips from Lumberton, NC
$290 $4.40 / piece
Sold · Oct 2026
4 photos Sold
Assortment
Sally Hansen Salon Effects Nail Polish Strips - 32 Count Different Styles (130 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 130 units · Ships parcel 64 mi awayShips from Lumberton, NC
$179 $1.38 / piece
Sold · Oct 2026
1 photo Sold
Assortment
Women's Floppy Straw Hats - Assorted Bulk Accessories · 12 units · NWT · Ships parcel 71 mi awayShips from Maxton, NC
$949 $79.10 / piece
Sold · Oct 2026
1 photo Sold
Assortment
Wholesale Adults Camouflage Fishing Hats - Assorted Accessories · 12 units · NWT · Ships parcel 71 mi awayShips from Maxton, NC
$474 $39.50 / piece
Sold · Oct 2026

Hours

Monday9 AM – 5 PM
Tuesday9 AM – 5 PM
Wednesday9 AM – 5 PM
Thursday9 AM – 5 PM
Friday9 AM – 5 PM
Saturday10 AM – 2 PM
SundayClosed

Reviews from Google

4.7 ★ on Google (7 reviews) · as of September 2026

More on Google →

Beach babes consign and find reports

Reseller reports from visits — what was on the racks, what it cost, and how consigning went.

No reports yet. Been here? Report a visit →

Report a change · Data as of Sep 29, 2026

Directions Report a change