Places · Consignment shop · Myrtle Beach, SC

Finders Keepers

Not yet verified by Closo OPENS 10 AM

Finders Keepers in Myrtle Beach, SC: opening hours, its phone number and directions. 3146 Waccamaw Blvd, Myrtle Beach, SC.

Details as listed, not yet checked by Closo.
What the listing says
Hours
Mon–Sat 10 AM–4:45 PM, closed Sun
10 AM–4:45 PMhours today
4.4313 reviews on Google · as of September 2026

Questions resellers ask about Finders Keepers

Answered from the shop's map listing.

01

When is Finders Keepers open?

Mon–Sat 10 AM–4:45 PM, closed Sun.

02

How do I reach Finders Keepers?

By phone at 843-236-1669.

On the record
Kind
Consignment shop
Where
Myrtle Beach, SC
Sources
1
What you'll find

Stock is not tracked yet

Consignment shops are listed from their map listings; what is on the racks is not reported yet. Been there? A report is how it gets here.

Resale market

Estimated resale value

$16 median resale · Women's tops

Shelves typical for consignment shops resell for a median $16 (women's tops) on resale marketplaces — most sell between $10 and $28.

Women's tops$16$10–$28 · ~36 days
Handbags$37$16–$149 · ~28 days
Shoes$30$17–$52 · ~35 days
Accessories$18$10–$36.99 · ~32 days

Typical for consignment shops — this store has not said what it stocks. National marketplace sold prices for each shelf over the last 90 days — the same sold-price corpus as Closo's category pages, not a store's own sales. Data through Oct 3, 2026. Resale price guide →

Sold by resellers · Women's tops · Shoes · Accessories · Handbags

Recent online sales of items on these shelves, sold by resellers across the U.S. Examples of what the shelves sell for, not items from this store.

  • Fabletics Blush Pink Pullover Hoodie. UnwornFabletics Blush Pink Pullover Hoodie. Unworn$8XXLUsedOct 2
  • Men's Lime Green Casual Slip-On SneakersMen's Lime Green Casual Slip-On Sneakers$643UsedSep 30
  • comfortcomfort$19OSUsedSep 27
  • Z-Kreation Unisex Black Fanny Pack Southwest Tribal Hip Bag Hiking Tr…Z-Kreation Unisex Black Fanny Pack Southwest Tribal Hip Bag Hiking Tr…$27OSUsedSep 26

Photos and titles belong to the sellers.

Lots near Myrtle Beach

Lots within 100 mi of Myrtle Beach

Wholesale lots for sale now from the suppliers nearest to Myrtle Beach.

Shop lots near Myrtle Beach →
3 photos
Assortment
ACTIVEWEAR - 500 units 500 units · NWT · Ships parcel or freight from NC 33 mi awayShips from Calabash, NC
$6,050 $12.10 / piece
View lot
4 photos
Assortment
Full truck load (21 pallets) 7,092 units · Ships freight from NC 33 mi awayShips from Calabash, NC
$77,000 $10.86 / piece
View lot
3 photos
Assortment New
Bio-Oil Skincare Oil (Natural) 0.852 FL (110 Pcs Lot) 110 units · Ships parcel 67 mi awayShips from Lumberton, NC
$484 $4.40 / piece
View lot
3 photos
Assortment New
Cacharel Yes I Am Eau de Parfum Spray for Women, 1 Oz (58 Pcs Lot) 58 units · Ships parcel 67 mi awayShips from Lumberton, NC
$319 $5.50 / piece
View lot

Sold near Myrtle Beach

Recently sold within 100 mi of Myrtle Beach

What sold from suppliers near Myrtle Beach, with the last price and the month.

See live lots like these →
3 photos Sold
Assortment
Yardley London Bath Bar Oatmeal & Almond 4 oz, 2 Count (120 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 120 units · Ships parcel or freight from NC 67 mi awayShips from Lumberton, NC
$396 $3.30 / piece
Sold · Oct 2026
3 photos Sold
Assortment
NIVEA Refreshing Basil and White Tea Body Wash, 20 FL OZ (70 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 70 units · Ships parcel or freight from NC 67 mi awayShips from Lumberton, NC
$231 $3.30 / piece
Sold · Oct 2026
1 photo Sold
Assortment
Bulk Bucket Hats For Kids - Assorted Accessories · 12 units · NWT · Ships parcel 72 mi awayShips from Maxton, NC
$474 $39.50 / piece
Sold · Oct 2026
1 photo Sold
Assortment
Wholesale Adults Camouflage Fishing Hats - Assorted Accessories · 12 units · NWT · Ships parcel 72 mi awayShips from Maxton, NC
$474 $39.50 / piece
Sold · Oct 2026

Hours

Monday10 AM – 4:45 PM
Tuesday10 AM – 4:45 PM
Wednesday10 AM – 4:45 PM
Thursday10 AM – 4:45 PM
Friday10 AM – 4:45 PM
Saturday10 AM – 4:45 PM
SundayClosed

Reviews from Google

4.4 ★ on Google (313 reviews) · as of September 2026

More on Google →

Finders Keepers reports

Reseller reports from visits — what was on the racks, what it cost, and how consigning went.

No reports yet. Been here? Report a visit →

Report a change · Data as of Sep 29, 2026

Directions Report a change