Places · Consignment shop · Myrtle Beach, SC

Classy Consignments

Not yet verified by Closo CLOSED TODAY

Classy Consignments in Myrtle Beach, SC: opening hours, its phone number and directions. 3901 Dick Pond Rd, Myrtle Beach, SC.

Details as listed, not yet checked by Closo.
What the listing says
Hours
Mon–Sat 10 AM–6 PM, closed Sun
10 AM–6 PMhours today
4.860 reviews on Google · as of September 2026

Questions resellers ask about Classy Consignments

Answered from the shop's map listing.

01

When is Classy Consignments open?

Mon–Sat 10 AM–6 PM, closed Sun.

02

How do I reach Classy Consignments?

By phone at 843-215-0782.

On the record
Kind
Consignment shop
Where
Myrtle Beach, SC
Sources
1
What you'll find

Stock is not tracked yet

Consignment shops are listed from their map listings; what is on the racks is not reported yet. Been there? A report is how it gets here.

Resale market

Estimated resale value

$16 median resale · Women's tops

Shelves typical for consignment shops resell for a median $16 (women's tops) on resale marketplaces — most sell between $10 and $28.

Women's tops$16$10–$28 · ~36 days
Handbags$37$16–$149 · ~28 days
Shoes$30$17–$54 · ~39 days
Accessories$18$10–$36.99 · ~32 days

Typical for consignment shops — this store has not said what it stocks. National marketplace sold prices for each shelf over the last 90 days — the same sold-price corpus as Closo's category pages, not a store's own sales. Data through Oct 3, 2026. Resale price guide →

Sold by resellers · Women's tops · Shoes · Handbags · Accessories

Recent online sales of items on these shelves, sold by resellers across the U.S. Examples of what the shelves sell for, not items from this store.

  • Anthropologie Pilcro Keira Blouse Womens M Beige Peter Pan Collar Ruf…Anthropologie Pilcro Keira Blouse Womens M Beige Peter Pan Collar Ruf…$25MUsedOct 2
  • Straye Stanley Sneakers in Cream- Size 6.5 Women’sStraye Stanley Sneakers in Cream- Size 6.5 Women’s$316.5UsedOct 1
  • Coach Tattersall Plaid Wool Satchel F13987 Hamptons Turnlock Tan Leat…Coach Tattersall Plaid Wool Satchel F13987 Hamptons Turnlock Tan Leat…$125OSUsedSep 30
  • Outdoor Research Sunbriolet Sun Hat blue UPF50+ unisex adult mediumOutdoor Research Sunbriolet Sun Hat blue UPF50+ unisex adult medium$20MediumUsedSep 28

Photos and titles belong to the sellers.

Lots near Myrtle Beach

Lots within 100 mi of Myrtle Beach

Wholesale lots for sale now from the suppliers nearest to Myrtle Beach.

Shop lots near Myrtle Beach →
3 photos
Assortment
ACTIVEWEAR - 500 units 500 units · NWT · Ships parcel or freight from NC 39 mi awayShips from Calabash, NC
$6,050 $12.10 / piece
View lot
4 photos
Assortment
Full truck load (21 pallets) 7,092 units · Ships freight from NC 39 mi awayShips from Calabash, NC
$77,000 $10.86 / piece
View lot
3 photos
Assortment New
Raw Sugar Kids Mix Shampoo+Conditioner 12 Fl (64 Pcs lot) 64 units · Ships parcel 70 mi awayShips from Lumberton, NC
$211 $3.30 / piece
View lot
8 photos
Unmanifested New
AMZ FC - HC TRUCKLOADS — PER PALLET Customer returns · Ships freight from NC 70 mi awayShips from Lumberton, NC
$578
View lot

Sold near Myrtle Beach

Recently sold within 100 mi of Myrtle Beach

What sold from suppliers near Myrtle Beach, with the last price and the month.

See live lots like these →
5 photos Sold
Assortment
Men's Grooming Electric Shavers & Trimmers Assorted Different Brands And Sizes(50 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 50 units · Ships parcel 70 mi awayShips from Lumberton, NC
$440 $8.80 / piece
Sold · Oct 2026
2 photos Sold
Assortment
Sky Organics Organic Lip Balms w/ Beeswax (145 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 145 units · Ships parcel 70 mi awayShips from Lumberton, NC
$319 $2.20 / piece
Sold · Oct 2026
1 photo Sold
Manifested
Adults Unisex Straw Hats Wholesale Accessories · 6 units · NWT · Ships parcel 75 mi awayShips from Maxton, NC
$840 $140.06 / piece
Sold · Oct 2026
1 photo Sold
Manifested
Adults Women's Houston Straw Hats Wholesale Accessories · 6 units · NWT · Ships parcel 75 mi awayShips from Maxton, NC
$1,065 $177.46 / piece
Sold · Oct 2026

Hours

Monday10 AM – 6 PM
Tuesday10 AM – 6 PM
Wednesday10 AM – 6 PM
Thursday10 AM – 6 PM
Friday10 AM – 6 PM
Saturday10 AM – 6 PM
SundayClosed

Reviews from Google

4.8 ★ on Google (60 reviews) · as of September 2026

More on Google →

Classy Consignments reports

Reseller reports from visits — what was on the racks, what it cost, and how consigning went.

No reports yet. Been here? Report a visit →

Report a change · Data as of Sep 29, 2026

Directions Report a change