Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
Trending
Abercrombie Hollister American Eagle Aeropostale Girls Tees 77 pcs
77 units · Ships parcel
Near you
$150
$1.94 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
3 3 photos
Assortment
Trending
Wholesale Ralph Lauren Polo Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$242
$9.66 / piece
Sells in ~22 days on resale
You pay $9.66 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
Trending
Recycle Graphic + Cartoon T-Shirts 68 pcs
68 units · Ships parcel
Near you
$55
$0.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Recycle Destination Tees 61 pcs
61 units · Ships parcel
Near you
$39
$0.64 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
TV & Movie T-Shirts — L / 6 Tees
6 units · Ships parcel
Near you
$112
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic + Long Sleeves + The Dead + Destination Tees 64 pcs
64 units · Ships parcel
Near you
$72
$1.12 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic + Sports T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$64
$1.25 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle Blank Tees 53 pcs
53 units · Ships parcel
Near you
$42
$0.78 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Trending
Recycle & Good Aerie Sweatshirts 18 pcs
18 units · Ships parcel
Near you
$47
$2.60 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Recycle Tye Dye T-Shirts 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$44
$0.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-092426-004917
58 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic T-Shirts 59 pcs
59 units · Ships parcel
Near you
$53
$0.90 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle Girls Skater Tees 89 pcs
89 units · Ships parcel
Near you
$77
$0.86 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Trending
Recycle Over Size Graphic T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$43
$0.84 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
YOUTH TOYOTA SUPRA HOODIE CHARCOAL
102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$506
$4.96 / piece
Sells in ~51 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Assortment
#173-D-N Youth Tees Assorted Colors $.75 each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
New
Long Sleeve Mesh Jersey — Red / 2X-Large
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$114
$28.50 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Wholesale Mix T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$217
$8.67 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale Surf / Skate T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$248
$9.91 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale Music T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$260
$10.41 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $10.41 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale Pro Sports T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$266
$10.66 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $10.66 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale Hawaiian shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$186
$7.43 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Wholesale Workwear, Nature, & Camo Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$248
$9.91 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale Sweatshirt Blanks — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$266
$10.66 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $10.66 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Recycle More Sports T-Shirts 61 pcs
61 units · Ships parcel
Near you
$39
$0.64 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Recycle More Sports T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.64 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Wholesale College T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$266
$10.66 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $10.66 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Recycle More Sports T-Shirts 53 pcs
53 units · Ships parcel
Near you
$35
$0.66 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Recycle Brand & Skate T-Shirts 56 pcs
56 units · Ships parcel
Near you
$35
$0.63 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Araceli Sweater Variety Mix 31 pcs
31 units · Ships parcel
Near you
$39
$1.26 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay $1.26 a piece
Resells ~$21 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale True Vintage T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$279
$11.15 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Recycle Skater Brand Mens Shirts + Shorts 40 pcs
40 units · Ships parcel
Near you
$49
$1.24 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
YOUTH GIRLS CINNAMOROLL CREWNECK LT BLUE
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$506
$4.96 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Assortment
YOUTH FORTNITE PEELY HOODIE NAVY
102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$506
$4.96 / piece
Sells in ~51 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Wholesale Blank T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$217
$8.67 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Sweater Crops + Pants 28 pcs
28 units · Ships parcel
Near you
$46
$1.63 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay $1.63 a piece
Resells ~$21 median · used
View lot
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 57 pcs · SKU 12-092326-004779
57 units · Ships parcel
Near you
$35
$0.62 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
YOUTH CROSS GRAPHIC FLEEECE HOODIE CHARCOAL
102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$506
$4.96 / piece
Sells in ~51 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Assortment
Trending
Wholesale Ralph Lauren Polo Shirts — 10
10 units · Ships parcel
Near you
$105
$10.53 / piece
Sells in ~22 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
Men's Flannel Shirts Bale — 100LB
125 units · Ships parcel or freight from FL
Near you
$496
$3.96 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $3.96 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
Trending
Recycle Abercrombie Hollister American Eagle Aeropostale Sweatshirts 18 pcs · SKU 20-092426-004873
18 units · Ships parcel
Near you
$57
$3.18 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 60 pcs
60 units · Ships parcel
Near you
$36
$0.61 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-092226-004726
58 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.56 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-092226-004718
58 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.56 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Wholesale Biker / Harley Davidson T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$359
$14.37 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-092326-004787
58 units · Ships parcel
Near you
$35
$0.61 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
YOUTH MARVEL DEADPOOL T-SHIRT CHARCOAL
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$620
$6.20 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $6.20 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Assortment
Crop Sweaters 23 pcs
23 units · Ships parcel
Near you
$46
$1.98 / piece
Sells in ~40 days on resale
You pay $1.98 a piece
Resells ~$21 median · used
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Typical sourcing cost
measured across live shirts & tops lots on Closo · gross, before shipping & fees
$18.57 per unit
Shirts resell for a median $17 — ×0.9 ≈ −$2 gross per item
Market comparison
Shirts & Tops lots: California vs nationwide
California $40.99 median per unit · most between $6.20 and $68.95
Nationwide $18.57 median per unit · most between $4.68 and $40.99
California lots run about 121% above the national median for this shelf.
About this category
About wholesale shirts & tops on Closo
Prices start at $4 and reach $11,000 for the biggest loads. The lots come from 41 vetted U.S. suppliers, so the shelf refills from more than one warehouse. 6 of them are pallets or truckloads; the other 4,012 ship as case packs or boxes.
Read more Show less
On each lot page you see what is inside, how many pieces, what it retailed for and what the pieces resell for today. Wholesale shirts and tops lots — tees, polos, button-downs, blouses and knit tops in case packs, boxes and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns across men's, women's and kids' labels; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, alongside Closo's resale comps for the brands inside. Case packs ship parcel and pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, with Closo buyer protection on every order. Tops are the fastest-turning apparel category on resale marketplaces — browse the live lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Shirts & Tops lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What counts as a shirts lot? Any top-half garment filed without a department: tees, polos, button-downs, blouses, sweatshirts and knit tops. Department lots (men's, women's, kids') stay on their own shelves even when they are mostly shirts.
Are sizes and brands mixed? Usually across a standard size run and several labels. Manifested lots list brand and size per line; assortment lots describe the range and the share of each.
How fast do shirts resell? Tops are the highest-volume apparel category on eBay, Poshmark and Mercari; each lot's resale comps show recent sold prices for the brands inside so you can price the box.
From the Closo blog Shirts & Tops — guides from the Closo blog What resellers pay, where the lots come from and how the resale side moves — written from Closo's own numbers.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free