Joan & David handbags & wallets lots

Manifested and assortment lots with Joan & David on the manifest or in the listing — handbags & wallets from vetted U.S. liquidators — $22 to $208 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
58
live lots
handbags & wallets on Closo right now
$43.99
median per unit
all-in, before shipping
Sep 29, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Joan & David Two Pocket Diamond Quilted 22 in. Duffel Bag — 618-WHISTFUL MAUVE 8 photos
Assortment
Joan & David Two Pocket Diamond Quilted 22 in. Duffel Bag — 618-WHISTFUL MAUVE NWT · Ships parcel
$66

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Joan & David Diamond Quilted Puffer Nylon Square Laptop Backpack — 618-WHISTFUL MAUVE 8 photos
Assortment
Joan & David Diamond Quilted Puffer Nylon Square Laptop Backpack — 618-WHISTFUL MAUVE Ships parcel
$55

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David Two Pocket Diamond Quilted 22 in. Duffel Bag — 619-GREEN GABLES NWT · Ships parcel
$66

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Two Pocket Diamond Quilted 22 in. Duffel Bag — 367-BLACK NWT · Ships parcel
$66

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment
Max Studio The Crinkle Tubular Quilted Puffer Nylon Hanging Toiletry Case with Detachable Pouch — 020-TAUPE NWT · Ships parcel
$42

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 6 Piece Travel Packing Cube Set — 618-WHISTFUL MAUVE 6 units · NWT · Ships parcel
$33 $5.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 6 Piece Travel Packing Cube Set — 020-TAUPE 6 units · NWT · Ships parcel
$33 $5.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Joan & David 5 Piece Sport Nylon Compression Packing Cube Set — 038-BLUSH 5 units · NWT · Ships parcel
$33 $6.60 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$6.60a piece
Resells~$18median · new with tags

2.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
Joan & David 5 Piece Sport Nylon Compression Packing Cube Set — 618-WHISTFUL MAUVE 5 units · NWT · Ships parcel
$33 $6.60 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 5 Piece Sport Nylon Compression Packing Cube Set — 020-TAUPE 5 units · NWT · Ships parcel
$33 $6.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 5 Piece Sport Nylon Compression Packing Cube Set — 619-GREEN GABLES 5 units · NWT · Ships parcel
$33 $6.60 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 5 Piece Sport Nylon Compression Packing Cube Set — 555- MAROON BANNER 5 units · NWT · Ships parcel
$33 $6.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 6 Piece Travel Packing Cube Set — 555- MAROON BANNER 6 units · NWT · Ships parcel
$33 $5.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 6 Piece Travel Packing Cube Set — 236-CHOCOLATE BROWN 6 units · NWT · Ships parcel
$33 $5.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 6 Piece Travel Packing Cube Set — 038-BLUSH 6 units · NWT · Ships parcel
$33 $5.50 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$5.50a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

3.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Unmanifested
Max Studio The Elise Sport Nylon 18 Inch Workbook Backpack — 621-NAVY PEONY NWT · Ships parcel
$55

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David The Meridian 21 Inch Tarpulin 8 Wheel Spinner Luggage — 020-TAUPE NWT · Ships parcel
$185

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 5 Piece Sport Nylon Compression Packing Cube Set — 236-CHOCOLATE BROWN 5 units · NWT · Ships parcel
$33 $6.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 6 Piece Travel Packing Cube Set — 619-GREEN GABLES 6 units · NWT · Ships parcel
$33 $5.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David The Lainey Sport Nylon Drop Bottom Duffel Bag — 619-GREEN GABLES Ships parcel
$71

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Puffer Nylon 18-Inch Workbook Backpack — 358-METALLIC CHOCOLATE · SKU JDB2894-358-MCH Ships parcel
$44

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David 22" Metallic Puffer Tubular Quilted Nylon Travel Weekender Duffel — 358-METALLIC CHOCOLATE NWT · Ships parcel
$66

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David The Sport Nylon Double Handle Hanging Toiletry Case — 367-BLACK NWT · Ships parcel
$40

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Metallic Tubular Quilted Nylon Passport Sling Bag — 358-METALLIC CHOCOLATE Ships parcel
$22

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Metallic Tubular Quilted Nylon Passport Sling Bag — 331-CHROME Ships parcel
$22

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Unmanifested
Joan & David The Triangle Quilted Hanging Makeup Toiletry Bag NWT · Ships parcel
$46

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Two Pocket Diamond Quilted 22 in. Duffel Bag — 269-TIMELESS TAUPE NWT · Ships parcel
$66

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Puffer Nylon 18-Inch Workbook Backpack — 331-CHROME · SKU JDB2894-331-CHR Ships parcel
$44

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David The Isabel Quilted Nylon Drop Bottom Duffel Bag — 104-SAGE NWT · Ships parcel
$71

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Puffer Nylon 18-Inch Workbook Backpack — 331-CHROME · SKU JDB2899-331-CHR NWT · Ships parcel
$44

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Puffer Nylon 18-Inch Workbook Backpack — 243-EMERALD · SKU JDB2894-243-EM Ships parcel
$44

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Puffer Nylon 18-Inch Workbook Backpack — 243-EMERALD · SKU JDB2899-243-EM NWT · Ships parcel
$44

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Puffer Nylon 18-Inch Workbook Backpack — 358-METALLIC CHOCOLA NWT · Ships parcel
$44

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Puffer Nylon 18-Inch Workbook Backpack — 358-METALLIC CHOCOLATE · SKU JDB2893-358-MCH NWT · Ships parcel
$44

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Puffer Nylon 18-Inch Workbook Backpack — 331-CHROME · SKU JDB2893-331-CHR NWT · Ships parcel
$44

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Puffer Nylon 18-Inch Workbook Backpack — 243-EMERALD · SKU JDB2893-243-EM NWT · Ships parcel
$44

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David 22" Metallic Puffer Tubular Quilted Nylon Travel Weekender Duffel — 331-CHROME NWT · Ships parcel
$66

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Puffer Nylon 18-Inch Workbook Backpack — 001-BLACK NWT · Ships parcel
$44

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David The Lainey Sport Nylon Drop Bottom Duffel Bag — 038-BLUSH Ships parcel
$71

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Unmanifested
Joan & David The Lainey Sport Nylon Drop Bottom Duffel Bag — 020-TAUPE Ships parcel
$71

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 5 Piece Sport Nylon Compression Packing Cube Set — 100-BLK 5 units · NWT · Ships parcel
$33 $6.60 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Unmanifested
Max Studio The Elise Sport Nylon 18 Inch Workbook Backpack — 445- CADET BLUE NWT · Ships parcel
$55

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 6 Piece Travel Packing Cube Set — 604-FESTIVAL FUSCHIA 6 units · NWT · Ships parcel
$33 $5.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Joan & David Duffle & Luggage 2 Piece Set — 551-ASH STONE 2 units · NWT · Ships parcel
$197 $98.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
Joan & David Duffle & Luggage 2 Piece Set — 548-CEMENT STORM 2 units · NWT · Ships parcel
$197 $98.45 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David 6 Piece Travel Packing Cube Set — 100-BLK 6 units · NWT · Ships parcel
$33 $5.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Joan & David Rolling Underseater & Luggage 2 Piece Set 2 units · NWT · Ships parcel
$208 $103.95 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested
Joan & David Duffle & Luggage 2 Piece Set — 367-BLACK 2 units · NWT · Ships parcel
$197 $98.45 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Handbags & Wallets suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Magid
58 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a handbags & wallets lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Joan & David handbags & wallets lots — questions buyers ask

Closo Wholesale lists 58 live Joan & David handbags & wallets lots from vetted U.S. liquidators. Prices run from $22 to $208 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $5.50 to $103.95 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery. Across 58 live Joan & David handbags & wallets lots, the median asking price is $43.99 per unit. Updated Sep 29, 2026.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a handbags & wallets lot cost?
Live handbags & wallets lots on Closo run from $22 to $208 all-in; per unit that is $5.50 to $103.95 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list handbags & wallets lots?
Magid carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

8 photos
Unmanifested
Joan & David Two Pocket Diamond Quilted 22 in. Duffel Bag — 367-BLACK NWT · Ships parcel
$66
View lot