Wholesale cosmetics & makeup pallets

11,173 live cosmetics and beauty lots listed right now — unit counts, declared retail, freight to your ZIP and the resale comps, on every lot. Updated .

Makeup Skincare Hair care Personal care Nails Fragrance Beauty tools Mystery Boxes Cosmetics Pallets
Filters 1
Sort: Recommended

Sorted by Recommended

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

L'Oréal Paris Lash Paradise Washable Black Mascara 0.28 oz - 72 Pack · SKU 66707 2 photos
Manifested New
L'Oréal Paris Lash Paradise Washable Black Mascara 0.28 oz - 72 Pack · SKU 66707 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$742 $10.30 / piece
Sells in ~1 days on resale
You pay$10.30a piece
Resells~$17.90median · any condition

1.7× resale / costSteady seller

View lot
L’Oreal Paris True Match Concealer, Liquids, Medium Deep Warm, 0.17 fl oz 1 photo
Assortment In demand
L’Oreal Paris True Match Concealer, Liquids, Medium Deep Warm, 0.17 fl oz 360 units · NWT · Ships parcel
$1,089 $3.03 / piece 49 % of retail
Sells in ~16 days on resale
You pay$3.03a piece
Resells~$8median · new with tags

2.6× resale / costSells now and then

View lot
4 photos
Manifested In demand
Rhode Pocket Blush Buildable Hydrating Cream Blush – Tan Line (5.3 g / 18 oz) 50 units · NWT · Ships parcel
$1,485 $29.70 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Assortment In demand
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot) 270 units · Ships parcel
$743 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
DIAL BODY WASH SILK & MAGNOLIA 16 OZ CASE PACK 6 522 units · NWT · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,751 $5.27 / piece 132 % of retail

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA Luminizer Lip Gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA Luminizer Lip Gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$4.34a piece
Resells~$12median · any condition

2.8× resale / costSteady seller

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$4.34a piece
Resells~$12median · any condition

2.8× resale / costSteady seller

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$4.34a piece
Resells~$12median · any condition

2.8× resale / costSteady seller

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$4.34a piece
Resells~$12median · any condition

2.8× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE ANDALOU NATURALS CLARIFYING GRAPEFRUIT BODY LOTION 8 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece 36 % of retail

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA Luminizer Lip Gloss lot · 3 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$4.34a piece
Resells~$12median · any condition

2.8× resale / costSteady seller

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$4.34a piece
Resells~$12median · any condition

2.8× resale / costSteady seller

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA Luminizer Lip Gloss 011, HEY GIRL lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$4.34a piece
Resells~$12median · any condition

2.8× resale / costSteady seller

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$4.34a piece
Resells~$12median · any condition

2.8× resale / costSteady seller

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA lip gloss lot · 24 units 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$4.34a piece
Resells~$12median · any condition

2.8× resale / costSteady seller

View lot
8 photos
Assortment New
MOIRA Luminizer Lip Gloss 010, Flashy lot · 3 24 units · Ships parcel
$104 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Beauty Creations Plush 4 Color Palette - Wholesale 36 Units + 6 Testers (PLP-PTD) 72 units · Ships parcel
$451 $6.27 / piece
Sells in ~21 days on resale
You pay$6.27a piece
Resells~$16weighted median · any condition

2.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested In demand
Rhode Pocket Blush, Date Cake 80 units · NWT · Ships parcel
$2,024 $25.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot) 141 units · Ships parcel
$310 $2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$15median · new with tags

6.8× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Manifested In demand
Rhode Pocket Blush, Piggy 50 units · NWT · Ships parcel
$1,155 $23.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE R.E.M. BEAUTY ASSORTED COSMETICS PACKAGE #1 - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$288 $5.75 / piece
Sells in ~22 days on resale
You pay$5.75a piece
Resells~$15weighted median · new with tags

2.6× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment In demand
BH Cosmetics Liquid Eye Liner 0.4 Ounce Black (144 Pcs Lot) 144 units · Ships parcel
$317 $2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$15median · new with tags

6.8× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE NARS LIPSTICK 0.12 OZ - SHANGHAI EXPRESS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$690 $13.80 / piece
Sells in ~216 days on resale
You pay$13.80a piece
Resells~$21median · new with tags

1.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment New
Sally Hansen Complete Salon Manicure You Glow Girl 353 Nail Polish - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$286 $3.97 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$3.97a piece
Resells~$10median · any condition

2.5× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment New
Sally Hansen Vitamin E Nail & Cuticle Oil - 48 Pack 48 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$276 $5.75 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$5.75a piece
Resells~$10median · any condition

1.7× resale / costSteady seller

View lot
2 photos
Assortment New
Sally Hansen Insta-Dri Nail Polish, Petal - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$350 $4.85 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$4.85a piece
Resells~$10median · any condition

2.1× resale / costSteady seller

View lot
5 photos
Manifested
Simply Bella Spa Headband And Wristband - Wholesale 12 Sets (STB0010) 120 units · NWT · Ships parcel
$303 $2.52 / piece
Sells in ~69 days on resale
You pay$2.52a piece
Resells~$18median · new with tags

7.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE NARS TINTED SMUDGE PROOF EYESHADOW BASE 0.28 OZ - LIGHT - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$863 $17.25 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment New
Sally Hansen Cuticle Massage Cream - 48 Pack 48 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$229 $4.76 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$4.76a piece
Resells~$10median · any condition

2.1× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment New
Sally Hansen Complete Treatment Nail Growth Miracle, 13.3 ml - 48 Pack 48 units · NWT · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$314 $6.53 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment New
Sally Hansen Diamond Strength Nail Hardener Care - 12 ml - 48 Pack 48 units · NWT · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$260 $5.41 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
Sally Hansen Complete Salon Manicure, Blush - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$287 $3.98 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$3.98a piece
Resells~$10median · any condition

2.5× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment
Gen See Mixed Media Matte Liquid Eyeshadow – SHROOM 05 (Matte Taupe) 80 units · NWT · Ships parcel
$1,848 $23.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment New
Sally Hansen Color Therapy Element Nail Polish - 72 Pack 72 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$305 $4.23 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$4.23a piece
Resells~$10median · any condition

2.4× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment In demand
SCENT BEAUTY Early Morning Breeze by Dolly Parton – Eau De Toilette – Casual, Daytime Dolly Parton Perfume for Women with Notes of Jasmine Sambac, Orange Flower and Sandalwood – 1.7 Fl Oz 120 units · NWT · Ships parcel
$1,485 $12.38 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$12.38a piece
Resells~$40median · new with tags

3.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested New
Charc Shower Gloves C/P 72 equate 72 units · Ships parcel
$223 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Simply Bella Lipluxe - Wholesale Display 36 Units (S127) 108 units · NWT · Ships parcel
$288 $2.66 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP Skincare Headbands lot · 1 13 units · Ships parcel
$97 $7.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
She Plumping Lip Oil #PL1059 (24PC) 72 units · Ships parcel
$120 $1.67 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
She Popsicle Lip Gloss #LP1034 (24PC) 72 units · Ships parcel
$120 $1.67 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
48 of 11,152 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale cosmetics & beauty on Closo

Asking prices on this shelf run from $3 to $34,265 a lot. The lots come from 45 vetted U.S. suppliers, so the shelf refills from more than one warehouse.

Read moreShow less

The mix is 51 pallet-and-truckload deals against 11,122 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale cosmetics and beauty lots — makeup, skincare, fragrance, hair care and personal-care sets in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Most beauty lots ship parcel, pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Beauty is a fast-moving resale category with strong brand demand — see the live lots below.

FAQ

Cosmetics & Beauty lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

Are beauty products sealed and unexpired?

Overstock and shelf-pull lots are new and sealed; suppliers note expiry where relevant. Customer-returns lots may include opened items and say so in the condition grade.

Can cosmetics lots be shipped by parcel?

Most box and case lots ship parcel; some fragrances carry carrier restrictions, which the supplier states on the lot page.

Which beauty brands appear?

Drugstore, prestige and salon labels all appear; manifested lots name each brand line by line with resale comps.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.