Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Manifested
New
Lucite Bangle Bracelet
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 8 pcs · Lucite Bangle Bracelet
$69
$8.67 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
1 1 photo
Manifested
New
Metal Bangle Bracelet Set · SKU 133903
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 6 pcs · Metal Bangle Bracelet Set
$65
$10.84 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $10.84 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Metal Bangle Bracelet Set · SKU 133904
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 6 pcs · Metal Bangle Bracelet Set
$65
$10.84 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $10.84 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Leather & Metal Bangle Bracelet Set · SKU 133906
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 6 pcs · Leather & Metal Bangle…
$65
$10.84 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $10.84 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Rhinestone Pave Buckle Chunky Chain Bracelet — Burnish Clear
7 units · Like new · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 7 pcs · Rhinestone Pave Buckle…
$69
$9.91 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$23 median · used
View lot
Manifested
New
Rhinestone Pave Buckle Chunky Chain Bracelet — Gold Clear
7 units · Like new · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 7 pcs · Rhinestone Pave Buckle…
$69
$9.91 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$23 median · used
View lot
Manifested
New
Rhinestone Pave Buckle Chunky Chain Bracelet — Rhodium Clear
7 units · Like new · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 7 pcs · Rhinestone Pave Buckle…
$69
$9.91 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$23 median · used
View lot
Manifested
New
Flower Charm Beaded Stretch Bracelet
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 7 pcs · Flower Charm Beaded Stretch…
$69
$9.91 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Acrylic Bangle Bracelet Set
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 6 pcs · Acrylic Bangle Bracelet Set
$65
$10.84 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $10.84 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Glass Stone Embellished Front Knot Headband · SKU 134703
14 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 14 pcs · Glass Stone Embellished…
$65
$4.65 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $4.65 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Seed Beaded Trim Front Knot Headband
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 12 pcs · Seed Beaded Trim Front Knot…
$67
$5.58 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $5.58 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Flower Detail Pearl Trim Headband · SKU 134705
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 12 pcs · Flower Detail Pearl Trim…
$67
$5.58 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $5.58 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Flower Detail Pearl Trim Headband · SKU 134706
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 12 pcs · Flower Detail Pearl Trim…
$67
$5.58 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $5.58 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Flower Detail Tweed Padded Headband · SKU 134707
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 12 pcs · Flower Detail Tweed Padded…
$67
$5.58 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $5.58 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Flower Detail Tweed Padded Headband · SKU 134708
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 12 pcs · Flower Detail Tweed Padded…
$67
$5.58 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $5.58 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Flower Detail Tweed Headband · SKU 134709
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 12 pcs · Flower Detail Tweed Headband
$67
$5.58 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $5.58 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Flower Detail Tweed Headband · SKU 134710
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 12 pcs · Flower Detail Tweed Headband
$67
$5.58 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $5.58 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Floral & Crystal Embellished Woven Leather Headband
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 6 pcs · Floral & Crystal…
$65
$10.84 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $10.84 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Floral & Butterfly Embellished Woven Leather Headband
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 6 pcs · Floral & Butterfly…
$72
$12.08 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $12.08 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Floral Embellished Woven Leather Headband · SKU 135471
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 6 pcs · Floral Embellished Woven…
$72
$12.08 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $12.08 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Floral Embellished Leather Headband
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 6 pcs · Floral Embellished Leather…
$72
$12.08 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Floral Embellished Woven Leather Headband · SKU 135473
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 6 pcs · Floral Embellished Woven…
$72
$12.08 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $12.08 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Floral Embellished Woven Leather Headband · SKU 135474
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 6 pcs · Floral Embellished Woven…
$72
$12.08 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $12.08 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Cherry & Pearl Appliqué Satin Knotted Headband
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 6 pcs · Cherry & Pearl Appliqué…
$65
$10.84 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $10.84 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Leather & Metal Bangle Bracelet Set · SKU 133905
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 7 pcs · Leather & Metal Bangle…
$72
$10.22 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $10.22 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Pressed Flower Resin Bangle Bracelet · SKU 135712
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 7 pcs · Pressed Flower Resin Bangle…
$67
$9.60 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $9.60 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Pressed Flower Resin Bangle Bracelet · SKU 135713
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 7 pcs · Pressed Flower Resin Bangle…
$67
$9.60 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $9.60 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Floral Charm Embellished Bangle Set
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 7 pcs · Floral Charm Embellished…
$72
$10.22 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $10.22 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Butterfly Floral Charm Embellished Bangle Set
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 7 pcs · Butterfly Floral Charm…
$72
$10.22 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $10.22 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Turtle & Starfish Charm Embellished Bangle Set
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 7 pcs · Turtle & Starfish Charm…
$72
$10.22 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $10.22 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Leather & Metal Bangle Bracelet Set · SKU 135717
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 7 pcs · Leather & Metal Bangle…
$72
$10.22 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $10.22 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Heart Accented Resin Hair Claw
15 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 15 pcs · Heart Accented Resin Hair…
$65
$4.34 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $4.34 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Bubble Bead Accented Resin Hair Claw
15 units · NWT · Ships parcel
Near you
Story By Davinci inside: 15 pcs · Bubble Bead Accented Resin…
$65
$4.34 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $4.34 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About the brand
About Story By Davinci wholesale on Closo
Story By Davinci wholesale on Closo is 33 live lots from 1 vetted U.S. supplier, 279 Story By Davinci pieces on the manifests or in the listings, shipping from NY. The lots sit on the accessories shelf, and the manifests name Leather & Metal Bangle…, Rhinestone Pave Buckle…, Floral Embellished Woven… and Flower Detail Tweed Padded…. 91% of the graded lots are new with tags.
Read more Show less
Prices start at $4.34 a piece. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the unit count, freight to your ZIP and Closo's own resale comps for Story By Davinci.
In numbers
33 live lots 1 vetted supplier
279 Story By Davinci pieces from $4.34 a piece
Ships from NY freight quoted to your ZIP on every lot
New with tags — 91% of graded lots every lot states its grade
FAQ
Story By Davinci lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot of this brand.
Are these genuine Story By Davinci goods? Every lot is sold by a vetted U.S. liquidator or distributor and lists Story By Davinci on its manifest or in the supplier's own listing; the lot page shows the supplier, their reviews and the manifest lines. Payment sits in escrow until you accept delivery.
What is the minimum order for Story By Davinci wholesale? One lot — a case pack or a pallet as the supplier packed it, from $4.34 a piece. There is no account minimum and no membership.
How much does shipping cost? Freight is quoted to your ZIP on the lot page before you pay; Story By Davinci lots ship from NY. Parcel-size lots ship parcel.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free