Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
2 2 photos
Manifested
New
Cross Pearl Metal Ball Beaded Stretch Bracelet Set — Gold Cream
13 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 13 pcs · Cross Pearl Metal Ball…
$64
$4.96 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
7 7 photos
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Turquoise · SKU 132402
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Marble Beaded Acetate…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Brown · SKU 132401
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Marble Beaded Acetate…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Black · SKU 132400
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Marble Beaded Acetate…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Metal Ball Beaded Stretch Bracelet Set — Gold / Rhodium GNR
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 6 pcs · Metal Ball Beaded Stretch…
$63
$10.53 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Multi
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Marble Beaded Acetate…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Ivory · SKU 132398
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Marble Beaded Acetate…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Teal Green
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Marble Beaded Acetate…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Burgundy
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Marble Beaded Acetate…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Turquoise · SKU 132406
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 8 pcs · Marble Beaded Acetate…
$69
$8.67 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Black · SKU 132405
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 8 pcs · Marble Beaded Acetate…
$69
$8.67 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Ivory · SKU 132404
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 8 pcs · Marble Beaded Acetate…
$69
$8.67 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Brown · SKU 132403
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 8 pcs · Marble Beaded Acetate…
$69
$8.67 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Beige
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 10 pcs · Marble Beaded Acetate…
$62
$6.20 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.20 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Brown · SKU 132408
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 10 pcs · Marble Beaded Acetate…
$62
$6.20 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.20 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Ivory · SKU 132414
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 8 pcs · Marble Beaded Acetate…
$64
$8.05 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $8.05 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Metal Bangle Bracelet Set — Gold · SKU 135538
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 10 pcs · Metal Bangle Bracelet Set
$65
$6.51 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.51 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Brown · SKU 132413
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 8 pcs · Marble Beaded Acetate…
$64
$8.05 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $8.05 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Light Pink
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 8 pcs · Marble Beaded Acetate…
$64
$8.05 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $8.05 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Acetate Stretch Bracelet — Gold Mint
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 8 pcs · Marble Beaded Acetate…
$64
$8.05 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $8.05 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Puffed Heart Charm Beaded Stretch Bracelet
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Puffed Heart Charm Beaded…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Shell Charm Beaded Stretch Bracelet
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Shell Charm Beaded Stretch…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Stretch Bracelet — Gold Navy · SKU 132953
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Marble Beaded Stretch…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Stretch Bracelet · SKU 132955
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 12 pcs · Marble Beaded Stretch…
$67
$5.58 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $5.58 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Marble Beaded Stretch Bracelet — Gold Beige
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 12 pcs · Marble Beaded Stretch…
$67
$5.58 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $5.58 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Dual Chain And Marble Beaded Stretch Bracelet — Gold Fuchsia
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 10 pcs · Dual Chain And Marble…
$62
$6.20 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.20 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Dual Chain And Marble Beaded Stretch Bracelet — Gold Multi
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 10 pcs · Dual Chain And Marble…
$62
$6.20 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.20 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Dual Chain And Marble Beaded Stretch Bracelet — Gold Beige
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 10 pcs · Dual Chain And Marble…
$62
$6.20 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.20 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Dual Chain And Marble Beaded Stretch Bracelet — Gold Turquoise
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 10 pcs · Dual Chain And Marble…
$62
$6.20 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $6.20 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Chunky Marble Beaded Stretch Bracelet — Gold Multi
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Chunky Marble Beaded…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Pearl And CC Ball Beaded Stretch Bracelet Set
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 6 pcs · Pearl And CC Ball Beaded…
$63
$10.53 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Teardrop Metal Cuff Bracelet — Rhodium · SKU 134603
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 8 pcs · Teardrop Metal Cuff Bracelet
$64
$8.05 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $8.05 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Teardrop Metal Cuff Bracelet — Gold / Rhodium GNR
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 8 pcs · Teardrop Metal Cuff Bracelet
$64
$8.05 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $8.05 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Teardrop Metal Cuff Bracelet — Gold · SKU 124065
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 8 pcs · Teardrop Metal Cuff Bracelet
$64
$8.05 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $8.05 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Glass Stone Tip Metal Cuff Bracelet — Rhodium Clear
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Glass Stone Tip Metal Cuff…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Glass Stone Tip Metal Cuff Bracelet — Gold Clear
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Glass Stone Tip Metal Cuff…
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Ball Textured Hinged Metal Bangle — Rhodium
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Ball Textured Hinged Metal…
$67
$7.43 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Ball Textured Hinged Metal Bangle — Gold
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Ball Textured Hinged Metal…
$67
$7.43 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Metal Bangle Bracelet Set — Multi · SKU 134607
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 7 pcs · Metal Bangle Bracelet Set
$69
$9.91 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Metal Bangle Bracelet Set — Rhodium · SKU 134606
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 7 pcs · Metal Bangle Bracelet Set
$69
$9.91 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Metal Bangle Bracelet Set — Gold · SKU 134605
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 7 pcs · Metal Bangle Bracelet Set
$69
$9.91 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Metal Cuff Bracelet — GNR
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Metal Cuff Bracelet
$67
$7.43 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Metal Cuff Bracelet — Rhodium
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Metal Cuff Bracelet
$67
$7.43 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Metal Cuff Bracelet — Gold
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Metal Cuff Bracelet
$67
$7.43 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Wavy Metal Cuff Bracelet — Rhodium
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Wavy Metal Cuff Bracelet
$67
$7.43 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Ribbed Metal Cuff Bracelet — Silver
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Ribbed Metal Cuff Bracelet
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Nail Metal Cuff Bracelet — Rhodium
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Nail Metal Cuff Bracelet
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Nail Metal Cuff Bracelet — Gold
9 units · NWT · Ships parcel
Near you
Tell your tale inside: 9 pcs · Nail Metal Cuff Bracelet
$64
$7.12 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $7.12 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About the brand
About Tell your tale wholesale on Closo
Tell your tale wholesale on Closo is 64 live lots from 1 vetted U.S. supplier, 563 Tell your tale pieces on the manifests or in the listings, shipping from NY. The lots sit on the accessories shelf, and the manifests name Marble Beaded Acetate…, Metal Bangle Bracelet Set, Metal Ball Beaded Stretch… and Dual Chain And Marble…. 100% of the graded lots are new with tags.
Read more Show less
Prices start at $4.96 a piece. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the unit count, freight to your ZIP and Closo's own resale comps for Tell your tale.
In numbers
64 live lots 1 vetted supplier
563 Tell your tale pieces from $4.96 a piece
Ships from NY freight quoted to your ZIP on every lot
New with tags — 100% of graded lots every lot states its grade
FAQ
Tell your tale lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot of this brand.
Are these genuine Tell your tale goods? Every lot is sold by a vetted U.S. liquidator or distributor and lists Tell your tale on its manifest or in the supplier's own listing; the lot page shows the supplier, their reviews and the manifest lines. Payment sits in escrow until you accept delivery.
What is the minimum order for Tell your tale wholesale? One lot — a case pack or a pallet as the supplier packed it, from $4.96 a piece. There is no account minimum and no membership.
How much does shipping cost? Freight is quoted to your ZIP on the lot page before you pay; Tell your tale lots ship from NY. Parcel-size lots ship parcel.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free