Wholesale cosmetics & makeup pallets

11,173 live cosmetics and beauty lots listed right now — unit counts, declared retail, freight to your ZIP and the resale comps, on every lot. Updated .

Makeup Skincare Hair care Personal care Nails Fragrance Beauty tools Mystery Boxes Cosmetics Pallets
Filters 3
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Also matching “it makeup”, “it beauty”, “it cosmetic”

Maybelline Fit Me Dewy + Smooth - 220 Natural Beige — 72 PCS CASE 5 photos
Assortment
Maybelline Fit Me Dewy + Smooth - 220 Natural Beige — 72 PCS CASE 72 units · NWT · Ships parcel
$376 $5.23 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Maybelline Super Stay 30H Foundation - 375 Java — 72 PCS Case 4 photos
Assortment
Maybelline Super Stay 30H Foundation - 375 Java — 72 PCS Case 72 units · NWT · Ships parcel
$314 $4.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
NYX HD Photogenic Concealer - Mixed Dark Shades — 48 PCS 48 units · NWT · Ships parcel
$185 $3.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Assortment
Almay Goddess Gloss Enchanted 910 Gilded 900 Ethereal 800 Lip Gloss Sealed 60 units · NWT · Ships parcel
$101 $1.69 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Px Look Lipgloss - Wholesale Display 24 Units 24 units · Ships parcel
$35 $1.47 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Givenchy Teint Couture Everwear Foundation - N98 Nude — 12 PCS 12 units · Ships parcel
$92 $7.70 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
NYX Smooth Whip Lip Cream, Parfait — Parfait / 24 Pack 24 units · NWT · Ships parcel
$77 $3.21 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Large Clear Nude Claw Hair Clips 12 units · NWT · Ships parcel
$11 $0.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Luv Me Edge Control — N/A / 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$86 $3.58 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Assortment
Nivea Micellair Expert Waterproof Make-Up Remover Water 400 ml — 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$101 $4.22 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment
Garnier Active Makeup Remover Cleansing Towelettes 25-ct (Normal Skin) — Per Pack / 24 Pack 24 units · NWT · Ships parcel
$99 $4.13 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
NYX Smooth Whip Lip Cream, Velvet Robe — Velvet Robe / 24 Pack 24 units · NWT · Ships parcel
$77 $3.21 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Amuse Wake & Queench Day Cream 12 units · Ships parcel
$40 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Amuse Spanking Clean Foam Cleanser 12 units · Ships parcel
$35 $2.93 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
NYX Blur Screen SPF Primer — 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$92 $3.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
NYX HD Photogenic Concealer - Mixed Dark Shades — 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$99 $4.13 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Revlon Flesh Foundation Hot Cocoa #38 36 units · NWT · Ships parcel
$94 $2.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Assortment
Maybelline Fit Me Dewy + Smooth - 220 Natural Beige — 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$128 $5.32 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Maybelline Super Stay 30H Foundation - 375 Java — 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$106 $4.40 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.40a piece
Resells~$9median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Pedicure Foot File Callus Remover 12 units · NWT · Ships parcel
$11 $0.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Large Plastic Claw Hair Clips Vibrate Colors-12 Ct. 12 units · NWT · Ships parcel
$11 $0.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Black Heart Shape Hand Mirror 3 units · Ships parcel
$10 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Black Square Eyelash Hand Mirror 3 units · Ships parcel
$10 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
White Square Mirror 3 units · Ships parcel
$10 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Eyebrow Shaper Razor Facial Hair Remover Tool 12 units · NWT · Ships parcel
$9 $0.73 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
EYEBROW STENCIL KIT & STAMP 12 units · NWT · Ships parcel
$9 $0.73 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Pastel Duckbill Hair Clips 12 units · NWT · Ships parcel
$11 $0.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Pink Square Hand Mirror 3 units · Ships parcel
$10 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Manifested
Prolux Lipgloss Matte Long Lasting - Wholesale Display 24 Units (K-418) 24 units · Ships parcel
$44 $1.83 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Stainless Steel 2 Sided Slant Tip Tweezers 12 units · Ships parcel
$9 $0.73 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Pink Heart Shaped Hand Mirror 3 units · Ships parcel
$10 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Givenchy Teint Couture Everwear Foundation - N98 Nude — 6 PCS 6 units · Ships parcel
$53 $8.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Almay Setting Powder, Face Makeup, Matte Loose Powder, Hypoallergenic, Cruelty Free, 100 Light, 1 Oz — 100 Light (2pc Case Pack) / 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$139 $5.78 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Almay Setting Powder, Face Makeup, Matte Loose Powder, Hypoallergenic, Cruelty Free, 200 Light Medium, 1 Oz — 200 Light/Medium (2pc Case Pack) / 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$139 $5.78 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
Revlon PhotoReady Insta-Filter Foundation, Caramel #400 — 400 Caramel / 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$94 $3.91 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Revlon Lipstick, ColorStay Suede Ink, Built-in Primer, Infused with Vitamin E, Waterproof, Smudge-proof, Matte Color, 012 Power Trip, 0.09 oz — 012 Power Trip / 24 Pack 24 units · NWT · Ships parcel
$93 $3.90 / piece 46 % of retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Manifested
Revlon PhotoReady Insta-Filter Foundation, Cappuccino #410 — 410 Cappuccino / 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$94 $3.91 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment
Revlon ColorStay Skin Awaken 5-in-1 Concealer Mixed Light/Medium — Mixed Shades (Light/Medium / 24 Pack 24 units · NWT · Ships parcel
$79 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Revlon So Fierce Big Bad Lash Mascara - Black 762 — 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$104 $4.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
Revlon Super Lustrous The Lip Gloss, INDULGE IN IT #270 — 270 Indulge In It / 24 PCS 24 units · NWT · Ships parcel
$44 $1.83 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Amuse - Jelly Exfoliator Cleanser Makeup Remover 12 units · NWT · Ships parcel
$24 $2.02 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Dirty Girl Cosmetics Blushed Nudes Palette 12 Shades 12 units · Ships parcel
$26 $2.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Prolux - Liquid Brush Cleaner with Sponge #PROB620 12 units · Ships parcel
$50 $4.13 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Maybelline Colossal Bubble Mascara - Brownish Black 12 units · NWT · Ships parcel
$64 $5.34 / piece 55 % of retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Hind Eyebrow Razor with Silicone Brush 12 units · Ships parcel
$11 $0.92 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Unicorn Glam 10 Pieces Makeup-Brushes Set 10 units · Ships parcel
$12 $1.21 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
NYX Smooth Whip Lip Cream, Parfait — Parfait / 12 Pack 12 units · NWT · Ships parcel
$40 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Luv Me Edge Control — N/A / 12 PCS 12 units · NWT · Ships parcel
$44 $3.67 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
48 of 117 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale cosmetics & beauty on Closo

Asking prices on this shelf run from $3 to $34,265 a lot. The lots come from 45 vetted U.S. suppliers, so the shelf refills from more than one warehouse.

Read moreShow less

The mix is 51 pallet-and-truckload deals against 11,122 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale cosmetics and beauty lots — makeup, skincare, fragrance, hair care and personal-care sets in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Most beauty lots ship parcel, pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Beauty is a fast-moving resale category with strong brand demand — see the live lots below.

FAQ

Cosmetics & Beauty lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

Are beauty products sealed and unexpired?

Overstock and shelf-pull lots are new and sealed; suppliers note expiry where relevant. Customer-returns lots may include opened items and say so in the condition grade.

Can cosmetics lots be shipped by parcel?

Most box and case lots ship parcel; some fragrances carry carrier restrictions, which the supplier states on the lot page.

Which beauty brands appear?

Drugstore, prestige and salon labels all appear; manifested lots name each brand line by line with resale comps.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.