Wholesale cosmetics & makeup pallets

11,191 live cosmetics and beauty lots from vetted U.S. liquidators — manifests, freight quoted to your ZIP and real resale comps on every one. Updated .

Makeup Skincare Hair care Personal care Nails Fragrance Beauty tools Mystery Boxes Cosmetics Pallets
Filters 2
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

No exact match for “Teddy Fresh” — showing lots matching “teddy, fresh”

L’Oreal Paris Makeup Infallible Fresh Wear Foundation in a Powder, Up to 24H Wear, Waterproof, Radiant Sand, 0.31 oz. (Packaging May Vary) 1 photo
Assortment
L’Oreal Paris Makeup Infallible Fresh Wear Foundation in a Powder, Up to 24H Wear, Waterproof, Radiant Sand, 0.31 oz. (Packaging May Vary) 398 units · NWT · Ships parcel
$2,167 $5.45 / piece 39 % of retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
COVERGIRL Clean Fresh Hydrating Concealer, Tan, 0.23 Fl Ounce 1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Hydrating Concealer, Tan, 0.23 Fl Ounce 360 units · NWT · Ships parcel
$693 $1.93 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$1.93a piece
Resells~$8median · new with tags

4.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE SOFTSHEEN CARSON DARK AND LOVELY AU NATURALE LENGTH RETENTION REFRESHING SCALP CLEANSER 8.5 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$331 $6.90 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE COVERGIRL CLEAN FRESH RADIANT LOOSE POWDER BRONZER 0.28 OZ - SUNKISSED 001 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$193 $4.03 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE COVERGIRL CLEAN FRESH HYDRATING CONCEALER 0.23 OZ - LIGHT MEDIUM 350 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$207 $2.88 / piece 36 % of retail
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE COVERGIRL CLEAN FRESH COLOR EYESHADOW PALETTE - SPICED COPPER 252 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$8median · new with tags

3.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
MAYBELLINE Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Skinnydip, 1 Count 480 units · NWT · Ships parcel
$2,323 $4.84 / piece 49 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.84a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Kneehigh, 1 Count 480 units · NWT · Ships parcel
$2,323 $4.84 / piece 49 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.84a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
MAYBELLINE Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Wild At Heart, 1 Count 506 units · NWT · Ships parcel
$2,393 $4.73 / piece 48 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.73a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Brow Liner Nano Pencil, Auburn 300, .001 oz 360 units · NWT · Ships parcel
$1,386 $3.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
hello Activated Charcoal Extra Freshening Mouthwash, Alcohol Free with Fresh Mint + Coconut Oil, Vegan & SLS Free 240 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,051 $4.38 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Covergirl Clean Fresh Dewy Tint 100 Rosy Brown, 3-in-1 Tint, Blendable Color For Eyes, Lips & Cheeks, 0.33 fl oz (Pack of 1) 240 units · NWT · Ships parcel
$726 $3.03 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 450 Rich Warm, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 425 Light/Medium Warm, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~122 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 430 Medium Neutral, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 445 Medium/Rich Warm, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 440 Medium/Rich Neutral, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~122 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Suave Essentials Liquid Hand Soap, Refreshing Eucalyptus & Orchid, 13.5 fl oz 400 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,100 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 400 Fair Warm, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Hydrating Concealer, Dark, 0.23 Fl Oz 288 units · NWT · Ships parcel
$919 $3.19 / piece 40 % of retail
Sells in ~50 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$8median · new with tags

2.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Cover Girl Brand New Overstock Cosmetics 300pcs 300 units · NWT · Ships parcel
$561 $1.87 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
WHOLESALE ASSORTED BRAND NAME COSMETICS LOT - 100 PIECE LOT 100 units · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$230 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · any condition

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale cosmetics & beauty on Closo

You can start at $1 or go up to $34,265 on a single cosmetics and beauty order. The lots come from 45 vetted U.S. suppliers, so the shelf refills from more than one warehouse.

Read moreShow less

The mix is 51 pallet-and-truckload deals against 11,140 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale cosmetics and beauty lots — makeup, skincare, fragrance, hair care and personal-care sets in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Most beauty lots ship parcel, pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Beauty is a fast-moving resale category with strong brand demand — see the live lots below.

FAQ

Cosmetics & Beauty lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

Are beauty products sealed and unexpired?

Overstock and shelf-pull lots are new and sealed; suppliers note expiry where relevant. Customer-returns lots may include opened items and say so in the condition grade.

Can cosmetics lots be shipped by parcel?

Most box and case lots ship parcel; some fragrances carry carrier restrictions, which the supplier states on the lot page.

Which beauty brands appear?

Drugstore, prestige and salon labels all appear; manifested lots name each brand line by line with resale comps.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.