Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
Neutrogena Rainbath Shower and Bath Gel, Ocean Mist Scent – Cleansing – 40 Fl Oz
252 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$3,812
$15.13 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
1 1 photo
Manifested
81001Pink – 10.75” Window gift bag – “each” Min 12
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$178
$1.65 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Manifested
FS6001 – Heavy poly tapered Floral bag 12” x 10” x20” tall (pack of 10)-“pack” case 10 pks
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$248
$2.48 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $2.48 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Manifested
81001Black – 10.75” Window gift bag – “each” Min 12
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$178
$1.65 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Manifested
CEX04430RED – 7” Glitter Pine Package Pick – Min 1 dz- Case Pk 120 dz
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$73
$0.67 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
81001White – 10.75” Window gift bag – “each” Min 12
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$178
$1.65 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Assortment
21669 – 1/2 lb bag Chartreuse reindeer Moss-“each” Min 1 box – Case 10 Boxes
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,925
$19.25 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $19.25 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Assortment
21757 – 1/2 lb bag Forest green reindeer Moss-“each” Min 1 box – Case 10 Boxes
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,925
$19.25 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $19.25 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Manifested
30151 – 12 oz bag natural raffia – Min 1 bag – Case 12 bags
108 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$213
$1.97 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $1.97 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Manifested
GP3051 – 12” Tall x 7” Flared top Event Glass-“case pk 6”
102 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$1,790
$17.55 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
597Topaz (gold) – Rhinestone spray x5 on 6” pick (1 dz per pack)
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$79
$0.73 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $0.73 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Manifested
GP2080 – 10” Tall x 5.5” Flared top glass-case pk 6″
102 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$1,019
$9.99 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $9.99 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Assortment
XP1008RD – Mix pick w/ jewels – min 1 dz – Case Pk 48 dz
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$158
$1.46 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $1.46 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
GP4006Clr – 8 1/4” Molded 3.5” clear Gathering vase-“case pk 12”
108 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$315
$2.92 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $2.92 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
GP4007Asst – 8” Molded Gathering vase w/ 4.75” opening-“case pk 12”
108 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$422
$3.91 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $3.91 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Manifested
PPX3000sil – 24” Sparkle spray w/ jewels x7 “ea” – Min 12 pcs – Case 480 pcs
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$386
$3.58 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $3.58 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
XP5536 – Lg mix pick w/ 3 pointed pine cones “dz”
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$141
$1.31 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
GP4008Clr – 6.5” Molded x 4” Open clear Gathering vase-“case pk 12”
108 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$267
$2.48 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay $2.48 a piece
Resells ~$22 median · new with tags
View lot
Assortment
DEEP HYDRATION Nourishing Cleansing Balm
240 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$1,188
$4.95 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Bottle Only 1000 ml bottle – 1 piece
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$424
$4.24 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
XP1036RD-4″ Glitter Point Pick – “dozen” Min. 1 DZ – Case Pk. 48 DZ.
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$57
$0.53 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
CP2004F – 7” Glazed pumpkin w/ 4” open – Min. 12 pcs – Case Pk 12
144 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$53
$0.37 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
S3000BL – Carnation pick Royal blue (1 box 100pcs) (Min 1 Box)
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$27
$0.27 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
#MS1705-14 Tu-tone DBL 6” peanut basket w/l min12pc cs pk48pc
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$57
$0.53 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
FS1112PRL – 5mm 2” Round Corsage pin(50 pc box)-“box”
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$3
$0.03 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
BX002 – 8”x8”x3” wax bottom thin cardboard box (100pc)- Case 1 box
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$52
$0.52 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
BX003 – 10”x10”x3” wax bottom thin cardboard box (100 pc) – “box”
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$67
$0.67 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
BX007 – 6”x6”x3.5” Med. waxed Corrugated Adjustable packer wax bottom (100pc)- Case 1 box
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$57
$0.57 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
FK02 – 7.5” All purpose serrated shears (Super !)-“each” Min 2 pcs – Case 12 pcs
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$435
$4.35 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
FP125 – 26” Plastic back wet block ring-“each” Min 2 – Case 6 pcs
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$1,865
$18.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
FP224 – 24” Plastic back wet block cross-“each” Min 2 – Case 6 pcs
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$1,315
$13.15 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
FP230 – 30” Plastic back wet block cross-“each” Min 2 – Case 6 pcs
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$2,195
$21.95 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
LGT002BRT – 1.125” Waterproof Tea lite Bright white 6 lights plus 1 controller-“set”
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$655
$6.55 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
PL300G – 10” Plastic memorial cone W/4.5” opening (pk36)-“Case” Case 36 pcs
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$132
$1.22 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PL301G – 6” Green Rnd plastic design bowl (pk48)-“box” Min 1 box
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$59
$0.41 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PL302G – 10” Green oblong plastic dish (Pk 48)-“box” Min 1 Box
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$125
$0.87 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
PL303G – 9.75” Plastic memorial cone w/4” opening (PK60)-“case” Case 60 pcs
120 units · NWT · Ships parcel
Near you
$165
$1.38 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PL306G – Folding plastic cage for oasis block (pk24)-“box” – Case 24 pcs
120 units · NWT · Ships parcel
Near you
$173
$1.44 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PL8006CLR – 6” clear round design dish (pk24)-“box” Min 1 Box
120 units · NWT · Ships parcel
Near you
$91
$0.76 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PL8009CLR – 9” rnd. clear plastic design dish (pk 24)-“Box” Min 1 Box
120 units · NWT · Ships parcel
Near you
$190
$1.58 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PL8011CLR – 11” round clear plastic design dish (pk 12)-“box”
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$208
$1.93 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PL8014WT – White plastic pot with 7.25” opening(pk48)-“box” Min 1 box
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$261
$1.82 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PL8015WT – 8.25” wide x7.25” Plastic pot (pk48)-“box” Min 1 box
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$267
$1.86 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PL8025 – 6.5”x 7” deep flair plastic urn (pk 12)- Min 1 box
108 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$413
$3.83 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PL8026WT – 8” x 9.5” tall large Plastic urn (pk6)-“box” Min 1 box
102 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$631
$6.19 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
PLX7000-11WW – 11” x 8” deep White wash plastic bushel pot-“each” Min 12 – Case pk 50 pcs
108 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$707
$6.55 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
PLX7000-7WW – 7”x 6.5” deep White wash plastic bushel pot-“each”-Min 24 -Case Pk 96 pcs
120 units · NWT · Ships parcel
Near you
$323
$2.70 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
SBG6103GN – 14” Lambs Ear Bundle-“each” (Min 12) Case Pk 24
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$921
$8.53 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale home & kitchen on Closo
Asking prices on this shelf run from $2 to $101,529 a lot. The lots come from 44 vetted U.S. suppliers, so the shelf refills from more than one warehouse. 190 come on a pallet or a trailer, while 1,663 fit in a box a courier carries.
Read more Show less
Every listing carries the supplier's manifest notes, the unit count, the declared retail value and Closo's own resale comps. Wholesale home and kitchen lots — bedding and towels, drinkware and tumblers, kitchenware, storage, décor, lighting and small furniture in case packs, boxes and pallets from vetted U.S. manufacturers and liquidators. Lots are factory stock, retailer overstock or store returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value where stated and condition grade. Smaller lots ship parcel, pallets and furniture are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Browse the live home lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Home & Kitchen lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
Are home goods lots new? Factory and overstock lots are new; returns lots mix conditions and say so in the condition grade. Textiles from manufacturers are typically packed by set.
How is freight priced on bulky lots? By your ZIP at checkout — Closo quotes the most economical parcel or freight option for the lot's weight and dimensions; there is no flat rate.
Can I buy one colour or size? Where a supplier sells sets by colour or size, the lot page links the supplier's product; the lot itself is the set as listed.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free