Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
5 5 photos
Manifested
#264-56535S Delta Apparel Women’s Performance Tee – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$79
$1.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
7 7 photos
Assortment
Wholesale Adult Fleece Ear Muffs - 5 Assorted
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$15,399
$153.99 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Little Girls Fur Toboggan Beanie Hats Wholesale
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,781
$16.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
stronaut 3.0 PBT Keycaps Customize Mechanical Keyboard
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$3,625
$36.25 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#752-372J Threadfast Apparel Sherpa Lined Denim Jacket – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$157
$13.09 / piece
Sells in ~36 days on resale
You pay $13.09 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Assortment
Light-Up Crown Headband kids Toys In Bulk
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$236
$2.19 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $2.19 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Light-Up Unicorn Headband For Girls In Bulk
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$280
$2.60 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $2.60 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
Tiger Soft Plush Ears Headbands kids Toys In Bulk- Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$177
$1.64 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $1.64 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / L
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / M
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / 3XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,902
$59.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / L
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / M
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
#7M-BCQZ ‘Famous Maker’ Golf Men’s 1/4 Zip – (20 Pieces)
20 units · Ships parcel
Near you
$99
$4.95 / piece
Sells in ~58 days on resale
You pay $4.95 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / 3XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,902
$59.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / M
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / 2XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / 3XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,902
$59.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / M
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / 2XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / 3XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,902
$59.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / L
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / 2XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / 2XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / L
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Santa Claus Hat In Bulk
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$236
$2.19 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $2.19 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
#532-1927 ‘Alternative Apparel’ Ladies Meegs Racer Tank – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$75
$2.09 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $2.09 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#266-AA-CR ‘American Apparel’ Oversized Crop Tee – $.90 Each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$36
$0.99 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay $0.99 a piece
Resells ~$15 median · any condition
View lot
Manifested
#7M-CH-S101 Champion Reverse Weave Hooded Sweatshirt – (18 Pieces)
18 units · Ships parcel
Near you
$129
$7.15 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $7.15 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#532-P506C-1 Delta Apparel Ladies CVC Flowy Tank – S-2X – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$79
$1.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#532-P506C Delta Apparel Ladies CVC Flowy Tank – S-2X – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$79
$1.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
#178-D-1 ‘Delta Apparel’ Youth Long Sleeve Tees Assorted Colors $.95 each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$75
$1.05 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.05 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#9H-CE901 CORE365 Heavyweight Journey Fleece Beanie – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$63
$1.76 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.76 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#9H-70011 Adult Fleece Lined Wool Blend Snowflake Hat – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$69
$1.93 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.93 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#273-CH-T425 Champion Unisex Classic T-Shirt – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$75
$2.09 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $2.09 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#266-CH-GT18H Champion® Women’s C Logo Classic T-Shirt – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$150
$2.09 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $2.09 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#752-88183 CORE365 Men’s Techno Lite Motivate Lightweight Jacket – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$178
$4.95 / piece
Sells in ~58 days on resale
You pay $4.95 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
#752-DJM Men’s Denim Jacket – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$99
$8.25 / piece
Sells in ~36 days on resale
You pay $8.25 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#7M-715-FQ-PS Adult Wicking Fleece Hooded Sweatshirt SMALL ONLY – (30 Pieces)
30 units · Ships parcel
Near you
$66
$2.20 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#181-CH-150 Youth Champion T-Shirt – (50 Pieces)
50 units · Ships parcel
Near you
$69
$1.38 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.38 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#575-AA-TSD ‘American Apparel’ Ringer T-Shirt Dress – $.90 each (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$24
$0.99 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $0.99 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
In demand
#752-CH-CO126 Champion® Coach’s Jacket – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$234
$6.49 / piece
Sells in ~58 days on resale
You pay $6.49 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
#532-AA-CR-1 ‘American Apparel’ Sleeveless Crop Top/Tanks – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$30
$0.83 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#233-P508T Delta Apparel Platinum Tri-Blend Ladies’ 3/4 Sleeve Raglan Tee – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$40
$1.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale mixed apparel on Closo
The cheapest mixed apparel lot here is $1 and the largest deal is $86,625. It is held by 65 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read. 155 of them are pallets or truckloads; the other 5,122 ship as case packs or boxes.
Read more Show less
Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale mixed apparel lots — pallets and case packs that span departments: men's, women's and kids' clothing together, or general apparel such as shirts, pants and outerwear without a single department. Sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns by vetted U.S. liquidators, each lot shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Freight is quoted to your ZIP on the lot page and Closo buyer protection covers every order. Mixed lots suit resellers who list across categories — browse the live lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Mixed Apparel lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What is in a mixed apparel lot? Clothing across more than one department — for example men's, women's and kids' pieces on one pallet, or shirts, pants and jackets without a department split. The manifest or assortment notes describe the mix.
Is a mixed lot cheaper per unit? Often, because sorting is left to the buyer. The lot page shows asking price against declared retail and resale comps so you can judge.
How do I resell a mixed lot efficiently? Buyers who list on Closo's crosslister unpack a purchased lot into ready drafts per item, categorised line by line.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free