Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
Also matching “dimension”
2 2 photos
Manifested
In demand
Packable Backpack – Packs into The Top Pocket for Efficient Storage – Blue – Item#141038blue
40 units · Ships parcel
Near you
$198
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
1 1 photo
Manifested
Atchison Indispensable Everyday Tote – Royal – Item #16660royal
50 units · Ships parcel
Near you
$217
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Two-Tone Colorblock Computer Tote – Red – Item #128333red
50 units · Ships parcel
Near you
$248
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Big Vented Drawstring Backpack – Gray – Item #151746gray
100 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$186
$1.86 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $1.86 a piece
Resells ~$33 median · any condition
View lot
Manifested
Packable Backpack – Packs into The Top Pocket for Efficient Storage – Gray – Item#141039gray
40 units · Ships parcel
Near you
$198
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 96 18 Packs of Erasers
192 units · NWT · Ships parcel
Near you
$631
$3.29 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay $3.29 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Manifested
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 48
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$474
$3.29 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
The Beatles Vintage Pinback Button Lot Rock Memorabilia 2 Pieces 1960s Style
2 units · Ships parcel
Near you
$27
$13.75 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Vintage Celebrity Photo Lot Hollywood Press Publicity Photos 11 Pieces 8x10
11 units · Ships parcel
Near you
$11
$1.00 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
40oz Safety Gld Anitibac Liquid Hand Soap w/Pump C/P 6
6 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
$5
$0.78 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
KIMCHI CHIC - CHEEKY 3 SOME — ROYAL FLUSH (3PCS)
9 units · Ships parcel
Near you
$106
$11.77 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
KIMCHI CHIC - CHEEKY 3 SOME — BONITA SENORITA (3PCS)
9 units · Ships parcel
Near you
$106
$11.77 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
KIMCHI CHIC - CHEEKY 3 SOME — APPLE BOTTOM CHEEKS (3PCS)
9 units · Ships parcel
Near you
$106
$11.77 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
KIMCHI CHIC - CHEEKY 3 SOME — JUST A PINCH (3PCS)
9 units · Ships parcel
Near you
$106
$11.77 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
MOIRA- PRISM POP PIGMENT-3PCS — SHOOTING STAR (3PCS)
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
MOIRA- PRISM POP PIGMENT-3PCS — HOLO FLASH (3PCS)
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
MOIRA- PRISM POP PIGMENT-3PCS — BUBBLY BLISS (3PCS)
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
MOIRA- PRISM POP PIGMENT-3PCS — FROSTED FANTASY (3PCS)
24 units · Ships parcel
Near you
$104
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Assorted Kevin & Coco Box - Wholesale 72 Units (COCOBOX#2)
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$428
$2.97 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Prime Electrolyte Drink Mix Ice Pop And Meta Moon 6 Sticks Per Box (70 Pcs Lot)
70 units · Ships parcel
Near you
$193
$2.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
3x3 Speed Cube Class Puzzles Toy Full Size (230 Pcs Lot)
230 units · Ships parcel
Near you
$380
$1.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Carhartt CTB0000608 — Grey / OSFA
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
$248
$24.78 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Carhartt CTB0000608 — Carhartt Brown / OSFA
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
$248
$24.78 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Carhartt CTB0000609 — Grey / OSFA
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$252
$35.93 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Carhartt CTB0000609 — Carhartt Brown / OSFA
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$252
$35.93 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Carhartt CTB0000609 — Black / OSFA
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$252
$35.93 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Carhartt CTB0000687
2 units · NWT · Ships parcel
Near you
$285
$142.49 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Carhartt CTB0000688 — Port / OSFA
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$268
$66.91 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Carhartt CTB0000688 — Grey / OSFA
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$268
$66.91 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Major Club Retailer 2pk Seat Cover & Swc (30 Pcs Per Pallet)
2 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$468
$233.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Safety 1st Parent Grip Door Knob Covers, White, One Size (Pack of 3) (120 Pcs Lot)
120 units · Ships parcel
Near you
$330
$2.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Greenies Dog Original Dental Treats Mix Different Sizes (100 Pcs Lot)
100 units · Ships parcel
Near you
$440
$4.40 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Notch Notebook with Grip Stylus Pen – 7″ x 5.625″ – Item #151756black
80 units · Ships parcel
Near you
$124
$1.55 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Koozie Summit 28L Convertible Slingpack – Red Accent – Item #16006red
20 units · Ships parcel
Near you
$198
$9.91 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Surf Notebook with Dart Pen – 7.125″ x 6″ – Red – Item #92463red
80 units · Ships parcel
Near you
$124
$1.55 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Classic World – Natural World Exploration – Natural Wood – Item #7404 20148
12 units · Ships parcel
Near you
$149
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Kava Notebook with Komodo Pen Set – 7″ x 6″ – Royal Blue – Item #15969royal
80 units · Ships parcel
Near you
$124
$1.55 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Kraus Self-Draining Silicone Dish Drying Mat or Trivet – Dark Gray – Item #8071
12 units · Ships parcel
Near you
$104
$8.67 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Portable Space Heater – 400W Mini Heater – UL Listed – Green – Item #9592
12 units · Ships parcel
Near you
$178
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Anodized Aluminum Push-Action pen with Soft Capacitive Stylus – Blue – Item #7278 I13600BLU
200 units · Ships parcel
Near you
$87
$0.43 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Essential Green Journal (8.5″ x 6″) with Ribbon Stylus Pen – Item #15942green
80 units · NWT · Ships parcel
Near you
$149
$1.86 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Essential Red Journal (8.5″ x 6″) with Ribbon Stylus Pen – Item #15942red
80 units · NWT · Ships parcel
Near you
$149
$1.86 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Portable Space Heater – 400W Mini Heater UL Listed – Cream – Item #9591
12 units · Ships parcel
Near you
$178
$14.87 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Mindful Makers – Copper Scrape Painting Kit – Item #8989
12 units · Ships parcel
Near you
$112
$9.29 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Kodak Duplex Printer Card Cat 8851875 And Cat 8002420 Mix Different Sizes (84 Pcs Lot)
84 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$462
$5.50 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Light Up Unicorn Wands With Music Toy Wholesale
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$771
$7.14 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Light Up Clown Masks For Party & Festive Bulk
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$890
$8.24 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Microfiber Windshield Cleaner Wand Perfect for Windshields and More (MOQ-12)
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$949
$8.79 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale general merchandise on Closo
Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. The lots come from 78 vetted U.S. suppliers, so the shelf refills from more than one warehouse.
Read more Show less
The mix is 516 pallet-and-truckload deals against 4,642 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
General Merchandise lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What categories fall under general merchandise? Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.
Are electronics lots tested? Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.
Do these lots unpack into the crosslister? Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free