Health & Medical lots for resale

Manifested and assortment lots of health & medical from vetted U.S. liquidators — $0 to $32,502 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
146
live lots
health & medical on Closo right now
$2.87
median per unit
all-in, before shipping
11
suppliers
shipping these lots
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

K-SECRET - SEOUL 1988 SLEEPING MASK COLLAGEN COMPLEX 7 + RED BEAN - (1PC) 3 photos
Assortment New
K-SECRET - SEOUL 1988 SLEEPING MASK COLLAGEN COMPLEX 7 + RED BEAN - (1PC) 7 units · NWT · Ships parcel
$93 $13.32 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
THE CREME SHOP X HELLO KITTY - DESERTS DELIGHTS HYDROCOLLOID BLEMISH PATCHES 1 PACK (6PC) 3 photos
Assortment New
THE CREME SHOP X HELLO KITTY - DESERTS DELIGHTS HYDROCOLLOID BLEMISH PATCHES 1 PACK (6PC) 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
Freeman Lavender Relaxing Gel Mask 24 units · NWT · Ships parcel
$49 $2.04 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
Freeman Moisture Overnight Cream Mask 36 units · NWT · Ships parcel
$88 $2.44 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
NEW SOAPS - SIMPLY BELLA - LUXURY SOAP COLLECTION - (12PCS) — HONEY & PROPOLIS SOAP (12PCS) 48 units · NWT · Ships parcel
$99 $2.07 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Malibu C Scalp Scrub* 12 units · NWT · Ships parcel
$153 $12.76 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Moira Snow Lotus Hydrogel Mask 120 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$245 $2.04 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
pH-In The Mask 6 units · NWT · Ships parcel
$119 $19.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Tree Hut Shea Sugar Scrub Moroccan Rose 12/ 8 oz (LTO) 12 units · NWT · Ships parcel
$108 $9.01 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
Tree Hut Shea Sugar Scrub Tropical Mango 18 oz / 510g 12 units · NWT · Ships parcel
$145 $12.08 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Tree Hut Cotton Candy Shea Sugar Scrub 18 oz / 510g 12 units · NWT · Ships parcel
$145 $12.08 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
Aveeno Positively Radiant® Skin Brightening Scrub 2 oz 24 units · NWT · Ships parcel
$79 $3.31 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Cetaphil Extra Gentle Daily Scrub 6 oz 12 units · NWT · Ships parcel
$116 $9.66 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
Freeman Wtm Hydrating Cream Mask 24 units · NWT · Ships parcel
$49 $2.04 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Freeman Hyl Hydrating Gel Cream Mask 24 units · NWT · Ships parcel
$49 $2.04 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
Freeman Tomato + Char Clearing Mask 24 units · NWT · Ships parcel
$49 $2.04 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Manifested
Silicone Massage Facial Mask 1 units · NWT · Ships parcel
$3 $3.03 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Freeman Vit C Brightening Peel Off Mask 24 units · NWT · Ships parcel
$49 $2.04 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Freeman Moisture Cooling Gel Mask 36 units · NWT · Ships parcel
$88 $2.44 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
Freeman Flirty Feet Mask 24 units · NWT · Ships parcel
$78 $3.26 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Olaplex Weightless Nourishing Mask 200ml 24 units · NWT · Ships parcel
$643 $26.77 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
Acnefree Salicylic Acid Exfoliating Facial Scrub 5 oz 24 units · NWT · Ships parcel
$164 $6.83 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Fanola Restructuring Mask 16.9 oz 12 units · NWT · Ships parcel
$89 $7.43 / piece
Sells in ~116 days on resale
You pay$7.43a piece
Resells~$22median · new with tags

3.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested New
Bodycology Watermelon Splash Exfoliating Sugar Scrub 10.5oz 4 units · NWT · Ships parcel
$19 $4.67 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Bodycology Hawaiian Beach Exfoliating Sugar Scrub 10.5oz 4 units · NWT · Ships parcel
$19 $4.67 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
Freeman Love to Mask 12 units · NWT · Ships parcel
$147 $12.25 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
Rapid Clear Foaming Scrub 12 units · NWT · Ships parcel
$116 $9.70 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested New
All-In-1 Acne Control Daily Scrub 12 units · NWT · Ships parcel
$109 $9.11 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
K-SECRET - SEOUL 1988 MULTI BALM COLLAGEN COMPLEX 7 + PLUM - (1PC) 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
HOLIKA HOLIKA - ALOE FACIAL CLEASING FOAM-(1PC) 15 units · NWT · Ships parcel
$93 $6.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
HOLIKA HOLIKA - ALOE 99% SOOTHING GEL (1PC) 12 units · NWT · Ships parcel
$97 $8.05 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
DEAR DERM - BRIGHT BUBBLE O2 MASK (1PC) 6 units · NWT · Ships parcel
$97 $16.11 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
AMUSE - CHAP BALM - DISPLAY 48 PCS 144 units · NWT · Ships parcel
$94 $0.65 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
AMUSE- JELLY KISS FIX- LIP MASK 12PCS 60 units · NWT · Ships parcel
$105 $1.76 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
ESFOLIO - FOOT MASK — TEA TREE MOISTURE 5 PAIR 40 units · NWT · Ships parcel
$99 $2.48 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MX JABON EN BARRA (1PC) — BERGAMOTA REFORZADO CON ACEITE DE COCO, COLAGENO Y ROMERO 22 units · NWT · Ships parcel
$95 $4.34 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP - COSMIC SKIN - HYDROCOLLOID ACNE PATCHES — (6 PCS) 24 units · NWT · Ships parcel
$104 $4.34 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
AMUSE - MICELLAR CLEANSING WATER (12PCS) 48 units · NWT · Ships parcel
$99 $2.07 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
CÉLAVI - HYDROCOLLOID SPOT PATCHES — FLOWER DISPLAY (120PCS) 120 units · NWT · Ships parcel
$186 $1.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
CÉLAVI - HYDROCOLLOID SPOT PATCHES — FLOWER PATCHES (12PCS) 60 units · NWT · Ships parcel
$112 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
CÉLAVI - HYDROCOLLOID SPOT PATCHES — BUTTERFLY DISPLAY (120PCS) 120 units · NWT · Ships parcel
$186 $1.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
CÉLAVI - HYDROCOLLOID SPOT PATCHES — BUTTERFLY PATCHES (12PCS) 60 units · NWT · Ships parcel
$112 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
CÉLAVI - HYDROCOLLOID SPOT PATCHES — STAR PATCHES (12PCS) 60 units · NWT · Ships parcel
$112 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
CÉLAVI - HYDROCOLLOID SPOT PATCHES — MOON DISPLAY (120PCS) 120 units · NWT · Ships parcel
$186 $1.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
CÉLAVI - HYDROCOLLOID SPOT PATCHES — MOON PATCHES (12PCS) 60 units · NWT · Ships parcel
$112 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
CÉLAVI - HYDROCOLLOID SPOT PATCHES — RAINBOW DISPLAY (120PCS) 120 units · NWT · Ships parcel
$186 $1.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
CÉLAVI - HYDROCOLLOID SPOT PATCHES — RAINBOW PATCHES (12PCS) 60 units · NWT · Ships parcel
$112 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
CÉLAVI - HYDROCOLLOID SPOT PATCHES — HAPPY FACE PATCHES (12PCS) 60 units · NWT · Ships parcel
$112 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

General Merchandise suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Lacaco
24 lots live
Shop all lots →
Cosmetics and More
78 lots live
Shop all lots →
TAGCO - THE AMERICAN GIFT COMPANY
13 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a health & medical lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Health & Medical lots for resale — questions buyers ask

Closo Wholesale lists 146 live health & medical lots from vetted U.S. liquidators. Prices run from $0 to $32,502 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $0.65 to $26.77 on the lots shown. They ship from California. Across 146 live health & medical lots from 11 suppliers, the median asking price is $2.87 per unit.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a health & medical lot cost?
Live health & medical lots on Closo run from $0 to $32,502 all-in; per unit that is $0.65 to $26.77 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list health & medical lots?
Lacaco, Cosmetics and More, TAGCO - THE AMERICAN GIFT COMPANY carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Where do they ship from?
California carry most health & medical lots today; freight is quoted for your ZIP on every lot page.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Manifested New
Freeman Moisture Overnight Cream Mask 36 units · NWT · Ships parcel
$88 $2.44 / piece
View lot