Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
Also matching “dimension”
2 2 photos
Manifested
Houndsbay Ring & Cufflink Pillow Tray – Vegan Leather – Silver Carbon Fiber Style – Item #8340
50 units · Ships parcel
Near you
$186
$3.72 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay $3.72 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
7 7 photos
Manifested
Tatkraft Jane Self Adhesive Hooks – 5 Wall Mount Stainless Steel Hooks – Easy to Install – Item #8226
24 units · Ships parcel
Near you
$89
$3.72 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $3.72 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
Stackable Plastic Storage Bins – Open Front – 2 Tier Acrylic – Pantry – Kitchen – Bathroom – Multi Use – Item #8534
20 units · Ships parcel
Near you
$173
$8.67 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$24 median · any condition
View lot
Assortment
Trending
Hydrapeak Tumbler Mix Different Sizes (37 Pcs Lot)
37 units · Ships parcel
Near you
$326
$8.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Pallet Deal – Mindspace Desk Organizer Inclined File Sorter – 5 upright sections – Item #9624
120 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$1,784
$14.87 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Safety 1st Parent Grip Door Knob Covers, White, One Size (Pack of 3) (120 Pcs Lot)
120 units · Ships parcel
Near you
$330
$2.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Modavari Home Fashions Waffle Hand Towel (166 Pcs Lot)
166 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$457
$2.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Traveling Organizer Set – Two Sizes – Black – Item #37453black
100 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$186
$1.86 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Expandable Packing Cubes – Set of Two Different Sizes – Navy – Item #16013navy
50 units · Ships parcel
Near you
$155
$3.10 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Marco Almond Food Scale – Titanium Coated Rainbow Digital Kitchen Scale – Item #8144
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$178
$7.43 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Kraus Self-Draining Silicone Dish Drying Mat or Trivet – Dark Gray – Item #8071
12 units · Ships parcel
Near you
$104
$8.67 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Wine O’Clock & Chocolate Quote Wood Sign – Reversible Wall Or Table Décor – Item #8110
24 units · Ships parcel
Near you
$89
$3.72 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Portable Space Heater – 400W Mini Heater – UL Listed – Green – Item #9592
12 units · Ships parcel
Near you
$178
$14.87 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Skywin Acrylic Book Vase – Book Vase for Flowers, Home Decor, Centerpieces, and Housewarming Gifts – Item #8569 T2030
25 units · Ships parcel
Near you
$108
$4.34 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Assorted 16 oz Pocket Bottles – Foldable Water Bottle with Carabiner – Item #9305
96 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$101
$1.05 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Bamboo Beaded Curtain – Golden Buddha – 36″ x 72″ – Item #7428 BB12
6 units · Ships parcel
Near you
$186
$30.98 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Bamboo Beaded Curtain – Surfer – 36″ x 72″ – Item #7431 BB14
6 units · Ships parcel
Near you
$186
$30.98 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Bamboo Beaded Curtain – Buddha – 36″ x 72″ – Item #7436 BB01
6 units · Ships parcel
Near you
$186
$30.98 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PALLET DEAL – 5 Pack Henri Hangers – Eco-Friendly – Crafted from Wheat Straw and Recycled PP – Black – Item #8135
320 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$1,487
$4.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Skywin Flameless Memorial Candle – 5.9″ x 2.7″ LED Memorial Candle for Loss – Miss You – Item #9428
30 units · Ships parcel
Near you
$130
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Skywin Flameless Memorial Candle – 5.9″ x 2.7″ LED Memorial Candle for Loss, Remembrance and Sympathy Gift – Item #8591 T1482
30 units · Ships parcel
Near you
$130
$4.34 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PALLET DEAL – 5 Pack Henri Hangers – Eco-Friendly – Crafted from Wheat Straw and Recycled PP – Orange – Item #8136
320 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$1,487
$4.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Pack of 6 – Tatkraft Super Natural Bamboo Table Heat Resistant Placemats – Item #8241
24 units · Ships parcel
Near you
$119
$4.96 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Portable Space Heater – 400W Mini Heater UL Listed – Cream – Item #9591
12 units · Ships parcel
Near you
$178
$14.87 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Multi-Purpose Metal Kitchen Storage Container Item #T500-8616
12 units · Ships parcel
Near you
$134
$11.15 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
3D Crystal Ball Night Light – Remote – 16 Color LED Wooden Base – Assorted Designs – Item #8771
12 units · Ships parcel
Near you
$126
$10.53 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
PALLET DEAL – 5 Pack Henri Hangers – Eco-Friendly – Crafted from Wheat Straw and Recycled PP – Purple – Item #8137
320 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$1,487
$4.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Chenille Blanket In Bulk
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$2,749
$27.49 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
8in Gnome Assorted Shades (150 Pcs Lot)
150 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$413
$2.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Cool Gear Kafe Vacuum Insulated Stainless Steel Travel Mug 14.5 Fl Oz (64 Pcs Lot)
64 units · Ships parcel
Near you
$282
$4.40 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $4.40 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Assortment
Threshold Brushed Cotton Blanket · Full/Queen · 3 colors · as is
4 boxes available · Ships parcel
Near you
$17
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Neoprene Cooler Bag - 4 Pieces Per Pack 22474
100 units · NWT · Ships parcel or freight from IN
Near you
$1,122
$11.22 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $11.22 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Assortment
30 oz Insulated Stainless-Steel Cup with Handle and Straw Assortment - 17 Pieces Per Pack 88530
102 units · NWT · Ships parcel or freight from IN
Near you
$990
$9.71 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Stainless Steel Metal Straw With Rubber Tip - 50 Pieces Per Retail Ready Display 24353
100 units · Ships parcel
Near you
$132
$1.32 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $1.32 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
30 oz Insulated Stainless-Steel Cup with Handle Assortment Floor Display - 36 Pieces Per Retail Ready Display Kit 88360
108 units · NWT · Ships parcel or freight from IN
Near you
$1,220
$11.29 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $11.29 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Manifested
12 oz Insulated Stainless-Steel Wine Cup - 6 Pieces Per Retail Ready Display 22265
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$875
$8.58 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $8.58 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Manifested
Expandable Stainless-Steel Straw with Carabineer - 12 Pieces Per Retail Ready Display 22285
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$356
$3.30 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Manifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Water Bottle Holder Sling Bag — 331-CHROME
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,649
$16.49 / piece
Sells in ~9 days on resale
You pay $16.49 a piece
Resells ~$40 median · new with tags
View lot
Manifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Water Bottle Holder Sling Bag — 243-EMERALD
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,649
$16.49 / piece
Sells in ~9 days on resale
You pay $16.49 a piece
Resells ~$40 median · new with tags
View lot
Manifested
Joan & David Tubular Quilted Metallic Water Bottle Holder Sling Bag — 358-METALLIC CHOCOLATE
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,649
$16.49 / piece
Sells in ~9 days on resale
You pay $16.49 a piece
Resells ~$40 median · new with tags
View lot
Assortment
Bekos 35x70 Inch Jumbo Bath Sheet Set of 2, Wholesale 100% Cotton Turkish Towel Set
2 units · Ships parcel
Near you
$558
$278.85 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Bekos 100% Cotton Bath Mat Set, 2 Piece 20x34 inches Wholesale Bath Rugs for Bathroom
2 units · NWT · Ships parcel
Near you
$543
$271.70 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
40x80 Oversized Bath Sheets – 12 Pack | Premium 600 GSM Cotton
12 units · Ships parcel
Near you
$448
$37.31 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Multi Function Glitter Bling RFID Passport Organizer with CDC Vaccination Card Holder — Purple
102 units · NWT · Ships parcel
Near you
$898
$8.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Monthly Pill Organizer · SKU TX-31EUCPO
102 units · NWT · Ships parcel or freight from IL
Near you
$842
$8.25 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Silky-Soft Satin Sheet Set (4-Piece) — Red / King
100 units · NWT · Ships parcel or freight from IL
Near you
$495
$4.95 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Silky-Soft Satin Sheet Set (4-Piece) — Ivory / Queen
100 units · NWT · Ships parcel or freight from IL
Near you
$454
$4.54 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Silky-Soft Satin Sheet Set (4-Piece) — Gold / Queen
100 units · NWT · Ships parcel or freight from IL
Near you
$454
$4.54 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale home & kitchen on Closo
Asking prices on this shelf run from $2 to $101,529 a lot. 43 vetted U.S. suppliers list on this shelf, and every lot names the one holding it. 190 come on a pallet or a trailer, while 1,663 fit in a box a courier carries. Every listing carries the supplier's manifest notes, the unit count, the declared retail value and Closo's own resale comps.
Read more Show less
Wholesale home and kitchen lots — bedding and towels, drinkware and tumblers, kitchenware, storage, décor, lighting and small furniture in case packs, boxes and pallets from vetted U.S. manufacturers and liquidators. Lots are factory stock, retailer overstock or store returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value where stated and condition grade. Smaller lots ship parcel, pallets and furniture are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Browse the live home lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Home & Kitchen lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
Are home goods lots new? Factory and overstock lots are new; returns lots mix conditions and say so in the condition grade. Textiles from manufacturers are typically packed by set.
How is freight priced on bulky lots? By your ZIP at checkout — Closo quotes the most economical parcel or freight option for the lot's weight and dimensions; there is no flat rate.
Can I buy one colour or size? Where a supplier sells sets by colour or size, the lot page links the supplier's product; the lot itself is the set as listed.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free