Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Manifested
New
SP206 White First Communion Dress Embroidered tulle with sequins
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$4,887
$48.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
1 1 photo
Assortment
In demand
Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$46
$0.97 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle 70s 80s Dresses 33 pcs
33 units · Ships parcel
Near you
$72
$2.17 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Beach Dresses 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$51
$0.92 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $0.92 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Manifested
7021 - Denim Long Poncho - One Size (3pcs PRE-PACK) ( ) — One Size / Print-254
102 units · NWT · Ships parcel or freight from NY
Near you
$3,366
$33.00 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$40
$0.86 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Vintage 80s 90s Dresses 46 pcs
46 units · Ships parcel
Near you
$135
$2.94 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $2.94 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
In demand
Bulk Waffle Leggings For Women's - Assorted
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$830
$7.69 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay $7.69 a piece
Resells ~$29 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Recycle Lace + Bling Bling + Hippie + Transparent Blouses 83 pcs
83 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.45 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Dresses 41 pcs
41 units · Ships parcel
Near you
$51
$1.24 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
New
Hippie Dresses 28 pcs
28 units · Ships parcel
Near you
$59
$2.09 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $2.09 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Blouses 62 pcs
62 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.61 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$61
$1.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Y2K & More Transparent Blouses 61 pcs · SKU 16-092426-004885
61 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.96 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $0.96 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
Velvet Tops 46 pcs
46 units · Ships parcel
Near you
$60
$1.30 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.30 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Office Blouses 54 pcs
54 units · Ships parcel
Near you
$26
$0.48 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Mickey Mouse - California Juniors T-Shirt — SM / Pink
6 units · NWT · Ships parcel
Near you
$87
$14.56 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $14.56 a piece
Resells ~$28 median · new with tags
View lot
Manifested
New
SP188 White First Communion Dress Embroidered tulle with sequins
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$4,791
$47.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Chicos Blouses + Tees 56 pcs
56 units · Ships parcel
Near you
$68
$1.21 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.21 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
Lot of 12 NWT Name Brand Women's Shoes Liquidation Reseller Bundle
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~76 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$40 weighted median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Plus Size Blouses 71 pcs
71 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.82 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $0.82 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
Dirty White Dresses 41 pcs
41 units · Ships parcel
Near you
$62
$1.52 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Ladies Thermal Top #01 — White / One Size
192 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$686
$3.58 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $3.58 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Assortment
Recycle & Good Flannel Bin Odds & Ends 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.96 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
In demand
Ladies Thermal Top #01 — Navy / One Size
192 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$686
$3.58 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $3.58 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Y2K Dresses 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$36
$1.26 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Denim Mini Skirts 41 pcs
41 units · Ships parcel
Near you
$122
$2.98 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $2.98 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
Women's Denim Jackets Bale — 50LB
100 units · Ships parcel
Near you
$341
$3.41 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $3.41 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
Plus Size Blouses 70 pcs
70 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.84 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $0.84 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
Dirty White Dresses 35 pcs
35 units · Ships parcel
Near you
$53
$1.52 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Dirty White Mini Skirts + Bodycon Dresses 45 pcs
45 units · Ships parcel
Near you
$36
$0.81 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Dresses 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$44
$1.30 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Plus Size Blouses 39 pcs
39 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.83 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
Mini Skirts 60 pcs · SKU 15-092126-004599
60 units · Ships parcel
Near you
$65
$1.08 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.08 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
Crop Blouses 40 pcs
40 units · Ships parcel
Near you
$55
$1.37 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.37 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
Mini Skirts 60 pcs · SKU 15-092126-004598
60 units · Ships parcel
Near you
$65
$1.08 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.08 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
Mini Skirts 58 pcs
58 units · Ships parcel
Near you
$64
$1.10 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
In demand
Corduroy Shirts 25 pcs
25 units · Ships parcel
Near you
$61
$2.44 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $2.44 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
Modern Western Shirts 43 pcs
43 units · Ships parcel
Near you
$215
$4.99 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $4.99 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
JY3843-Lady’s Short Dress (Assorted Colors and Sizes)
20 units · NWT · Ships parcel
Near you
$115
$5.75 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay $5.75 a piece
Resells ~$32 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
DR48267-Beach Summer Dress (color & size Assorted)
19 units · NWT · Ships parcel
Near you
$120
$6.33 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay $6.33 a piece
Resells ~$32 median · new with tags
View lot
Assortment
Just Black Swimsuits One Piece 59 pcs
59 units · Ships parcel
Near you
$35
$0.59 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $0.59 a piece
Resells ~$18 median · used
View lot
Manifested
New
Plus Size High Waisted Skinny Pants — 3X Fits 20-22
5 units · NWT · Ships parcel
Near you
$112
$22.30 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Swimsuits One Piece 61 pcs
61 units · Ships parcel
Near you
$57
$0.94 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $0.94 a piece
Resells ~$18 median · used
View lot
Assortment
Dirty White Skirts 44 pcs
44 units · Ships parcel
Near you
$66
$1.51 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Plus Size Summer Blazers 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$35
$1.21 / piece
Sells in ~57 days on resale
You pay $1.21 a piece
Resells ~$29 median · used
View lot
Assortment
Plus Size Velvet Tops 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$36
$1.26 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $1.26 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Women's Y2K clothing mix lot · 10 units · Used
10 units · Ships parcel
Near you
$124
$12.39 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Typical sourcing cost
measured across live women's clothing lots on Closo · gross, before shipping & fees
$8.25 per unit
Women's tops resell for a median $16 — ×1.9 ≈ $8 gross per item
Market comparison
Women's Clothing lots: California vs nationwide
California $8.25 median per unit · most between $2.57 and $15.40
Nationwide $8.25 median per unit · most between $2.57 and $19.80
About this category
About wholesale women's clothing on Closo
Lot prices span $2 to $63,740, so the shelf fits a first order and a truckload alike. It is held by 47 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read.
Read more Show less
You can buy 4,336 of them by the case or the box, or go up to one of the 50 pallet and truckload loads. On each lot page you see what is inside, how many pieces, what it retailed for and what the pieces resell for today. Wholesale women's clothing lots from vetted U.S. liquidators: pallets and case packs of dresses, tops, denim, activewear and loungewear from department-store and brand overstock, shelf pulls and customer returns. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the declared unit count and retail value, and Closo's own resale comps so you can see the margin before you commit. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every purchase is covered by Closo buyer protection. New women's apparel lots land most weeks — follow the category to hear about them first.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Women's Clothing lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What sizes come in a wholesale women's clothing lot? Most lots are mixed-size assortments across regular sizing (XS–XL or 0–16); some are plus-size or juniors only. The size range, when the supplier declares it, is shown on the lot page and in the manifest.
Are the garments new with tags? It depends on the deal type. Overstock and shelf-pull lots are typically new, often tagged; customer-returns lots mix new and gently worn pieces. The condition grade and the manifest mode (manifested, assortment or unmanifested) are stated on every lot.
How do I estimate resale value? Each manifested line carries Closo's live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari, and the lot page totals them against the asking price so the expected margin is visible before you buy.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free