Mixed Apparel lots under $5,000

Manifested and assortment lots of mixed apparel from vetted U.S. liquidators — $41 to $511 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
13
live lots
mixed apparel on Closo right now
$41–$511
a lot, all-in
before shipping
$1.98–$34.69
per unit
on the lots shown
Filters 2

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Dear Lover Mixed Apparel lot · 1 unit · New 3 photos
Assortment New
Dear Lover Mixed Apparel lot · 1 unit · New 4 units · NWT · Ships parcel
$116 $29.12 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Dear Lover mixed apparel lot · 1 unit · New 4 photos
Assortment New
Dear Lover mixed apparel lot · 1 unit · New 3 units · NWT · Ships parcel
$104 $34.69 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
Dear Lover Mixed Apparel lot · 1 · New 4 units · NWT · Ships parcel
$116 $29.12 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Justice Girl's NASCAR X Justice Collab Jeans lot · 19 pairs · mixed sizes 19 units · 10+ boxes available · Ships parcel
$81 $4.24 / piece
Sells in ~36 days on resale
You pay$4.24a piece
Resells~$22median · any condition

5.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Assortment
Justice Girl's NASCAR X Justice Collab Racing Pullover Windbreaker Jacket · 18 18 units · 10+ boxes available · Ships parcel
$124 $6.88 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$6.88a piece
Resells~$22median · any condition

3.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
Target brand baby and toddler clothes lot · 150 pieces · mixed 150 units · 4 boxes available · Ships parcel
$511 $3.41 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Mixed brand clothing lot · 35-40 units · liquidation 40 units · 10+ boxes available · Ships parcel
$81 $2.01 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Micas Swimwear lot · 20 pieces 20 units · 10+ boxes available · Ships parcel
$87 $4.34 / piece
Sells in ~53 days on resale
You pay$4.34a piece
Resells~$20median · any condition

4.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
Amazon Clothing Mystery Box · 30-35 units · returned 35 units · 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$87 $2.48 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Old Navy Baby and Toddler Clothes lot · 200 pieces · brand new without tags 200 units · 5 boxes available · Ships parcel
$434 $2.17 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Assorted Clothing Mystery Coffin · 100 pieces · as is 100 units · 10+ boxes available · Ships parcel
$409 $4.09 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Justice Girl's NASCAR X Justice Collab Shorts lot · 11 units · mixed sizes 11 units · 10+ boxes available · Ships parcel
$41 $3.72 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay$3.72a piece
Resells~$17median · any condition

4.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Assortment
Mixed clothing bundle · 100 units · liquidation mix 100 units · 10+ boxes available · Ships parcel
$198 $1.98 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot

Mixed Apparel suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
GRP Liquidations
10 lots live
Shop all lots →
Roxy Chic Wholesale
3 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a mixed apparel lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Mixed Apparel lots under $5,000 — questions buyers ask

Today the site lists 307 assorted apparel loads. All 307 are assortment loads, meaning a described mix rather than a unit-by-unit list. You are buying from Topper Liquidators, Pacas y Paletas USA Inc and Wholesale Ninjas. Freight originates in California, Delaware and Wisconsin. The page is capped at $5,000, so nothing above that shows. Each piece works out at $2 to $18, depending on the load. That bottom price of $17 makes a trial order realistic for a small shop. A small first order is a low-cost way to see how a seller packs. The inspection clock starts on delivery, so plan to open the load the week it lands. Buyers stocking a bin store usually work from the unit figure rather than the ticket. Nothing is cheaper than $17 and nothing is dearer than $3,146. Freight is priced against the ZIP you give, and shows on the lot page first, then again at checkout. As for what happens after you pay, five business days follow for inspection, any dispute is filed against the specific line, and the amount is parked in escrow.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a mixed apparel lot cost?
Live mixed apparel lots on Closo run from $41 to $511 all-in; per unit that is $1.98 to $34.69 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list mixed apparel lots?
GRP Liquidations, Roxy Chic Wholesale carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment
Justice Girl's NASCAR X Justice Collab Jeans lot · 19 pairs · mixed sizes 19 units · 10+ boxes available · Ships parcel
$81 $4.24 / piece
Sells in ~36 days on resale
View lot