Mixed Apparel lots under $5,000

Manifested and assortment lots of mixed apparel from vetted U.S. liquidators — $1 to $4,675 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
8,580
live lots
mixed apparel on Closo right now
$1–$4,675
a lot, all-in
before shipping
$0.60–$29.58
per unit
on the lots shown
CA · KY · TN
ship from
freight quoted to your ZIP
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

MESSI 3T BLACK KICK! T-SHIRT C/P 12 1 photo
Manifested New
MESSI 3T BLACK KICK! T-SHIRT C/P 12 12 units · NWT · Ships parcel
$37 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
MESSI 4T BLACK KICK! T-SHIRT C/P 12 1 photo
Manifested New
MESSI 4T BLACK KICK! T-SHIRT C/P 12 12 units · NWT · Ships parcel
$37 $3.10 / piece
You pay$3.10a piece
Resells~$25median · new with tags

8.1× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Assortment New
MESSI GRAY THE BEST GRAPHIC T-SHIRT 3-ASST SIZE 2T,3T,4T C/P 24 24 units · NWT · Ships parcel
$74 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MESSI BLUE PORTRAIT GRAPHIC T-SHIRT 3-ASST SIZE 2T,3T,4T C/P 24 24 units · NWT · Ships parcel
$74 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MESSI BLUE ACTION CREST GRAPHIC T-SHIRT 3-ASST SIZE 2T,3T,4T C/P 24 24 units · NWT · Ships parcel
$74 $3.10 / piece
You pay$3.10a piece
Resells~$25median · new with tags

8.1× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Assortment New
MESSI PINK REIGNING GOAT T-SHIRT 3-ASST SIZE 2T,3T,4T C/P 24 24 units · NWT · Ships parcel
$74 $3.10 / piece
You pay$3.10a piece
Resells~$25median · new with tags

8.1× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Assortment New
Jenny Jackets 12 pcs 12 units · Ships parcel
$38 $3.14 / piece
Sells in ~39 days on resale
You pay$3.14a piece
Resells~$27median · used

8.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment New
Lulus & More | 25-Piece Women's Apparel Box | NWOT-L-000007 25 units · Ships parcel
$316 $1,772 retail 82% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
Cozy Fleece 13 pcs 13 units · Ships parcel
$20 $1.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
#752-NAT Men’s American Apparel Lightweight Jacket – (12 Pieces) 12 units · Ships parcel
$38 $3.19 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Unmanifested
Levis 50 pound Curated Box Ships parcel
$310

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Mostly Modern Harley Davidson Mix of 20 20 units · Ships parcel
$264 $13.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested New
NO BOUNDARIES DENIM WORK JACKET BEIGE - NB14100095933B 72 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$624 $8.67 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Unmanifested
25 Pound Levis Box Ships parcel
$248

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested New
NO BOUNDARIES DENIM WORK JACKET BROWN - NB14100095933B 72 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$624 $8.67 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Unmanifested
Carhartt 50 pound Curated Box Ships parcel
$589

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Cycling Shorts 52 pcs · SKU 17-091826-004409 52 units · Ships parcel
$31 $0.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
X3368-Men’s Over The Shoulder Bag (Assorted Colors) 168 units · NWT · Ships parcel or freight from KY
$121 $0.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested New
Lulus & More | 25-Piece Women's Apparel Box | NWOT-L-000014 25 units · Ships parcel
$303 $1,873 retail 84% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Lulus & More | 25-Piece Women's Apparel Box | NWOT-L-000015 25 units · Ships parcel
$336 $1,427 retail 76% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment New
Lulus, Rolla's, Zemeta, NIA women's apparel lot · 25 25 units · Ships parcel
$340 $1,342 retail 75% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
Lulus & more women's Apparel lot · 25 25 units · Ships parcel
$332 $1,311 retail 75% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment New
Lulus & Glamorous women's apparel lot · 20 20 units · Ships parcel
$319 $1,143 retail 72% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
Lulus & More | 25-Piece Women's Apparel Box | NWOT-L-000008 25 units · Ships parcel
$312 $1,785 retail 82% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Mens Vintage Pants 30 pcs 30 units · Ships parcel
$88 $2.95 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
X17356-Lady’s Pajamas (Assorted Colors and Sizes) 23 units · NWT · Ships parcel
$119 $5.18 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
AH605- Butterfly Lady Pajama(Color & Size Assorted) 23 units · NWT · Ships parcel
$119 $5.18 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay$5.18a piece
Resells~$18median · new with tags

3.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
PJ555-Lady Silky Lace Pajamas (Color & size Assorted) 23 units · NWT · Ships parcel
$119 $5.18 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay$5.18a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

3.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
PJ8001-Lace Silky Lady Pajamas (Color & size Assorted) 23 units · NWT · Ships parcel
$119 $5.18 / piece
Sells in ~68 days on resale
You pay$5.18a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

3.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
PJ22-Lady Pajamas (Color & size Assorted) 23 units · NWT · Ships parcel
$119 $5.18 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested New
Lulus & More | 20-Piece Women's Apparel Box | NWOT-L-000013 20 units · Ships parcel
$369 $1,236 retail 70% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
PJ866-Lady Pajamas (Color & size Assorted) 23 units · NWT · Ships parcel
$119 $5.18 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment New
David Peyser Pallet | CA 39 units · Customer returns · Ships parcel
$1,154 $5,820 retail 80% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 50 pcs 50 units · Ships parcel
$70 $1.40 / piece
You pay$1.40a piece
Resells~$6.25weighted median · used · estimate

4.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Rain Coats 13 pcs 13 units · Ships parcel
$42 $3.20 / piece
You pay$3.20a piece
Resells~$13.50median · used · estimate

4.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
PJ139-Lace Silky Lady Pajamas (Color & size Assorted) 23 units · NWT · Ships parcel
$119 $5.18 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested
Blue Packable Raincoat – Item #9155 50 units · NWT · Ships parcel
$93 $1.86 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
3XL WOMEN MINIONS 2 SLEEP PANTS C/P 12 Universal Studios 12 units · NWT · Ships parcel
$9 $0.78 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
Hunter Vests 6 pcs 6 units · Ships parcel
$26 $4.33 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Summer Blazers 32 pcs 32 units · Ships parcel
$39 $1.22 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Unmanifested
303: Mixed Apparel PL000RQ5 Ships parcel or freight from TN
$990

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Mens Over Size Cargo & Carpenter Pants 16 pcs 16 units · Ships parcel
$46 $2.84 / piece
You pay$2.84a piece
Resells~$10median · used · estimate

3.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
JUNIORS DISNEY TURNING RED PAJAMA SHORTS PINK 102 units · NWT · Ships parcel
$506 $4.96 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
PJ350-Lace silky Pajamas set (Color & size Assorted) 23 units · NWT · Ships parcel
$119 $5.18 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Y2K & More Jackets 15 pcs · SKU 10-092226-004650 15 units · Ships parcel
$77 $5.11 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
HF902-Ladys Love Capri’s (Assorted Colors and Sizes) 19 units · NWT · Ships parcel
$120 $6.33 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Vintage Blazers 22 pcs 22 units · Ships parcel
$36 $1.65 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment In demand
Vintage & Modern Branded Work Boots Mix of 15 15 units · Ships parcel
$330 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Mixed Apparel suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Raghouse
369 lots live
Shop all lots →
DRL Wholesale
687 lots live
Shop all lots →
NWOT Outlet
86 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a mixed apparel lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Mixed Apparel lots under $5,000 — questions buyers ask

Today the site lists 307 assorted apparel loads. All 307 are assortment loads, meaning a described mix rather than a unit-by-unit list. You are buying from Topper Liquidators, Pacas y Paletas USA Inc and Wholesale Ninjas. Freight originates in California, Delaware and Wisconsin. The page is capped at $5,000, so nothing above that shows. Each piece works out at $2 to $18, depending on the load. That bottom price of $17 makes a trial order realistic for a small shop. A small first order is a low-cost way to see how a seller packs. The inspection clock starts on delivery, so plan to open the load the week it lands. Buyers stocking a bin store usually work from the unit figure rather than the ticket. Nothing is cheaper than $17 and nothing is dearer than $3,146. Freight is priced against the ZIP you give, and shows on the lot page first, then again at checkout. As for what happens after you pay, five business days follow for inspection, any dispute is filed against the specific line, and the amount is parked in escrow.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a mixed apparel lot cost?
Live mixed apparel lots on Closo run from $1 to $4,675 all-in; per unit that is $0.60 to $29.58 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list mixed apparel lots?
Raghouse, DRL Wholesale, NWOT Outlet carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Where do they ship from?
California, Kentucky, Tennessee carry most mixed apparel lots today; freight is quoted for your ZIP on every lot page.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment New
MESSI BLUE PORTRAIT GRAPHIC T-SHIRT 3-ASST SIZE 2T,3T,4T C/P 24 24 units · NWT · Ships parcel
$74 $3.10 / piece
View lot