Mixed Apparel lots under $5,000

Manifested and assortment lots of mixed apparel from vetted U.S. liquidators — $1 to $4,950 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
5,110
live lots
mixed apparel on Closo right now
$1–$4,950
a lot, all-in
before shipping
$0.67–$45.83
per unit
on the lots shown
TN · KY · NC
ship from
freight quoted to your ZIP
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Velvet Blazers 22 pcs 1 photo
Assortment
Velvet Blazers 22 pcs 22 units · Ships parcel
$101 $4.61 / piece
Sells in ~57 days on resale
You pay$4.61a piece
Resells~$29median · used

6.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
313: Premium Clothing PL000V6S 3 photos
Assortment
313: Premium Clothing PL000V6S 427 units · Ships parcel or freight from TN
$2,583 $6.05 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Rain Coats 13 pcs 13 units · Ships parcel
$42 $3.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Brand Sports Shorts 65 pcs 65 units · Ships parcel
$194 $2.98 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay$2.98a piece
Resells~$16median · used

5.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
X3368-Men’s Over The Shoulder Bag (Assorted Colors) 168 units · NWT · Ships parcel or freight from KY
$121 $0.72 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$0.72a piece
Resells~$35median · new with tags

48.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Unmanifested New
Y2K 50 pound Curated Box Ships parcel
$558

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Little Girls Fur Toboggan Beanie Hats Wholesale 108 units · NWT · Ships parcel
$1,781 $16.49 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle Mens Over Size Cargo & Carpenter Pants 16 pcs 16 units · Ships parcel
$46 $2.84 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Mens Cargo Pants 18 pcs 18 units · Ships parcel
$59 $3.25 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Unmanifested New
25 Pound Y2K box Ships parcel
$248

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
239: Premium Apparel PL000VGB 470 units · Ships parcel or freight from TN
$2,750 $5.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Manifested
stronaut 3.0 PBT Keycaps Customize Mechanical Keyboard 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
$3,625 $36.25 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Light-Up Crown Headband kids Toys In Bulk 108 units · NWT · Ships parcel
$236 $2.19 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$2.19a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Light-Up Unicorn Headband For Girls In Bulk 108 units · NWT · Ships parcel
$280 $2.60 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$2.60a piece
Resells~$18median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
Tiger Soft Plush Ears Headbands kids Toys In Bulk- Assorted 108 units · NWT · Ships parcel
$177 $1.64 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$1.64a piece
Resells~$18median · new with tags

11.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle North Face Fleece 21 pcs 21 units · Ships parcel
$137 $6.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Tweed Blazers 20 pcs 20 units · Ships parcel
$39 $1.95 / piece
Sells in ~57 days on resale
You pay$1.95a piece
Resells~$29median · used

14.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
HF405-Lady Rose Sweat Pants (Assorted Colors and Sizes) 19 units · NWT · Ships parcel
$120 $6.33 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$6.33a piece
Resells~$29median · new with tags

4.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
310: Premium Apparel PL000VSE 491 units · Ships parcel or freight from TN
$2,750 $5.60 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
X3315-Men’s Shoulder Bags (Assorted Colors) 180 units · NWT · Ships parcel or freight from KY
$121 $0.67 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$0.67a piece
Resells~$35median · new with tags

52.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Unmanifested New
Carhartt 50 pound Curated Box Ships parcel
$589

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Y2K & More Jackets 15 pcs · SKU 10-092226-004650 15 units · Ships parcel
$77 $5.11 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Santa Claus Hat In Bulk 108 units · NWT · Ships parcel
$236 $2.19 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$2.19a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Manifested New
Red Buffalo Plaid Leopard Hoodie — 3X 3 units · NWT · Ships parcel
$134 $44.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested New
Red Buffalo Plaid Leopard Hoodie — 2X 3 units · NWT · Ships parcel
$134 $44.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested New
Red Buffalo Plaid Leopard Hoodie — S 3 units · NWT · Ships parcel
$134 $44.60 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Buffalo Plaid Cozy Jogger Loungewear With Pockets — XL 4 units · NWT · Ships parcel
$109 $27.26 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Buffalo Plaid Cozy Jogger Loungewear With Pockets — L 4 units · NWT · Ships parcel
$109 $27.26 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Buffalo Plaid Cozy Jogger Loungewear With Pockets — M 4 units · NWT · Ships parcel
$109 $27.26 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Winter Love Snowflakes & Hearts Cozy Joggers With Pockets 4 units · NWT · Ships parcel
$109 $27.26 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Manifested New
Lounge Shorts With Pockets — Large 12-14 / Sunshine Lemonade Kiss 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$29median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested New
Lounge Shorts With Pockets — Large 12-14 / Pinky Peachy Watermelon Bliss 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$29median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested New
Lounge Shorts With Pockets — Large 12-14 / Campfire Nights ( Charcoal ) 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$29median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested New
Lounge Shorts With Pockets — Medium 8-10 / Sunshine Lemonade Kiss 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$29median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested New
Lounge Shorts With Pockets — Medium 8-10 / Pinky Peachy Watermelon Bliss 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$29median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested New
Lounge Shorts With Pockets — Medium 8-10 / Campfire Nights ( Charcoal ) 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$29median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested New
Lounge Shorts With Pockets — Small 4-6 / Sunshine Lemonade Kiss 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$29median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested New
Lounge Shorts With Pockets — Small 4-6 / Pinky Peachy Watermelon Bliss 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$29median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested New
Lounge Shorts With Pockets — Small 4-6 / Campfire Nights ( Charcoal ) 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$29median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested New
Day Dreams & Roses Floral Print Split Distressed High Waist Denim Short — Large 12-14 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$14.87a piece
Resells~$30median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested New
Day Dreams & Roses Floral Print Split Distressed High Waist Denim Short — Small 4-6 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$14.87a piece
Resells~$30median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested New
Simply Unforgetable White Lace Crisscross Maxi Dress — Large 12-14 4 units · NWT · Ships parcel
$119 $29.74 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Manifested New
Autumn Harvest Plaid Shacket — 2XL 18-20 5 units · NWT · Ships parcel
$115 $22.92 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$22.92a piece
Resells~$45median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Manifested New
"Samantha" High Rise Flares — XL 16-18 5 units · NWT · Ships parcel
$112 $22.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
"Samantha" High Rise Flares — Large 12-14 5 units · NWT · Ships parcel
$112 $22.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
"Samantha" High Rise Flares — Medium 8-10 5 units · NWT · Ships parcel
$112 $22.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested New
"Samantha" High Rise Flares — Small 4-6 5 units · NWT · Ships parcel
$112 $22.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested New
Zeva - Shacket — 2XL 18-20 3 units · NWT · Ships parcel
$137 $45.83 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Mixed Apparel suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Roxy Chic Wholesale
79 lots live
Shop all lots →
Raghouse
358 lots live
Shop all lots →
JS Blue Ridge Wholesale
6 lots live ★ 3.3 (23)
Shop all lots →
How it works

Buying a mixed apparel lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Mixed Apparel lots under $5,000 — questions buyers ask

Today the site lists 307 assorted apparel loads. All 307 are assortment loads, meaning a described mix rather than a unit-by-unit list. You are buying from Topper Liquidators, Pacas y Paletas USA Inc and Wholesale Ninjas. Freight originates in California, Delaware and Wisconsin. The page is capped at $5,000, so nothing above that shows. Each piece works out at $2 to $18, depending on the load. That bottom price of $17 makes a trial order realistic for a small shop. A small first order is a low-cost way to see how a seller packs. The inspection clock starts on delivery, so plan to open the load the week it lands. Buyers stocking a bin store usually work from the unit figure rather than the ticket. Nothing is cheaper than $17 and nothing is dearer than $3,146. Freight is priced against the ZIP you give, and shows on the lot page first, then again at checkout. As for what happens after you pay, five business days follow for inspection, any dispute is filed against the specific line, and the amount is parked in escrow.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a mixed apparel lot cost?
Live mixed apparel lots on Closo run from $1 to $4,950 all-in; per unit that is $0.67 to $45.83 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list mixed apparel lots?
Roxy Chic Wholesale, Raghouse, JS Blue Ridge Wholesale carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Where do they ship from?
Tennessee, Kentucky, North Carolina carry most mixed apparel lots today; freight is quoted for your ZIP on every lot page.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment In demand
Brand Sports Shorts 65 pcs 65 units · Ships parcel
$194 $2.98 / piece
Sells in ~35 days on resale
View lot