Wholesale mixed apparel pallets & lots

5,282 live mixed apparel lots listed right now — unit counts, declared retail, freight to your ZIP and the resale comps, on every lot. Updated .

Jackets & Coats Pants, Shorts & Skirts African Clothing Dresses Accessories Sets & Outfits Kids & Baby Jeans & Denim Hoodies & Sweatshirts T-Shirts Vintage Clothing Plus Size Brand-Name Clothing Activewear Clothing Bales Mystery Boxes Mixed Apparel Pallets
Filters 2
Sort: Recommended

Sorted by Recommended

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Fall Minis + Corduroys 35 pcs 1 photo
Assortment
Fall Minis + Corduroys 35 pcs 35 units · Ships parcel
$48 $1.37 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay$1.37a piece
Resells~$22median · used

16.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
Recycle Corduroy + Crops 35 pcs 1 photo
Assortment New
Recycle Corduroy + Crops 35 pcs 35 units · Ships parcel
$35 $1.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 55 pcs 55 units · Ships parcel
$75 $1.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 50 pcs 50 units · Ships parcel
$70 $1.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Brand Joggers 27 pcs 27 units · Ships parcel
$35 $1.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Rain Coats 13 pcs 13 units · Ships parcel
$42 $3.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Unmanifested New
Y2K 50 pound Curated Box Ships parcel
$558

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Unmanifested New
25 Pound Y2K box Ships parcel
$248

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Y2K & More Jackets 15 pcs · SKU 10-092226-004650 15 units · Ships parcel
$77 $5.11 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Unmanifested New
Carhartt 50 pound Curated Box Ships parcel
$589

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Unmanifested New
Levis 50 pound Curated Box Ships parcel
$310

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Unmanifested New
25 Pound Levis Box Ships parcel
$248

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Blazers 23 pcs 23 units · Ships parcel
$35 $1.53 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Columbia Cabelas Woolrich REI LL Bean Jackets 19 pcs 19 units · Ships parcel
$48 $2.53 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment Trending
Recycle Free People Variety Mix 25 pcs 25 units · Ships parcel
$257 $10.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Y2K & More Jackets 14 pcs · SKU 10-092226-004687 14 units · Ships parcel
$38 $2.69 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
Josh Modern & Funky Variety Mix 24 pcs 24 units · Ships parcel
$78 $3.25 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
Ana Maximalist Variety Mix 19 pcs 19 units · Ships parcel
$75 $3.97 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Skater Jackets 11 pcs 11 units · Ships parcel
$51 $4.61 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Short Trench 7 pcs 7 units · Ships parcel
$31 $4.46 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Just Black Jackets 13 pcs 13 units · Ships parcel
$38 $2.90 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
Josh Vintage Variety Mix 35 pcs 35 units · Ships parcel
$155 $4.42 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Leather Jackets 10 pcs 10 units · Ships parcel
$137 $13.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Fashion Trench 11 pcs · SKU 10-092326-004858 11 units · Ships parcel
$35 $3.19 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Jackets 9 pcs 9 units · Ships parcel
$33 $3.61 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Tommy Hilfiger Jackets 17 pcs 17 units · Ships parcel
$42 $2.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle & Good Tommy Bahama 32 pcs 32 units · Ships parcel
$208 $6.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Night Out Vibes 37 pcs 37 units · Ships parcel
$46 $1.23 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Navajo Variety Mix 11 pcs 11 units · Ships parcel
$52 $4.73 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Trench 7 pcs 7 units · Ships parcel
$33 $4.64 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Columbia Cabelas Woolrich Jackets 14 pcs 14 units · Ships parcel
$35 $2.51 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Fila Champion Puma Reebok Jackets 16 pcs 16 units · Ships parcel
$26 $1.63 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Abercrombie Hollister American Eagle Aeropostale Jackets 12 pcs · SKU 10-092226-004684 12 units · Ships parcel
$46 $3.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle 80s + Y2K Shorts 39 pcs 39 units · Ships parcel
$46 $1.17 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Car Coats 8 pcs 8 units · Ships parcel
$27 $3.41 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Street Wear Outfits 30 pcs 30 units · Ships parcel
$114 $3.81 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Victoria Secret Pink Beach Variety Mix 33 pcs 33 units · Ships parcel
$64 $1.93 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 60 pcs 60 units · Ships parcel
$83 $1.39 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Boyfriend + Crop & More Blazers 26 pcs 26 units · Ships parcel
$38 $1.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Columbia Cabelas LL Bean Jackets 21 pcs 21 units · Ships parcel
$55 $2.60 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Mexico Vibes 18 pcs 18 units · Ships parcel
$46 $2.53 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Jenny Vintage Variety Mix 14 pcs 14 units · Ships parcel
$23 $1.67 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Cargo Joggers 30 pcs 30 units · Ships parcel
$36 $1.21 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Car Coats 6 pcs 6 units · Ships parcel
$23 $3.90 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Puffer Jackets 7 pcs 7 units · Ships parcel
$26 $3.71 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Grandpa Jackets 19 pcs 19 units · Ships parcel
$62 $3.28 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Athleta Variety Mix 40 pcs 40 units · Ships parcel
$72 $1.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Josh Recycle Vintage Variety Mix 23 pcs 23 units · Ships parcel
$90 $3.90 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
48 of 174 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale mixed apparel on Closo

The cheapest mixed apparel lot here is $1 and the largest deal is $86,625. It is held by 65 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read.

Read moreShow less

The mix is 153 pallet-and-truckload deals against 5,129 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale mixed apparel lots — pallets and case packs that span departments: men's, women's and kids' clothing together, or general apparel such as shirts, pants and outerwear without a single department. Sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns by vetted U.S. liquidators, each lot shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Freight is quoted to your ZIP on the lot page and Closo buyer protection covers every order. Mixed lots suit resellers who list across categories — browse the live lots below.

FAQ

Mixed Apparel lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What is in a mixed apparel lot?

Clothing across more than one department — for example men's, women's and kids' pieces on one pallet, or shirts, pants and jackets without a department split. The manifest or assortment notes describe the mix.

Is a mixed lot cheaper per unit?

Often, because sorting is left to the buyer. The lot page shows asking price against declared retail and resale comps so you can judge.

How do I resell a mixed lot efficiently?

Buyers who list on Closo's crosslister unpack a purchased lot into ready drafts per item, categorised line by line.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.