Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
No exact match for “Altar'd State” — showing lots matching “state”
8 8 photos
Manifested
ChicaLuv - High-Rise Hyper-Stretch Wide-Leg Trousers with Belt – Women's Comfort Fit Statement Pants XV2041
100 units · NWT · Ships parcel or freight from FL
Near you
$3,299
$32.99 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
1 1 photo
Assortment
In demand
Recycle North Face Fleece 23 pcs
23 units · Ships parcel
Near you
$150
$6.50 / piece
You pay $6.50 a piece
Resells ~$10.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Denim Corduroy Flannel & More Blouses 38 pcs
38 units · Ships parcel
Near you
$42
$1.09 / piece
You pay $1.09 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle North Face Fleece 20 pcs
20 units · Ships parcel
Near you
$127
$6.37 / piece
You pay $6.37 a piece
Resells ~$10.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
MARVEL VENOM 2PC FLEECE T-SHIRT & SHORTS SET
100 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$3,717
$37.17 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Corduroy + Crops 35 pcs
35 units · Ships parcel
Near you
$35
$1.00 / piece
You pay $1 a piece
Resells ~$11 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Denim + Flannel Blouses 25 pcs
25 units · Ships parcel
Near you
$26
$1.04 / piece
You pay $1.04 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
Trending
Recycle Ralph Lauren Tommy Hilfiger Mens Pants 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$51
$1.75 / piece
You pay $1.75 a piece
Resells ~$10.81 weighted median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$75
$1.37 / piece
You pay $1.37 a piece
Resells ~$6.25 weighted median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 50 pcs
50 units · Ships parcel
Near you
$70
$1.40 / piece
You pay $1.40 a piece
Resells ~$6.25 weighted median · used · estimate
View lot
Manifested
701P - NEW PRINT ALERT!!!! Ankara Palazzo Pants With Pockets (3 PCS PRE-PACK) — One Size (4 - 24) / Print 70 - turq
102 units · NWT · Ships parcel or freight from NY
Near you
$2,805
$27.50 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Vintage & Modern Branded Work Boots Mix of 15
15 units · Ships parcel
Near you
$330
$22.00 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Mens Over Size Cargo & Carpenter Pants 16 pcs
16 units · Ships parcel
Near you
$46
$2.84 / piece
You pay $2.84 a piece
Resells ~$11 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Brand Joggers 27 pcs
27 units · Ships parcel
Near you
$35
$1.30 / piece
You pay $1.30 a piece
Resells ~$11 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Vintage Rain Coats 13 pcs
13 units · Ships parcel
Near you
$42
$3.20 / piece
You pay $3.20 a piece
Resells ~$14.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle Mens Cargo Pants 18 pcs
18 units · Ships parcel
Near you
$59
$3.25 / piece
You pay $3.25 a piece
Resells ~$11 median · used · estimate
View lot
Assortment
Recycle North Face Fleece 21 pcs
21 units · Ships parcel
Near you
$137
$6.50 / piece
You pay $6.50 a piece
Resells ~$10.50 median · used · estimate
View lot
Manifested
New
Red Buffalo Plaid Leopard Hoodie — 3X
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$134
$44.60 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Red Buffalo Plaid Leopard Hoodie — 2X
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$134
$44.60 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Red Buffalo Plaid Leopard Hoodie — S
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$134
$44.60 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Beau Blue Textured Colorblock Edge Top High Waist 2 Piece Set — XL 16-18
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$109
$27.26 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Beau Blue Textured Colorblock Edge Top High Waist 2 Piece Set — Large 12-14
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$109
$27.26 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Beau Blue Textured Colorblock Edge Top High Waist 2 Piece Set — Medium 8-10
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$109
$27.26 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Beau Blue Textured Colorblock Edge Top High Waist 2 Piece Set — Small 4-6
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$109
$27.26 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Blue hydrangea ruffle jacket — 8 Years
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$99
$24.77 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $24.77 a piece
Resells ~$45 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Blue hydrangea ruffle jacket — 7 Years
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$99
$24.77 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $24.77 a piece
Resells ~$45 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Blue hydrangea ruffle jacket — 6 Years
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$99
$24.77 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $24.77 a piece
Resells ~$45 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Blue hydrangea ruffle jacket — 3 Years
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$99
$24.77 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $24.77 a piece
Resells ~$45 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Blue hydrangea ruffle jacket — 2 Years
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$99
$24.77 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay $24.77 a piece
Resells ~$45 median · new with tags
View lot
Assortment
Recycle Y2K & More Jackets 15 pcs · SKU 10-092226-004650
15 units · Ships parcel
Near you
$77
$5.11 / piece
You pay $5.11 a piece
Resells ~$14.50 median · used · estimate
View lot
Manifested
New
Yellow Garment Washed Wholesale Utility Vest — Yellow / XXL
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$104
$34.69 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Yellow Garment Washed Wholesale Utility Vest — Yellow / XL
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$104
$34.69 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Yellow Garment Washed Wholesale Utility Vest — Yellow / L
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$104
$34.69 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Yellow Garment Washed Wholesale Utility Vest — Yellow / M
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$104
$34.69 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Yellow Garment Washed Wholesale Utility Vest — Yellow / S
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$104
$34.69 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Brown Leopard Structured Fall Jacket Women — Brown Leopard / XXL
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$126
$42.13 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Brown Leopard Structured Fall Jacket Women — Brown Leopard / XL
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$126
$42.13 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Brown Leopard Structured Fall Jacket Women — Brown Leopard / L
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$126
$42.13 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Brown Leopard Structured Fall Jacket Women — Brown Leopard / M
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$126
$42.13 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Brown Leopard Structured Fall Jacket Women — Brown Leopard / S
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$126
$42.13 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Olive Wholesale Metallic Quilted Vest — Olive Green / XXL
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$35.93 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Olive Wholesale Metallic Quilted Vest — Olive Green / XL
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$35.93 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Olive Wholesale Metallic Quilted Vest — Olive Green / L
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$35.93 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Olive Wholesale Metallic Quilted Vest — Olive Green / M
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$35.93 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Olive Wholesale Metallic Quilted Vest — Olive Green / S
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$108
$35.93 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Hot Pink Wholesale Diamond Quilted Jacket — Hot Pink / XXL
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$119
$39.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Hot Pink Wholesale Diamond Quilted Jacket — Hot Pink / XL
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$119
$39.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Hot Pink Wholesale Diamond Quilted Jacket — Hot Pink / L
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$119
$39.65 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale mixed apparel on Closo
The cheapest mixed apparel lot here is $1 and the largest deal is $86,625. It is held by 65 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read. 155 of them are pallets or truckloads; the other 5,122 ship as case packs or boxes.
Read more Show less
Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale mixed apparel lots — pallets and case packs that span departments: men's, women's and kids' clothing together, or general apparel such as shirts, pants and outerwear without a single department. Sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns by vetted U.S. liquidators, each lot shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Freight is quoted to your ZIP on the lot page and Closo buyer protection covers every order. Mixed lots suit resellers who list across categories — browse the live lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Mixed Apparel lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What is in a mixed apparel lot? Clothing across more than one department — for example men's, women's and kids' pieces on one pallet, or shirts, pants and jackets without a department split. The manifest or assortment notes describe the mix.
Is a mixed lot cheaper per unit? Often, because sorting is left to the buyer. The lot page shows asking price against declared retail and resale comps so you can judge.
How do I resell a mixed lot efficiently? Buyers who list on Closo's crosslister unpack a purchased lot into ready drafts per item, categorised line by line.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free