Sorted by Best match
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
No exact match for “Hot Topic” — showing lots matching “hot, topic”
4 4 photos
Manifested
New
Two Tone Circle Bag Charm — Hot Pink/Emerald
15 units · NWT · Ships parcel
Near you
$74
$4.96 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
6 6 photos
Manifested
New
Stevie Striped Tassel Scarf — Black/Hot Pink
5 units · NWT · Ships parcel
Near you
$87
$17.35 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Mindi Multipurpose Bag Charm/Necklace — Hot Pink
5 units · NWT · Ships parcel
Near you
$87
$17.35 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $17.35 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Wilma Beaded Necklace — Hot Pink
5 units · NWT · Ships parcel
Near you
$87
$17.35 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
JR300 - Ring Top & Short Set — Hot Pink Geo / M/L
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$99
$24.78 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
JR300 - Ring Top & Short Set — Hot Pink Geo / S/M
4 units · NWT · Ships parcel
Near you
$99
$24.78 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Gold Tone Brown Crystal Hot Dog Dachshund Bag Charm
41 units · NWT · Ships parcel
Near you
$186
$4.53 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $4.53 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Manifested
New
Hot Girls Do Pilates Wholesale Vintage Trucker Cap — Pink and Light Pink Stripe
5 units · Ships parcel
Near you
$93
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Hot Girls Do Pilates Wholesale Vintage Trucker Cap — Light Blue Floral
13 units · Ships parcel
Near you
$97
$7.43 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$18 median · any condition
View lot
Manifested
New
Hot Girls Do Pilates Wholesale Vintage Trucker Cap — Denim and Tan
13 units · Ships parcel
Near you
$97
$7.43 / piece
Sells in ~36 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
New
Hot Girls Do Pilates Wholesale Vintage Trucker Cap — Black and Tan
5 units · Ships parcel
Near you
$93
$18.59 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Hot Girls Do Pilates Wholesale Vintage Trucker Cap — Aqua and Green Stripe
13 units · Ships parcel
Near you
$97
$7.43 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay $7.43 a piece
Resells ~$18 median · any condition
View lot
Manifested
New
TCM0050 Puff Embroidered Put It On My Husband's Tab Trucker Hat — Hot Pink
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$84
$10.53 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
TCM0051 Puff Embroidered Put It On My Dad's Tab Trucker Hat — Hot Pink
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$84
$10.53 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
TCM0040 "HOT MOM" Trucker Hat — Hot Pink
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$84
$10.53 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
TCM0040 "HOT MOM" Trucker Hat — Black
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$84
$10.53 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
TCM0011 Girls Just Wanna Have Sun Trucker Hat — Hot Pink
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$84
$10.53 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
SFC0124 Horizontal Multi Color Woven Scarf — Hot Pink
7 units · NWT · Ships parcel
Near you
$78
$11.09 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $11.09 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
TCM0073 Mommin Trucker Hat — Hot Pink
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$84
$10.53 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
TCM0198 Salty Trucker Hat — Hot Pink
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$84
$10.53 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
TCM0215 HOT BY CHANCE HUMBLE BY CHOICE Trucker Hat
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$84
$10.53 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
KBV1632 Cowgirls For Christ Five Panel Baseball Cap — Natural Hot Pink
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$74
$9.29 / piece
Sells in ~14 days on resale
You pay $9.29 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
New
KBV1637 MAMA Vintage Baseball Cap — Hot Pink
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
$84
$10.53 / piece
Sells in ~14 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Hot Pink Bucket Hat – Single Piece – LXL
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,100
$11.00 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $11 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Solid Color Tube Headband – 1 piece, Hot Pink
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$273
$2.73 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $2.73 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Manifested
Solid Color Tube Headband – 600pcs/Case, Hot Pink
600 units · Ships parcel
Near you
$1,045
$1.74 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay $1.74 a piece
Resells ~$18 median · any condition
View lot
Manifested
Solid Color Tube Headband – 1 piece, Hot Orange
100 units · Ships parcel
Near you
$273
$2.73 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay $2.73 a piece
Resells ~$18 median · any condition
View lot
Assortment
Solid Color Tube Headband – 12 pieces, Hot Pink
108 units · Ships parcel
Near you
$134
$1.24 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.24 a piece
Resells ~$19 median · used
View lot
Manifested
Solid Color Tube Headband – 12 pieces, Hot Orange
108 units · Ships parcel
Near you
$134
$1.24 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay $1.24 a piece
Resells ~$18 median · any condition
View lot
Manifested
Cotton Cap with adjustable Clasp – 12 pieces, Hot Pink
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$663
$6.14 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay $6.14 a piece
Resells ~$18 median · new with tags
View lot
Assortment
BT09-Belts Hot Pink(mixed size)
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$117
$0.81 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Hot Pink Paisley Handkerchief – Single Piece 22×22
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$165
$1.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Hot Pink Paisley Bandana Imported 100% Cotton 22X22 Inches 1 Piece
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$165
$1.65 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
1 piece, CM Western Paisley Bandanas in Bulk Imported 100% cotton, NEON Hot Pink, 22″ x 22″
100 units · Ships parcel
Near you
$275
$2.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
1 piece, Open Center Paisley Bandana Imported 100% Cotton, Hot Pink, 22″ x 22″
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$220
$2.20 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Hot Pink Paisley Bandana Imported 100% Cotton 22X22 Inches 12 Pieces
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$118
$1.10 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Hot Pink Paisley Bandana – Single Pgece 14X14
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$88
$0.88 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Hot Pink Paisley Bandanas – Dozen Packed 14X14
108 units · Ships parcel
Near you
$79
$0.73 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Classic Paisley Bandana Imported, 22X22, 600Pcs/Case, Hot Pink
600 units · NWT · Ships parcel
Near you
$495
$0.83 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
600pcs/Case, Open Center Paisley Bandana Imported 100% Cotton, Hot Pink, 22″ x 22″
600 units · Ships parcel
Near you
$660
$1.10 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
12 pieces, Open Center Paisley Bandana Imported 100% Cotton, Hot Pink, 22″ x 22″
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$158
$1.46 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
600pcs/Case, CM Western Paisley Bandanas in Bulk Imported 100% cotton, NEON Hot Pink, 22″ x 22″
600 units · NWT · Ships parcel
Near you
$847
$1.41 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
12 pieces, Solid Color Bandana, Imported, 100% Cotton, Hot Pink, 22″ x 22″
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$198
$1.83 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
1 piece, Solid Color Bandana, Imported, 100% Cotton, Hot Pink, 22″ x 22″
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$275
$2.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
1 piece, USA Made Solid Color Bandana 100% Cotton, Hot Pink, 14 x 14″
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$303
$3.03 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
600pcs/Case, Square Paisley Bandana Imported 100% Cotton, Hot Pink, 22″ x 22″
600 units · Ships parcel
Near you
$333
$0.55 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
12 pieces, Square Paisley Bandana Imported 100% Cotton, Hot Pink, 22″ x 22″
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$81
$0.75 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
1 piece, Square Paisley Bandana Imported 100% Cotton, Hot Pink, 22″ x 22″
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$110
$1.10 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale accessories on Closo
Asking prices on this shelf run from $3 to $44,000 a lot. The lots come from 54 vetted U.S. suppliers, so the shelf refills from more than one warehouse. 21 come on a pallet or a trailer, while 9,859 fit in a box a courier carries.
Read more Show less
The lot page answers the same four questions each time: what is inside, how many, what it retailed for, and what it resells for now. Wholesale fashion accessories lots — belts, hats, scarves, gloves, jewelry, watches and small goods in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's live resale comps for the brands inside. Accessories lots are light and usually ship parcel, with freight quoted to your ZIP for pallets, and every purchase is protected by Closo. They make ideal add-ons for an apparel or footwear resale business — see the live lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Accessories lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What counts as an accessories lot? Belts, hats, scarves, gloves, jewelry, watches, hair accessories and similar small fashion goods. Handbags and sunglasses have their own categories on Closo.
Are accessories lots manifested? Many are; others are assortments described by the supplier. The manifest mode is stated on every lot card, and manifested lines carry resale comps.
How quickly do accessories resell? Small accessories typically list and ship fast on Poshmark, eBay and Mercari; the resale comps on each lot show recent sold prices for the brands inside.
From the Closo blog Accessories — guides from the Closo blog What resellers pay, where the lots come from and how the resale side moves — written from Closo's own numbers.
Inventory liquidation · 8 min read
Are Phone & Tech Accessories Lots Legit? What to Check
Is buying phone & tech accessories wholesale legit? Yes, if you vet it — 152 lots run $62-$4,864 on Closo Wholesale. Check the seller and manifest…
Inventory liquidation · 8 min read
Is Buying Accessories Lots Wholesale Legit? What to Check First
Is buying accessories wholesale legit? Yes — 3,857 verified lots run $3 to $44,000 on Closo Wholesale; here's exactly how to check each one before…
Inventory liquidation · 8 min read
Is Buying Hair Accessories Lots Wholesale Legit? What to Check First
Is buying hair accessories wholesale legit? Yes, if you check the supplier — 43 lots, $39-$1,319, on Closo Wholesale, plus the six checks to run…
Inventory liquidation · 7 min read
Where to Buy Accessories Lots Wholesale: Suppliers and Prices
Where to buy accessories wholesale: 3,857 live lots priced $3 to $44,000 from Thrift World, NWOT Outlet, and Bluebox, all shipping from California.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free