Wholesale general merchandise pallets

5,139 live general merchandise lots held by vetted U.S. suppliers — you see the manifest, the freight cost and the resale comps before you pay. Updated .

Apparel Pallets & Returns Beauty & Personal Care Health & Medical Office & Store Supplies Toys & Kids Accessories & Jewelry Electronics
Filters 2
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Also matching “dimension”

Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 96 18 Packs of Erasers 1 photo
Manifested
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 96 18 Packs of Erasers 192 units · NWT · Ships parcel
$631 $3.29 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay$3.29a piece
Resells~$35median · new with tags

10.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 48 1 photo
Manifested
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 48 144 units · NWT · Ships parcel
$474 $3.29 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Prime Electrolyte Drink Mix Ice Pop And Meta Moon 6 Sticks Per Box (70 Pcs Lot) 70 units · Ships parcel
$193 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
3x3 Speed Cube Class Puzzles Toy Full Size (230 Pcs Lot) 230 units · Ships parcel
$380 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Major Club Retailer 2pk Seat Cover & Swc (30 Pcs Per Pallet) 2 units · Ships parcel or freight from NC
$468 $233.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Safety 1st Parent Grip Door Knob Covers, White, One Size (Pack of 3) (120 Pcs Lot) 120 units · Ships parcel
$330 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Greenies Dog Original Dental Treats Mix Different Sizes (100 Pcs Lot) 100 units · Ships parcel
$440 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Kodak Duplex Printer Card Cat 8851875 And Cat 8002420 Mix Different Sizes (84 Pcs Lot) 84 units · Ships parcel or freight from NC
$462 $5.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Light Up Unicorn Wands With Music Toy Wholesale 108 units · NWT · Ships parcel
$771 $7.14 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Light Up Clown Masks For Party & Festive Bulk 108 units · NWT · Ships parcel
$890 $8.24 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Microfiber Windshield Cleaner Wand Perfect for Windshields and More (MOQ-12) 108 units · NWT · Ships parcel
$949 $8.79 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Home Smart Ultra Soft Tissues Pocket Pack 8 Pack, (288 Pcs Lot) 288 units · Ships parcel or freight from NC
$317 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Smarthome Home Smart Wrapped Plastic Straws (225 Pcs Lot) 225 units · Ships parcel
$248 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
8in Gnome Assorted Shades (150 Pcs Lot) 150 units · Ships parcel or freight from NC
$413 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Sweet Smiles Starlight Mints Hard Candy, 8 oz Bag (140 Pcs Lot) 140 units · Ships parcel or freight from NC
$154 $1.10 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay$1.10a piece
Resells~$35median · new with tags

31.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested
Home Smart HS-01603, Wooden Toothpicks, 200 Per Jar, 600 Total (65 Pcs Lot) 65 units · Ships parcel
$108 $1.66 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Cool Gear Kafe Vacuum Insulated Stainless Steel Travel Mug 14.5 Fl Oz (64 Pcs Lot) 64 units · Ships parcel
$282 $4.40 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay$4.40a piece
Resells~$20median · new with tags

4.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
Major Club Retailer GM (75 Pcs Per Pallet) 75 units · Ships parcel or freight from NC
$1,030 $5,625 retail 82% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Assortment
Peeps Cosmetic Assorted Different Sizes (60 Pcs Lot) 60 units · Ships parcel
$132 $2.20 / piece
Sells in ~108 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Rocco & Roxie No Chew - Litter Box Odor Eliminator Deodorizing Additive 12 oz (60 Pcs Lot) 60 units · Ships parcel or freight from NC
$231 $3.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Vicks DayQuil NyQuil Severe Cold Flu Caplets - 48 Count (55 Pcs Lot) 55 units · Ships parcel
$303 $5.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Major Club Retailer General Merchandise (94 Pcs Per Pallet) 94 units · Ships parcel or freight from NC
$1,276 $13.57 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Armless Sofa lot · 12 cases per pallet 12 units · Ships parcel or freight from NC
$660 $55.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Phone Projector In-A-Box Portable Home Cinema lot · 54 units 54 units · Ships parcel
$238 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Unmanifested
General Merchandise Returns Pallet · unmanifested · as-is Customer returns · Ships parcel or freight from NC
$440

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Lexar Jumpdrive TwistTurn 2 USB 2.0 64 GB Flash Thumb Storage Drive (240 Pcs Lot) 240 units · Ships parcel
$792 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Unmanifested
Cat Cage lot · 10 case pack pallet Ships parcel or freight from NC
$605

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Manifested
GTC LED Nightlights · 140 units 140 units · Ships parcel
$308 $2.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Health Smart Elastic Wrist Ankle and Elbow Support Wrap (96 Pcs Lot) 96 units · Ships parcel
$264 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
GE LED Bulbs Assorted Mix (94 Pcs Lot) 94 units · Ships parcel
$310 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Play Pack Vivo, Trolls & More Grab & Go Assorted Mix (355 Pcs Lot) 355 units · Ships parcel
$391 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
CVS General Merchandise (574 Pcs/Pallet) 574 units · Ships parcel or freight from NC
$602 $1.05 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Powerxcel USB-A. Fast Charge & Sync 4Ft Cable Fast Charging IPhone Ipad (106 Pcs Lot) 106 units · Ships parcel
$350 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
BeKoool Temple Roll-On Migraine Relief Cooling Gel · 325 units · closeout 325 units · Ships parcel
$536 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Natrol Magnesium Glycinate 240mg lot · 68 units 68 units · Ships parcel
$262 $3.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Not Just A Patch CGM Sensor Patches Size S (20 Pack) for Libre and Medtronic (170 Pcs Lot) 170 units · Ships parcel
$748 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Rectal Syringe For Gentle Cleansing · 168 units · 8 fl oz 168 units · Ships parcel
$277 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
Plus One Personal Stroker lot · 60 units 60 units · Ships parcel or freight from NC
$264 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Arm & Hammer Health IQ Cat Litter Additive · 80 units · 6.5 oz each 80 units · Ships parcel
$220 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Manifested
Plus One Personal Stroker lot · 60 units 60 units · Ships parcel or freight from NC
$264 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Olive June Treatments lot · 350 pcs · assorted sizes 350 units · Ships parcel
$963 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
HK TOSS GH 20 VERT STP COLORS lot · 54 units · new 54 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
$328 $6.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Kinder's Roasted Turkey Bone Broth Gravy · 670 packs · ready-to-use 670 units · Ships parcel or freight from NC
$1,474 $2.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Unmanifested
Assorted case pack pallet · unmanifested · sold as is Ships parcel or freight from NC
$605

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Royal Brites White Poster Boards 11" x 14" White 5 Pack Set For Crafts Art (70 Pcs Lot) 70 units · Ships parcel
$154 $2.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
DDC HomeDNA Collection Kit Ancestry Analysis Report · 270 units 270 units · Ships parcel
$891 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Bellway Super Fiber + Fruit Psyllium Husk Raspberry Lemon · 60 · 18 Oz 60 units · Ships parcel or freight from NC
$198 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Holiday Cocktail Mixing Set lot · 98 units 98 units · Ships parcel or freight from NC
$431 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
48 of 76 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. The lots come from 78 vetted U.S. suppliers, so the shelf refills from more than one warehouse.

Read moreShow less

You can buy 4,623 of them by the case or the box, or go up to one of the 516 pallet and truckload loads. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.