Wholesale general merchandise pallets

2,931 live general merchandise lots held by vetted U.S. suppliers — you see the manifest, the freight cost and the resale comps before you pay. Updated .

Apparel Pallets & Returns Office & Store Supplies Toys & Kids Beauty & Personal Care Health & Medical Accessories & Jewelry Home & Kitchen
Filters 3
Sort: Recommended

Sorted by Recommended

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Recycle Vintage Skirts 47 pcs 1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs 47 units · Ships parcel
$40 $0.86 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs 1 photo
Assortment In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs 34 units · Ships parcel
$61 $1.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 55 pcs 55 units · Ships parcel
$75 $1.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 50 pcs 50 units · Ships parcel
$70 $1.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Vintage Nascar Citgo Racing Jacket XXL 1 pc 1 units · Ships parcel
$77 $76.70 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Y2K & More Jackets 15 pcs · SKU 10-092226-004650 15 units · Ships parcel
$77 $5.11 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Jackets 9 pcs 9 units · Ships parcel
$33 $3.61 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Columbia Cabelas Woolrich REI LL Bean Jackets 19 pcs 19 units · Ships parcel
$48 $2.53 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Y2K & More Jackets 14 pcs · SKU 10-092226-004687 14 units · Ships parcel
$38 $2.69 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Quiksilver Hurley Volcom Oneil Billabong Vans & More Shorts 50 pcs 50 units · Ships parcel
$61 $1.22 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Skater Jackets 11 pcs 11 units · Ships parcel
$51 $4.61 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Tommy Hilfiger Jackets 17 pcs 17 units · Ships parcel
$42 $2.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Just Black Jackets 13 pcs 13 units · Ships parcel
$38 $2.90 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Leather Jackets 10 pcs 10 units · Ships parcel
$137 $13.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Fila Champion Puma Reebok Jackets 16 pcs 16 units · Ships parcel
$26 $1.63 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle 70s 80s Jackets 7 pcs 7 units · Ships parcel
$29 $4.09 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Tommy Hilfiger + Nautica Jackets 12 pcs 12 units · Ships parcel
$26 $2.17 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Abercrombie Hollister American Eagle Aeropostale Jackets 12 pcs · SKU 10-092226-004684 12 units · Ships parcel
$46 $3.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Columbia REI Cabelas LL Bean Jackets 21 pcs 21 units · Ships parcel
$51 $2.41 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Skate Shorts 51 pcs 51 units · Ships parcel
$62 $1.22 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 60 pcs 60 units · Ships parcel
$83 $1.39 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Columbia Cabelas Woolrich Jackets 14 pcs 14 units · Ships parcel
$35 $2.51 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Columbia REI Cabelas LL Bean Jackets 17 pcs 17 units · Ships parcel
$42 $2.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Mini Skirts 75 pcs 75 units · Ships parcel
$55 $0.73 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Columbia Cabelas LL Bean Jackets 21 pcs 21 units · Ships parcel
$55 $2.60 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Mini Skirts 49 pcs 49 units · Ships parcel
$38 $0.77 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Skirts 44 pcs 44 units · Ships parcel
$46 $1.03 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Grandpa Jackets 19 pcs 19 units · Ships parcel
$62 $3.28 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Y2K & More Skirts 53 pcs 53 units · Ships parcel
$111 $2.08 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Jackets 21 pcs 21 units · Ships parcel
$85 $4.02 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Y2K & More Skirts 43 pcs 43 units · Ships parcel
$85 $1.97 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Skirts 41 pcs 41 units · Ships parcel
$40 $0.98 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle 80s + Y2K Shorts 39 pcs 39 units · Ships parcel
$46 $1.17 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Work Wear Jackets 7 pcs · SKU 10-090326-003398 7 units · Ships parcel
$114 $16.34 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Shirt Jackets 12 pcs · SKU 10-091826-004410 12 units · Ships parcel
$30 $2.49 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Jackets 16 pcs · SKU 10-082026-002438 16 units · Ships parcel
$38 $2.36 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Puffer Jackets 7 pcs 7 units · Ships parcel
$26 $3.71 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Y2K & More Jackets 13 pcs · SKU 10-082426-002639 13 units · Ships parcel
$40 $3.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Shirt Jackets 11 pcs · SKU 10-091826-004420 11 units · Ships parcel
$27 $2.48 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Jackets 19 pcs 19 units · Ships parcel
$55 $2.87 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Skate Shorts 39 pcs 39 units · Ships parcel
$46 $1.17 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Shirt Jackets 11 pcs · SKU 10-091826-004418 11 units · Ships parcel
$27 $2.48 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Carhartt Shorts 19 pcs 19 units · Ships parcel
$150 $7.87 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Columbia REI LL Bean Jackets 18 pcs 18 units · Ships parcel
$46 $2.53 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle 80s Jackets 11 pcs 11 units · Ships parcel
$36 $3.31 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Tommy Bahama Dress 1 pc 1 units · Ships parcel
$26 $26.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage & Modern Shorts 47 pcs 47 units · Ships parcel
$57 $1.22 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Unmanifested
Carhartt Jacket C02 MOS XL Ships parcel
$145

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
48 of 134 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. 70 vetted U.S. suppliers list on this shelf, and every lot names the one holding it. The mix is 508 pallet-and-truckload deals against 2,423 case packs and boxes.

Read moreShow less

Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.