Wholesale mixed apparel pallets & lots

5,282 live mixed apparel lots listed right now — unit counts, declared retail, freight to your ZIP and the resale comps, on every lot. Updated .

Jackets & Coats Pants, Shorts & Skirts African Clothing Dresses Accessories Sets & Outfits Kids & Baby Jeans & Denim Hoodies & Sweatshirts T-Shirts Vintage Clothing Plus Size Brand-Name Clothing Activewear Clothing Bales Mystery Boxes Mixed Apparel Pallets
Filters 1
Sort: Recommended

Sorted by Recommended

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Recycle North Face Fleece 23 pcs 1 photo
Assortment In demand
Recycle North Face Fleece 23 pcs 23 units · Ships parcel
$150 $6.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Recycle North Face Fleece 20 pcs 1 photo
Assortment In demand
Recycle North Face Fleece 20 pcs 20 units · Ships parcel
$127 $6.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Denim Corduroy Flannel & More Blouses 38 pcs 38 units · Ships parcel
$42 $1.09 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Fall Minis + Corduroys 35 pcs 35 units · Ships parcel
$48 $1.37 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay$1.37a piece
Resells~$22median · used

16.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Champion, Adidas, New Balance, Puma, Athleta, Umbro, Skechers, Mizuno, Fila 100 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$1,095 $10.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Manifested
#264-56535S Delta Apparel Women’s Performance Tee – (72 Pieces) 72 units · Ships parcel
$79 $1.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$1.10a piece
Resells~$17median · any condition

15.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
AH293-Summer dress(Assorted sizes) 19 units · NWT · Ships parcel
$120 $6.33 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$6.33a piece
Resells~$32median · new with tags

5.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle Corduroy + Crops 35 pcs 35 units · Ships parcel
$35 $1.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle Denim + Flannel Blouses 25 pcs 25 units · Ships parcel
$26 $1.04 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
AZTEC MEXICO MEN'S SWIM SHORTS MULTI 102 units · NWT · Ships parcel
$506 $4.96 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$4.96a piece
Resells~$20median · new with tags

4.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
PUERTO RICO MEN'S SWIM SHORTS MULTI 102 units · NWT · Ships parcel
$506 $4.96 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$4.96a piece
Resells~$20median · new with tags

4.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
USA DRIP STARS MEN'S SWIM SHORTS MULTI 102 units · NWT · Ships parcel
$506 $4.96 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$4.96a piece
Resells~$20median · new with tags

4.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested New
All Summer Long Running Shorts — Neon Coral / XL 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay$14.87a piece
Resells~$49median · new with tags

3.3× resale / costSteady seller

View lot
5 photos
Manifested New
All Summer Long Running Shorts — Neon Coral / L 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay$14.87a piece
Resells~$49median · new with tags

3.3× resale / costSteady seller

View lot
5 photos
Manifested New
All Summer Long Running Shorts — Neon Coral / S 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay$14.87a piece
Resells~$49median · new with tags

3.3× resale / costSteady seller

View lot
5 photos
Manifested New
All Summer Long Running Shorts — Light Teal / XL 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay$14.87a piece
Resells~$49median · new with tags

3.3× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment In demand
AH687-Lady Pajama (Assorted Color and Sizes) 288 units · NWT · Ships parcel or freight from KY
$117 $0.41 / piece
Sells in ~72 days on resale
You pay$0.41a piece
Resells~$18median · new with tags

43.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested New
All Summer Long Running Shorts — Light Teal / L 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay$14.87a piece
Resells~$49median · new with tags

3.3× resale / costSteady seller

View lot
5 photos
Manifested New
All Summer Long Running Shorts — Royal Blue / XL 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece
Sells in ~38 days on resale
You pay$14.87a piece
Resells~$49median · new with tags

3.3× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment In demand
HF090- Lady Jeans Leggings (Assorted Color and Sizes) 240 units · NWT · Ships parcel or freight from KY
$115 $0.48 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$0.48a piece
Resells~$30median · new with tags

62.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested
7041 - African Wax Wide Leg Jumpsuit/Dress (3 PCS PRE-PACK) — One Size (4 - 26) / Print-377 102 units · NWT · Ships parcel or freight from NY
$3,366 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested
7041 - African Wax Wide Leg Jumpsuit/Dress (3 PCS PRE-PACK) — One Size (4 - 26) / Print-680 102 units · NWT · Ships parcel or freight from NY
$3,366 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
WISH ME LUCK WORKMAN PANTS NAVY/CREAM 102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$632 $6.20 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$6.20a piece
Resells~$29median · new with tags

4.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
BX5001-Lady’s Shirts Dress (Assorted Colors and Sizes) 25 units · NWT · Ships parcel
$115 $4.60 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$4.60a piece
Resells~$32median · new with tags

7.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment Trending
Recycle Ralph Lauren Tommy Hilfiger Mens Pants 29 pcs 29 units · Ships parcel
$51 $1.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Mens Vintage Pants 30 pcs 30 units · Ships parcel
$88 $2.95 / piece
Sells in ~47 days on resale
You pay$2.95a piece
Resells~$22median · used

7.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Brand & Skate Jackets 24 pcs 24 units · Ships parcel
$78 $3.25 / piece
Sells in ~57 days on resale
You pay$3.25a piece
Resells~$29median · used

8.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Cycling Shorts 52 pcs · SKU 17-091826-004409 52 units · Ships parcel
$31 $0.60 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay$0.60a piece
Resells~$16median · used

26.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Assortment
MARVEL VENOM 2PC FLEECE T-SHIRT & SHORTS SET 100 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$3,717 $37.17 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Summer Blazers 32 pcs 32 units · Ships parcel
$39 $1.22 / piece
Sells in ~57 days on resale
You pay$1.22a piece
Resells~$29median · used

23.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 55 pcs 55 units · Ships parcel
$75 $1.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
WISH ME LUCK DREAMERS WORKMAN JACKET NAVY/CREAM 102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$1,896 $18.59 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$45median · new with tags

2.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 50 pcs 50 units · Ships parcel
$70 $1.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Vintage Blazers + Blouses 31 pcs 31 units · Ships parcel
$39 $1.26 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$1.26a piece
Resells~$20median · used

15.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
701P - NEW PRINT ALERT!!!! Ankara Palazzo Pants With Pockets (3 PCS PRE-PACK) — One Size (4 - 24) / Print 70 - turq 102 units · NWT · Ships parcel or freight from NY
$2,805 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
17511-Lady Dress (Color & Size Assorted) 19 units · NWT · Ships parcel
$120 $6.33 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$6.33a piece
Resells~$32median · new with tags

5.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Vintage Blazers 22 pcs 22 units · Ships parcel
$36 $1.65 / piece
Sells in ~57 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$29median · used

17.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
AH291-Summer dress(Assorted sizes) 19 units · NWT · Ships parcel
$120 $6.33 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$6.33a piece
Resells~$32median · new with tags

5.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Assortment
Wholesale Adult Fleece Ear Muffs - 5 Assorted 100 units · NWT · Ships parcel
$15,399 $153.99 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
HF308-Lady Jean Leggings (Assorted Colors and Sizes) 17 units · NWT · Ships parcel
$117 $6.90 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay$6.90a piece
Resells~$30median · new with tags

4.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
WISH ME LUCK DREAMERS WORKMAN JACKET BROWN/CREAM 102 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
$948 $9.29 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$9.29a piece
Resells~$45median · new with tags

4.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
AH424-Summer Dress (Assorted Colors and Sizes) 17 units · NWT · Ships parcel
$117 $6.90 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$6.90a piece
Resells~$32median · new with tags

4.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
JUNIORS DISNEY TURNING RED PAJAMA SHORTS PINK 102 units · NWT · Ships parcel
$506 $4.96 / piece
Sells in ~59 days on resale
You pay$4.96a piece
Resells~$20median · new with tags

4.0× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Assortment
Bling Bling Blazers 26 pcs 26 units · Ships parcel
$33 $1.25 / piece
Sells in ~57 days on resale
You pay$1.25a piece
Resells~$29median · used

23.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
Vintage & Modern Branded Work Boots Mix of 15 15 units · Ships parcel
$330 $22.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Minimalist Blazers 22 pcs 22 units · Ships parcel
$38 $1.71 / piece
Sells in ~57 days on resale
You pay$1.71a piece
Resells~$29median · used

17.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
30782-Lady’s Fashion Shirts (Assorted Colors and Sizes) 25 units · NWT · Ships parcel
$115 $4.60 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$4.60a piece
Resells~$28median · new with tags

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested
Blue Packable Raincoat – Item #9155 50 units · NWT · Ships parcel or freight from IL
$93 $1.86 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$1.86a piece
Resells~$45median · new with tags

24.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
48 of 5,247 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale mixed apparel on Closo

The cheapest mixed apparel lot here is $1 and the largest deal is $86,625. It is held by 65 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read.

Read moreShow less

The mix is 153 pallet-and-truckload deals against 5,129 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale mixed apparel lots — pallets and case packs that span departments: men's, women's and kids' clothing together, or general apparel such as shirts, pants and outerwear without a single department. Sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns by vetted U.S. liquidators, each lot shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Freight is quoted to your ZIP on the lot page and Closo buyer protection covers every order. Mixed lots suit resellers who list across categories — browse the live lots below.

FAQ

Mixed Apparel lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What is in a mixed apparel lot?

Clothing across more than one department — for example men's, women's and kids' pieces on one pallet, or shirts, pants and jackets without a department split. The manifest or assortment notes describe the mix.

Is a mixed lot cheaper per unit?

Often, because sorting is left to the buyer. The lot page shows asking price against declared retail and resale comps so you can judge.

How do I resell a mixed lot efficiently?

Buyers who list on Closo's crosslister unpack a purchased lot into ready drafts per item, categorised line by line.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.