Wholesale t-shirts in bulk & pallets

2,251 live t-shirts lots on the shelf today, each with its manifest notes, a freight quote to your ZIP and live resale comps. Updated .

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
Filters 2
Sort: Recommended

Sorted by Recommended

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Recycle & Good Nasa Tees 28 pcs 1 photo
Assortment
Recycle & Good Nasa Tees 28 pcs 28 units · Ships parcel
$26 $0.93 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Sullen Nikko Hurtado T-Shirt 2XL 1 pc 1 photo
Manifested
Sullen Nikko Hurtado T-Shirt 2XL 1 pc 1 units · Ships parcel
$20 $19.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Michael Kors Nautica Calvin Klein Girls Tees 80 pcs 80 units · Ships parcel
$53 $0.66 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Statement Tees 53 pcs 53 units · Ships parcel
$44 $0.83 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Blank Tees 41 pcs 41 units · Ships parcel
$38 $0.92 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Blank Tees 35 pcs 35 units · Ships parcel
$30 $0.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle & Good Surf T-Shirts 61 pcs 61 units · Ships parcel
$131 $2.15 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Abbie Recyle Tees & Tops 69 pcs 69 units · Ships parcel
$38 $0.55 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Volbeat Room 24 T-Shirt 1 pc 1 units · Ships parcel
$20 $19.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Suicide Silence T-Shirt 1 pc 1 units · Ships parcel
$26 $26.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
1998 Godzilla T-Shirt 1 pc 1 units · Ships parcel
$85 $84.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-082526-002747 58 units · Ships parcel
$46 $0.78 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-082526-002745 58 units · Ships parcel
$46 $0.78 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-082526-002742 58 units · Ships parcel
$46 $0.78 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Unsorted Tees & Tops 61 pcs · SKU 13-082726-002899 61 units · Ships parcel
$64 $1.04 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Unsorted Tees & Tops 65 pcs 65 units · Ships parcel
$55 $0.84 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle & Good Crop Concert T-Shirts 26 pcs 26 units · Ships parcel
$91 $3.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle & Good Concert & More T-Shirts 85 pcs 85 units · Ships parcel
$215 $2.52 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle & Good Country Music T-Shirts 27 pcs 27 units · Ships parcel
$140 $5.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Unsorted Brand & Skate T-Shirts 60 pcs · SKU 13-082826-002988 60 units · Ships parcel
$98 $1.63 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Unsorted Brand & Skate T-Shirts 60 pcs · SKU 13-082826-002989 60 units · Ships parcel
$98 $1.63 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Unsorted Tees & Tops 79 pcs 79 units · Ships parcel
$72 $0.91 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Unsorted Tees & Tops 82 pcs 82 units · Ships parcel
$68 $0.82 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Unsorted Tees & Tops 80 pcs 80 units · Ships parcel
$81 $1.01 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Fish Tees 68 pcs 68 units · Ships parcel
$66 $0.98 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Cars Motorcycle Guitars T-Shirts 71 pcs 71 units · Ships parcel
$122 $1.72 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Destination Tees 60 pcs 60 units · Ships parcel
$39 $0.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Abbie 80s 90s & More Tees & Tops 59 pcs 59 units · Ships parcel
$57 $0.97 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Abbie Unsorted Tees & Tops 89 pcs 89 units · Ships parcel
$75 $0.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Abbie Unsorted Tees & Tops 88 pcs 88 units · Ships parcel
$70 $0.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle & Good Concert T-Shirts 52 pcs 52 units · Ships parcel
$269 $5.18 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Skate Brand Tees & Joggers 32 pcs 32 units · Ships parcel
$35 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Granny Tees & Tops 57 pcs 57 units · Ships parcel
$36 $0.64 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Dirty White Brand & Skate T-Shirts 61 pcs 61 units · Ships parcel
$246 $4.03 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Skater T-Shirts 57 pcs 57 units · Ships parcel
$57 $1.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Abbie Unsorted Tees & Tops 87 pcs 87 units · Ships parcel
$90 $1.03 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Girls Baseball Tees 66 pcs 66 units · Ships parcel
$51 $0.77 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Abbie Unsorted Tees & Tops 78 pcs 78 units · Ships parcel
$51 $0.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Dirty White Brand & Skate T-Shirts 44 pcs 44 units · Ships parcel
$176 $3.99 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle & Good Concert T-Shirts 23 pcs 23 units · Ships parcel
$118 $5.14 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Crop Tank Blouses 37 pcs 37 units · Ships parcel
$46 $1.23 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Ice Cream From Hell Vintage T-Shirt 2XL 1 pcs 1 units · Ships parcel
$46 $45.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Pam Tillis Vintage T-Shirt L 1 pcs 1 units · Ships parcel
$26 $26.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Destination Tees 61 pcs 61 units · Ships parcel
$61 $1.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Destination Tees 77 pcs 77 units · Ships parcel
$77 $1.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Recycle & Good Vintage Single Stitch T-Shirts 55 pcs · SKU 13-091026-003874 55 units · Ships parcel
$241 $4.37 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Girls Graphic Sweatshirts 27 pcs 27 units · Ships parcel
$59 $2.17 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay$2.17a piece
Resells~$20median · used

9.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Kids Tees For Girls 74 pcs 74 units · Ships parcel
$38 $0.51 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale t-shirts on Closo

Lot prices span $4 to $3,717, so the shelf fits a first order and a truckload alike. Behind the grid are 30 vetted U.S. suppliers, not a single reseller flipping one pallet.

Read moreShow less

You can buy 2,249 of them by the case or the box, or go up to one of the 2 pallet and truckload loads. On each lot page you see what is inside, how many pieces, what it retailed for and what the pieces resell for today. T-shirts and tees by the case pack, the box and the pallet, drawn from every apparel shelf at once — men's, women's, kids', the tops shelf and the mixed-apparel pallets. Two trades buy here and the lots split the same way: blanks bought by the hundred for screen print and embroidery, where the cost per piece and the cotton weight decide everything, and branded or graphic tees bought to resell as they are. Listings state the piece count, the size run where the supplier declared one, and whether the goods are blank, licensed or branded. Ring-spun and combed cotton carry a higher resale than open-end basics, and the listing says which when the supplier knows.

FAQ

T-Shirts lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

Are these blank t-shirts or branded?

Both, and the title says which. Blanks are bought for decoration and priced per piece; branded and licensed tees resell as-is and carry Closo's resale comps beside the asking price, so the spread is visible before you commit.

What size run comes in a t-shirt lot?

Usually a fixed ratio across S-2XL, weighted to the middle. The lot page prints the run when the supplier declared it; a lot heavy on the ends of the run is worth less than its piece count suggests, which is why the ratio is worth asking for.

Does the cotton weight matter for resale?

It decides which channel the shirts suit. Lighter fashion-weight tees suit resale and retail; heavier 6 oz and ring-spun blanks are what decorators ask for. The blend and the weight are on the listing whenever the supplier stated them.

From the Closo blog

T-Shirts — guides from the Closo blog

What resellers pay, where the lots come from and how the resale side moves — written from Closo's own numbers.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.