Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
2 2 photos
Manifested
#266-1836-A Women’s Anvil Crew Neck Short Sleeve Tee (S-2X) – $.60 each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$48
$0.66 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.66 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
7 7 photos
Manifested
#233-P507T Delta Platinum Women’s Tri-Blend Long Sleeve Scoop Neck Tee – $.90 Each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$71
$0.99 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.99 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#0W-H-40FDL3 Hanes Comfort Period Light Brief Panty – of 3 (18 Packs)
54 units · Ships parcel
Near you
$69
$1.28 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay $1.28 a piece
Resells ~$24 median · any condition
View lot
Manifested
#0W-H-40PP Hanes Comfort Period Light Brief Panty – of 3 (18 Packs)
54 units · Ships parcel
Near you
$69
$1.28 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay $1.28 a piece
Resells ~$24 median · any condition
View lot
Manifested
#575-3935-46 Palm Leaf Maxi Dress – S-XL – (8 Pieces)
8 units · Ships parcel
Near you
$62
$7.70 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $7.70 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-VE0090 Short Geometrical Sleeveless Dress – O/S – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$20
$0.83 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
In demand
#7W-CE890W Ladies’ Journey Summit Hybrid Full-Zip Fleece – (18 Pieces)
18 units · Ships parcel
Near you
$77
$4.29 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $4.29 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#7W-H-04638 Hanes EcoSmart Women’s Fleece Quarter-Zip Pullover- (25 Pieces)
25 units · Ships parcel
Near you
$151
$6.05 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $6.05 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#752-UC709W UltraClub Ladies’ Dawson Quilted Hacking Vest – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$77
$3.19 / piece
Sells in ~59 days on resale
You pay $3.19 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
#266-2799 Women’s Short Sleeve Wrap Tee – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$33
$2.75 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#7W-H-O4633 Hanes EcoSmart Women’s Fleece Sweatshirt V-Notch – $4.50 each (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$119
$4.95 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $4.95 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#7W-H-OJ105 Hanes Women’s Full Zipper Hoodie – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$145
$6.05 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $6.05 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#822-NP Gildan Polyester Women’s Navy Polo Shirt (Small) – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$59
$1.65 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#575-FA002 Short Black Skirt – O/S – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$20
$0.83 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#7W-H-OJ100 Hanes EcoSmart Women’s Fleece Sweatpants with Open Bottom Legs – (20 Pieces)
20 units · Ships parcel
Near you
$110
$5.50 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#240-TT ‘Time And Tru’ Women’s Hooded Flannel- (12-14-20 Pieces)
20 units · Ships parcel
Near you
$33
$1.65 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#266-H-400 Women’s Short Sleeve Printed Tee – $.90 Each (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$12
$0.99 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.99 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#7W-H-ES103 Hanes EcoSmart Women’s Fleece Hoodie – (20 Pieces)
20 units · Ships parcel
Near you
$110
$5.50 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#7W-H-4F38 Hanes EcoSmart Women’s Fleece Joggers & Sweatpants – (20 Pieces)
20 units · Ships parcel
Near you
$121
$6.05 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $6.05 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#266-NITE-MO ‘Mossy Oak’ Women’s Night Shirts – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$50
$2.09 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $2.09 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#7W-H-O4637 Hanes EcoSmart Women’s Full-Zip Fleece Hoodie – (20 Pieces)
20 units · Ships parcel
Near you
$121
$6.05 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $6.05 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
#575-546TJ Knit Polo Knit Dress – (XS-L) – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$30
$2.48 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $2.48 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#240-L Women’s Famous Maker Cropped Flannel Shirt – (20 Pieces)
20 units · Ships parcel
Near you
$55
$2.75 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#0W-H-PW40EG Hanes Women’s Classic Cotton Brief Underwear (Size 9) – per 10 pair pack (6 Packs)
60 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.55 / piece
Sells in ~156 days on resale
You pay $0.55 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#0W-H-9239 “Hanes” Women’s Thong Underwear – per 10 pair pack (10 Packs)
100 units · Ships parcel
Near you
$50
$0.50 / piece
Sells in ~156 days on resale
You pay $0.50 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#575-3935-117 Maxi Smocked Dress – S-XL – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-3618 Chiffon Dress – S-XL – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-7535 Bubble Sleeve Dress – (One Size) – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$33
$40 retail
17% off
Sells in ~43 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-3763 Short Racerback Dress – S-XL – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$40
$40 retail
1% off
Sells in ~43 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-7499 Short Spaghetti Dress – S-XL – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$40
$40 retail
1% off
Sells in ~43 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-7597 Short Solid Sleeveless Dress – S-XL – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$40
$40 retail
1% off
Sells in ~43 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-7583 Short Floral Spaghetti Dress – XS-L – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$40
$40 retail
1% off
Sells in ~43 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-3623 Short Lace Sundress – S-M-L-XL – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-5014 Rayon Short Dress with Lining – S-XL – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-US6 USA Flag Sundress – One Size – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-US7 USA Flag Sundress – One Size – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-2229 Crepe Tie Dye Sundress – One Size – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-3533XX-3956 Floral Maxi Dress – 1X-2X-3X – (11 Pieces)
11 units · Ships parcel
Near you
$66
$6.00 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $6 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-3614 Mesh Top Flared Short Dress – S-XL – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-6693 Short Viscose Sundress – S-M-L-XL – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$59
$4.95 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $4.95 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-3377XX-271 Spaghetti Strap with Gold Belt – 1X-2X-3X – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-3613 Short Flared Dress with Lace – S-XL – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-3609 Printed 3/4 Sleeve Sundress – S-XL- (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#575-3377-265 Spaghetti Strap with Gold Belt – S-XL – (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$66
$5.50 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $5.50 a piece
Resells ~$25 median · any condition
View lot
Manifested
#262-H-9133 Hanes Women’s Crew Neck & V-Neck Long Sleeve Tee – (48 Pieces)
48 units · Ships parcel
Near you
$79
$1.65 / piece
Sells in ~64 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$15 median · any condition
View lot
Manifested
#266-H-6431 Women’s Short Sleeve Tee – $.90 Each (12 Pieces)
12 units · Ships parcel
Near you
$12
$0.99 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.99 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
#0W-2914 Women’s Waist Cinching Half Slip – Per 1 Piece (12 Pieces)
1 units · Ships parcel
Near you
$53
$52.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
#0W-NN-304 ‘No Nonsense’ Women’s Seamless Slip Short – Per 1 Pair Pack (24 Packs)
24 units · Ships parcel
Near you
$33
$1.38 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale women's clothing on Closo
Lot prices span $2 to $63,740, so the shelf fits a first order and a truckload alike. It is held by 47 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read. 50 of them are pallets or truckloads; the other 4,348 ship as case packs or boxes.
Read more Show less
On each lot page you see what is inside, how many pieces, what it retailed for and what the pieces resell for today. Wholesale women's clothing lots from vetted U.S. liquidators: pallets and case packs of dresses, tops, denim, activewear and loungewear from department-store and brand overstock, shelf pulls and customer returns. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the declared unit count and retail value, and Closo's own resale comps so you can see the margin before you commit. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every purchase is covered by Closo buyer protection. New women's apparel lots land most weeks — follow the category to hear about them first.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Women's Clothing lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What sizes come in a wholesale women's clothing lot? Most lots are mixed-size assortments across regular sizing (XS–XL or 0–16); some are plus-size or juniors only. The size range, when the supplier declares it, is shown on the lot page and in the manifest.
Are the garments new with tags? It depends on the deal type. Overstock and shelf-pull lots are typically new, often tagged; customer-returns lots mix new and gently worn pieces. The condition grade and the manifest mode (manifested, assortment or unmanifested) are stated on every lot.
How do I estimate resale value? Each manifested line carries Closo's live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari, and the lot page totals them against the asking price so the expected margin is visible before you buy.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free