Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
In demand
L’Oreal Paris True Match Concealer, Liquids, Medium Deep Warm, 0.17 fl oz
360 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,089
$3.03 / piece
49 % of retail
Sells in ~16 days on resale
You pay $3.03 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
3 3 photos
Assortment
Trending
Wholesale Ralph Lauren Polo Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$242
$9.66 / piece
Sells in ~22 days on resale
You pay $9.66 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
Trending
Wholesale Ralph Lauren Polo Shirts — 10
10 units · Ships parcel
Near you
$105
$10.53 / piece
Sells in ~22 days on resale
You pay $10.53 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
Trending
Abercrombie Hollister American Eagle Aeropostale Girls Tees 77 pcs
77 units · Ships parcel
Near you
$150
$1.94 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
Velvet + Bling Bling Skirts & Dresses 35 pcs
35 units · Ships parcel
Near you
$90
$2.56 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $2.56 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
In demand
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot)
270 units · Ships parcel
Near you
$743
$2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay $2.75 a piece
Resells ~$10 median · new with tags
View lot
Assortment
Trending
Recycle Graphic + Cartoon T-Shirts 68 pcs
68 units · Ships parcel
Near you
$55
$0.80 / piece
You pay $0.80 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Mixed Costume Fashion Earrings Jewelry Lot of 40 Pairs Dangle Hoop Stud Styles
40 units · Ships parcel
Near you
$11
$0.27 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
186: Shoes PL000UJN
135 units · Ships parcel or freight from TN
Near you
$1,782
$13.20 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.20 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
Beauty Creations Plush 4 Color Palette - Wholesale 36 Units + 6 Testers (PLP-PTD)
72 units · Ships parcel
Near you
$451
$6.27 / piece
Sells in ~21 days on resale
You pay $6.27 a piece
Resells ~$16 weighted median · any condition
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot)
141 units · Ships parcel
Near you
$310
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
218: Shoes PL000UJJ
146 units · Ships parcel or freight from TN
Near you
$1,925
$13.18 / piece
Sells in ~44 days on resale
You pay $13.18 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Assortment
One lot of Marc Jacobs silicon rubber made bracelets 600 p c s
600 units · Ships parcel
Near you
$1,980
$3.30 / piece
Sells in ~41 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$21 median · any condition
View lot
Assortment
In demand
Joan & David The Lainey Sport Nylon Drop Bottom Duffel Bag — 619-GREEN GABLES
100 units · Ships parcel or freight from NY
Near you
$7,149
$71.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
WHOLESALE R.E.M. BEAUTY ASSORTED COSMETICS PACKAGE #1 - 50 PIECE LOT
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$288
$5.75 / piece
Sells in ~22 days on resale
You pay $5.75 a piece
Resells ~$15 weighted median · new with tags
View lot
Assortment
New
Wholesale Workwear, Nature, & Camo Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$248
$9.91 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
NYX HD Photogenic Concealer - Mixed Dark Shades — 12 PCS
12 units · NWT · Ships parcel
Near you
$51
$4.24 / piece
Sells in ~67 days on resale
You pay $4.24 a piece
Resells ~$8 median · new with tags
View lot
Assortment
In demand
Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$46
$0.97 / piece
You pay $0.97 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Wholesale Mix T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$217
$8.67 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $8.67 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale Surf / Skate T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$248
$9.91 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale Hawaiian shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$186
$7.43 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Wholesale Music T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$260
$10.41 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $10.41 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale Pro Sports T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$266
$10.66 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $10.66 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
New
Sweatshirt blanks lot · 25 units · Used
25 units · Ships parcel
Near you
$266
$10.66 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic + Long Sleeves + The Dead + Destination Tees 64 pcs
64 units · Ships parcel
Near you
$72
$1.12 / piece
You pay $1.12 a piece
Resells ~$8 weighted median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Destination Tees 61 pcs
61 units · Ships parcel
Near you
$39
$0.64 / piece
You pay $0.64 a piece
Resells ~$8 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle North Face Fleece 23 pcs
23 units · Ships parcel
Near you
$150
$6.50 / piece
You pay $6.50 a piece
Resells ~$10.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic + Sports T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$64
$1.25 / piece
You pay $1.25 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Wholesale College T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$266
$10.66 / piece
Sells in ~43 days on resale
You pay $10.66 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
In demand
Recycle Blank Tees 53 pcs
53 units · Ships parcel
Near you
$42
$0.78 / piece
You pay $0.78 a piece
Resells ~$8 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle North Face Fleece 20 pcs
20 units · Ships parcel
Near you
$127
$6.37 / piece
You pay $6.37 a piece
Resells ~$10.50 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Lace + Bling Bling + Hippie + Transparent Blouses 83 pcs
83 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.45 / piece
You pay $0.45 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Girls Skater Tees 89 pcs
89 units · Ships parcel
Near you
$77
$0.86 / piece
You pay $0.86 a piece
Resells ~$8 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Wholesale Blank T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$217
$8.67 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Tye Dye T-Shirts 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$44
$0.80 / piece
You pay $0.80 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
Trending
Recycle & Good Aerie Sweatshirts 18 pcs
18 units · Ships parcel
Near you
$47
$2.60 / piece
You pay $2.60 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Celine wholesale Women's sunglasses assortment 10pcs.
10 units · NWT · Ships parcel
Near you
$2,123
$212.30 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Recycle Brand & Skate T-Shirts 58 pcs · SKU 13-092426-004917
58 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.65 / piece
You pay $0.65 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Graphic T-Shirts 59 pcs
59 units · Ships parcel
Near you
$53
$0.90 / piece
You pay $0.90 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
Trending
Recycle Over Size Graphic T-Shirts 51 pcs
51 units · Ships parcel
Near you
$43
$0.84 / piece
You pay $0.84 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Beach Dresses 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$51
$0.92 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $0.92 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
New
Wholesale True Vintage T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$279
$11.15 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$40
$0.86 / piece
You pay $0.86 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Office Blouses 54 pcs
54 units · Ships parcel
Near you
$26
$0.48 / piece
You pay $0.48 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
BH Cosmetics Liquid Eye Liner 0.4 Ounce Black (144 Pcs Lot)
144 units · Ships parcel
Near you
$317
$2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$15 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Hippie Dresses 28 pcs
28 units · Ships parcel
Near you
$59
$2.09 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $2.09 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
In demand
WHOLESALE NARS LIPSTICK 0.12 OZ - SHANGHAI EXPRESS - 50 PIECE LOT
50 units · NWT · Ships parcel
Near you
$690
$13.80 / piece
Sells in ~216 days on resale
You pay $13.80 a piece
Resells ~$21 median · new with tags
View lot
Assortment
New
Wholesale Biker / Harley Davidson T-Shirts — 25
25 units · Ships parcel
Near you
$359
$14.37 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free