Jeans & Denim lots from Arizona

Manifested and assortment lots of jeans & denim shipping from Arizona — $19 to $204 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
71
live lots
jeans & denim on Closo right now
$19–$204
a lot, all-in
before shipping
$0.59–$10.74
per unit
on the lots shown
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Recycle & Good High Waist Denim 20 pcs 1 photo
Assortment
Recycle & Good High Waist Denim 20 pcs 20 units · Ships parcel
$46 $2.28 / piece
You pay$2.28a piece
Resells~$10median · used · estimate

4.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
Recycle Denim Cut Offs 27 pcs 1 photo
Assortment
Recycle Denim Cut Offs 27 pcs 27 units · Ships parcel
$26 $0.96 / piece
You pay$0.96a piece
Resells~$10median · used · estimate

10.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Denim Tops 27 pcs 27 units · Ships parcel
$33 $1.20 / piece
You pay$1.20a piece
Resells~$10median · used · estimate

8.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Over Size Mens Jeans & Pants 8 pcs 8 units · Ships parcel
$33 $4.06 / piece
You pay$4.06a piece
Resells~$10median · used · estimate

2.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Mens Carpenter Jeans 13 pcs 13 units · Ships parcel
$116 $8.90 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Tiny Size Boot Cut Denim & Sweater Tanks 32 pcs 32 units · Ships parcel
$19 $0.59 / piece
You pay$0.59a piece
Resells~$10median · used · estimate

16.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Mens Denim Shorts 24 pcs · SKU 17-090226-003282 24 units · Ships parcel
$156 $6.50 / piece
You pay$6.50a piece
Resells~$10median · used · estimate

1.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Denim Skirts 24 pcs 24 units · Ships parcel
$31 $1.30 / piece
You pay$1.30a piece
Resells~$10median · used · estimate

7.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Mens Denim Shirts 27 pcs 27 units · Ships parcel
$64 $2.36 / piece
You pay$2.36a piece
Resells~$10median · used · estimate

4.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Denim Shorts 27 pcs 27 units · Ships parcel
$34 $1.25 / piece
You pay$1.25a piece
Resells~$10median · used · estimate

8.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Dirty White Wide Leg Jeans 17 pcs 17 units · Ships parcel
$35 $2.06 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay$2.06a piece
Resells~$20median · used

9.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Denim Shorts 35 pcs 35 units · Ships parcel
$88 $2.53 / piece
You pay$2.53a piece
Resells~$10median · used · estimate

4.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Y2K & Boot Cut Jeans 19 pcs 19 units · Ships parcel
$204 $10.74 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Denim Mini Skirts 28 pcs 28 units · Ships parcel
$33 $1.16 / piece
You pay$1.16a piece
Resells~$10median · used · estimate

8.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Mens Carpenter Jeans 12 pcs 12 units · Ships parcel
$108 $8.99 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Mens Denim Advertising Shirts 25 pcs · SKU 16-080726-001549 25 units · Ships parcel
$35 $1.40 / piece
You pay$1.40a piece
Resells~$10median · used · estimate

7.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Araceli Tiny Size Wide Leg Jeans & Crops 29 pcs 29 units · Ships parcel
$48 $1.66 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay$1.66a piece
Resells~$20median · used

12.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Mens Denim Shorts 24 pcs · SKU 17-090226-003283 24 units · Ships parcel
$156 $6.50 / piece
You pay$6.50a piece
Resells~$10median · used · estimate

1.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Mens Denim Shorts 16 pcs 16 units · Ships parcel
$104 $6.50 / piece
You pay$6.50a piece
Resells~$10median · used · estimate

1.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Lined Denim Shirts 8 pcs 8 units · Ships parcel
$26 $3.25 / piece
You pay$3.25a piece
Resells~$10median · used · estimate

3.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Levis Denim Shorts 28 pcs 28 units · Ships parcel
$82 $2.93 / piece
You pay$2.93a piece
Resells~$12median · used · estimate

4.1× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Levis Denim Shorts 29 pcs 29 units · Ships parcel
$85 $2.91 / piece
You pay$2.91a piece
Resells~$12median · used · estimate

4.1× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Wrangler & Levis Denim Shirts 18 pcs 18 units · Ships parcel
$79 $4.41 / piece
You pay$4.41a piece
Resells~$11weighted median · used · estimate

2.5× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment
Just Black Recycle Mens Denim Shorts 5 pcs 5 units · Ships parcel
$33 $6.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Vintage Lee Jeans 12 pcs 12 units · Ships parcel
$36 $3.03 / piece
You pay$3.03a piece
Resells~$7.50median · used · estimate

2.5× resale / cost100+ sold recently

View lot

Mixed Apparel suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Raghouse
71 lots live
Shop all lots →
How it works

Buying a jeans & denim lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Jeans & Denim lots from Arizona — questions buyers ask

Closo Wholesale lists 71 live jeans & denim lots shipping from Arizona. Prices run from $19 to $204 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $0.59 to $10.74 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a jeans & denim lot cost?
Live jeans & denim lots on Closo run from $19 to $204 all-in; per unit that is $0.59 to $10.74 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list jeans & denim lots?
Raghouse carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment
Recycle Over Size Mens Jeans & Pants 8 pcs 8 units · Ships parcel
$33 $4.06 / piece
View lot