Makeup lots from New Jersey

Manifested and assortment lots of makeup shipping from New Jersey — $13 to $33,660 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
578
live lots
makeup on Closo right now
$3.45
median per unit
all-in, before shipping
3
suppliers
shipping these lots
Oct 3, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

WHOLESALE PAULA'S CHOICE SKIN PERFECTING 6% MANDELIC ACID + 2% LACTIC ACID LIQUID EXFOLIANT 3 OZ - 48 PIECE LOT 1 photo
Assortment
WHOLESALE PAULA'S CHOICE SKIN PERFECTING 6% MANDELIC ACID + 2% LACTIC ACID LIQUID EXFOLIANT 3 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$497 $10.35 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$10.35a piece
Resells~$18median · new with tags

1.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
WHOLESALE NYX CAN'T STOP WON'T STOP FULL COVERAGE FOUNDATION 1 OZ - ASSORTED MEDIUM TO DARK SHADES - 100 PIECE LOT 1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX CAN'T STOP WON'T STOP FULL COVERAGE FOUNDATION 1 OZ - ASSORTED MEDIUM TO DARK SHADES - 100 PIECE LOT 100 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$345 $3.45 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$20median · new with tags

5.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE HAUS LABS HY-POWER PIGMENT PAINT 0.25 OZ - BURGUNDY SHIMMER - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$345 $6.90 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$6.90a piece
Resells~$18median · new with tags

2.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE BAREMINERALS ORIGINAL MINERAL VEIL SETTING POWDER 0.3 OZ - ILLUMINATING - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$331 $6.90 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
WHOLESALE BAREMINERALS ORIGINAL LIQUID MINERAL CONCEALER 0.2 OZ - MED/TAN 3.5W - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$331 $6.90 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$6.90a piece
Resells~$18median · new with tags

2.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE BAREMINERALS LIP GLOSS-BALM 0.13 OZ - ADVENTURE - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$331 $6.90 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$6.90a piece
Resells~$18median · new with tags

2.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE BAREMINERALS LIP GLOSS-BALM 0.13 OZ - AMBITION - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$331 $6.90 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$6.90a piece
Resells~$18median · new with tags

2.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE EQUATE BEAUTY RECHARGEABLE SILICONE FACIAL CLEANSING DEVICE - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE EYLURE LINE & LASH BLACK 2-IN-1 LASH ADHESIVE PEN 0.024 OZ - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$124 $1.73 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE BAREMINERALS GEN NUDE PATENT LIP LACQUER 0.12 OZ - DAHLING - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$276 $5.75 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$5.75a piece
Resells~$18median · new with tags

3.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE RIMMEL MAGNIF’EYES WOW EDITION EYESHADOW PALETTE - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $3.45 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$18median · new with tags

5.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE RIMMEL WONDER'PROOF 24HR WATERPROOF COLOUR EYELINER 0.047 OZ - TRUE COPPER 001 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$124 $1.73 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$1.73a piece
Resells~$18median · new with tags

10.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME VELVETINES LIQUID MATTE LIPSTICK 0.088 OZ - WICKED - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$221 $4.60 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.60a piece
Resells~$18median · new with tags

3.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME ELECTRIC SLIDE EYESHADOW & BRUSH STICK 0.04 OZ - WHATEVER - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME ELECTRIC SLIDE EYESHADOW & BRUSH STICK 0.04 OZ - AS IF - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME ELECTRIC SLIDE EYESHADOW & BRUSH STICK 0.04 OZ - OMG - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME ELECTRIC SLIDE EYESHADOW & BRUSH STICK 0.04 OZ - TOTALLY BUGGIN - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME ELECTRIC SLIDE EYESHADOW & BRUSH STICK 0.04 OZ - MEGA - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME ELECTRIC SLIDE EYESHADOW & BRUSH STICK 0.04 OZ - LET'S BOUNCE - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME ELECTRIC SLIDE EYESHADOW & BRUSH STICK 0.04 OZ - BFF - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME ELECTRIC SLIDE EYESHADOW & BRUSH STICK 0.04 OZ - G2G - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME ELECTRIC SLIDE EYESHADOW & BRUSH STICK 0.04 OZ - DUH - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME ELECTRIC SLIDE EYESHADOW & BRUSH STICK 0.04 OZ - CHILL PILL - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE KEVYN AUCOIN THE PRECISION BROW PENCIL 0.03 OZ - WARM BLONDE - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$345 $7.19 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE JULEP PERK IT UNDER-EYE TREATMENT BRIGHTENER CONCEALER - MEDIUM TAN - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$173 $3.45 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$18median · new with tags

5.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE EYLURE LINE & LASH CLEAR LASH ADHESIVE PEN 0.024 OZ - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$124 $1.73 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE CLARINS PAPIERS MATIFANTS 2x70 BLOTTING PAPERS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$173 $3.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME BUSHY BROW PEN - DIRTY BLONDE - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$221 $4.60 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.60a piece
Resells~$18median · new with tags

3.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE HARD CANDY EYESHADOW PRIMER 0.46 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE RIMMEL JELLY BRONZER 0.31 OZ - GOLDEN TOUCH 002 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$83 $1.73 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$1.73a piece
Resells~$18median · new with tags

10.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME ELECTRIC SLIDE EYESHADOW & BRUSH STICK 0.04 OZ - RAD - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$110 $2.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME UNICORN HAIR SEMI-PERMANENT HAIR COLOR 3 OZ - ANIME - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $3.45 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$18median · new with tags

5.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE MILK MAKEUP KUSH FIBER BROW GEL 0.15 OZ - HAZE - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $3.45 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$18median · new with tags

5.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE COVERGIRL CLEAN FRESH RADIANT LOOSE POWDER BRONZER 0.28 OZ - SUNKISSED 001 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$193 $4.03 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE REVLON ILLUMINANCE SKIN-CARING FOUNDATION 1 OZ - MEDIUM SAND 305 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $3.45 / piece 35 % of retail
Sells in ~91 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$21median · new with tags

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
WHOLESALE WET N WILD MEGALAST LOCK N SHINE LIP COLOR - NUDE ILLUSION - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$166 $3.45 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$18median · new with tags

5.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE ANDALOU NATURALS 1000 ROSES INSTANT SOOTHE & SMOOTHE HYDRO SERUM FACIAL MASK 0.6 OZ - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$83 $1.15 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE MARY KAY WARM HUES EYE SHADOW PALETTE 0.33 OZ - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$575 $11.50 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$11.50a piece
Resells~$18median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE ANDALOU NATURALS INSTANT CLARITY FACE MASK 0.28 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$83 $1.73 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LIME CRIME BUSHY BROW POMADE PENCIL - DIRTY BLONDE - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$276 $5.75 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$5.75a piece
Resells~$18median · new with tags

3.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE BAREMINERALS MINERALIST LASTING EYELINER 0.012 OZ - ONYX - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$442 $9.20 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$9.20a piece
Resells~$18median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE BAREMINERALS PRIME TIME EYESHADOW EXTENDER 0.10 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$276 $5.75 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$5.75a piece
Resells~$18median · new with tags

3.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
WHOLESALE BAREMINERALS DEWY LIP GLOSS BALM PACKAGE #1 - ASSORTED COLORS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$331 $6.62 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$6.62a piece
Resells~$18median · new with tags

2.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE HAUS LABS LE MONSTER LIP CRAYON 0.005 OZ - BERRY MATTE - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$442 $9.20 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$9.20a piece
Resells~$18median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE WET N WILD 5-IN-1 ESSENCE PRIMER LIQUID 2.1 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$138 $2.88 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE THRIVE CAUSEMETICS GLOSSY LIP MARK LIQUID STAIN 0.17 OZ - MISTY - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$345 $6.90 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$6.90a piece
Resells~$18median · new with tags

2.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE CLINIQUE FOR MEN ALOE SHAVE GEL 4.2 OZ - 42 PIECE LOT 42 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$580 $13.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE BAREMINERALS LIP GLOSS-BALM 0.13 OZ - IMAGINATION - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$331 $6.90 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$6.90a piece
Resells~$18median · new with tags

2.6× resale / cost100+ sold recently

View lot

Cosmetics & Beauty suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Cosmetix Club
278 lots live ★ 4.5 (65)
Shop all lots →
How it works

Buying a makeup lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Makeup lots from New Jersey — questions buyers ask

Closo has 243 makeup lines loads from New Jersey posted under this heading. Nothing is cheaper than $44 and nothing is dearer than $1,452. The whole page is assortment stock, so photos and category notes carry the weight. New Jersey is the one origin for everything listed here. The inspection clock starts on delivery, so plan to open the load the week it lands. Nothing here is sold blind on price alone; the listing has to describe what you get. Supply is split across Cosmetix Club and E-fashion wholesale. If $1,452 is out of reach, the same shelf still has something at $44. After payment, five business days follow for inspection, your money is held in escrow, and any dispute is filed against the specific line. Anyone testing this shelf can start near $44 rather than committing at $1,452. Ordering twice from the same seller keeps the paperwork and the freight simpler. Reading the listing photos properly is the cheapest research you can do here. Because origins vary, freight matters: Closo prices it from your ZIP and is displayed on the lot page and at checkout.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a makeup lot cost?
Live makeup lots on Closo run from $13 to $33,660 all-in; per unit that is $1.15 to $13.80 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list makeup lots?
Cosmetix Club carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment
WHOLESALE BAREMINERALS ORIGINAL MINERAL VEIL SETTING POWDER 0.3 OZ - ILLUMINATING - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (65)
$331 $6.90 / piece
View lot