Makeup lots from New Jersey

Manifested and assortment lots of makeup shipping from New Jersey — $55 to $10,098 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
556
live lots
makeup on Closo right now
$55–$10,098
a lot, all-in
before shipping
$1.15–$23.00
per unit
on the lots shown
Filters 1
L’Oreal Paris True Match Concealer, Liquids, Medium Deep Warm, 0.17 fl oz 1 photo
Assortment In demand
L’Oreal Paris True Match Concealer, Liquids, Medium Deep Warm, 0.17 fl oz 360 units · NWT · Ships parcel
$1,089 $3.03 / piece 49 % of retail
Sells in ~16 days on resale
View lot
WHOLESALE R.E.M. BEAUTY ASSORTED COSMETICS PACKAGE #1 - 50 PIECE LOT 1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE R.E.M. BEAUTY ASSORTED COSMETICS PACKAGE #1 - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$288 $5.75 / piece
Sells in ~26 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
L’Oreal Paris Makeup Infallible Fresh Wear Foundation in a Powder, Up to 24H Wear, Waterproof, Radiant Sand, 0.31 oz. (Packaging May Vary) 398 units · NWT · Ships parcel
$2,167 $5.45 / piece 39 % of retail
Sells in ~16 days on resale
View lot
1 photo
Assortment New
WHOLESALE NARS LIPSTICK 0.12 OZ - SHANGHAI EXPRESS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$690 $13.80 / piece
Sells in ~199 days on resale
View lot
1 photo
Assortment Trending
WHOLESALE MAKEUP BY MARIO SUPERSATIN LIPSTICK 0.12 OZ - FLATIRON - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$575 $11.50 / piece
View lot
1 photo
Assortment New
WHOLESALE NARS TINTED SMUDGE PROOF EYESHADOW BASE 0.28 OZ - LIGHT - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$863 $17.25 / piece
Sells in ~199 days on resale
View lot
1 photo
Assortment New
bareMinerals Prime Time Eyeshadow Extender, Eyeshadow Primer, 0.16 oz 192 units · NWT · Ships parcel
$1,468 $7.65 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
L’Oréal Paris Colour Riche Monos Eyeshadow, Quartz Fume, 0.12 oz. 480 units · NWT · Ships parcel
$1,188 $2.48 / piece 37 % of retail
Sells in ~16 days on resale
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE TOO FACED LIP INJECTION MAXIMUM PLUMP DUO LIMITED EDITION PLUMPING LIP GLOSS SET - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$1,104 $23.00 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
L’Oreal Paris True Match Super-blendable Concealer, Fair/Light Neutral, 0.17 Fl Oz. 960 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,848 $1.93 / piece 31 % of retail
View lot
1 photo
Assortment
L’Oreal Paris True Match Super-Blendable Foundation, Medium Coverage Liquid Foundation Makeup, W7, Medium Deep, 1 Fl Oz 588 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,361 $4.02 / piece 41 % of retail
Sells in ~16 days on resale
View lot
1 photo
Assortment In demand
L’Oréal Paris True Match Eye Cream in a Concealer, 0.5% hyaluronic acid, Medium N5-6, 0.4 fl. oz. · SKU B0862NHP1R 1,008 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$5,156 $5.12 / piece 80 % of retail
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE CLINIQUE EVEN BETTER MAKEUP MAKEUP SPF 15, 1 OZ - ASSORTED - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$690 $13.80 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LOREAL TELESCOPIC LIFT LENGTH LIFT & COLUME MASCARA 0.33 OZ - STELLAR BLUE 994 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$207 $2.88 / piece
Sells in ~111 days on resale
View lot
1 photo
Assortment In demand
L’Oréal Paris Voluminous Original Mascara, Black, 0.28 fl. oz. 1,720 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$8,325 $4.84 / piece 55 % of retail
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE MAYBELLINE SUNKISSER MULTI-USE LIQUID BLUSH PACKAGE #1 - ASSORTED COLORS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$144 $2.88 / piece
Sells in ~99 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
Maybelline Super Stay Matte Ink Liquid Lipstick Makeup, Long Lasting High Impact Color, Up to 16H Wear, Visionary, Taupe Purple, 1 Count, Packaging May Vary 720 units · NWT · Ships parcel
$2,376 $3.30 / piece
Sells in ~99 days on resale
View lot
1 photo
Assortment Trending
WHOLESALE BEAUTYBLENDER BOUNCE LIQUID WHIP LONG WEAR FOUNDATION 1 OZ - ASSORTED COLORS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$288 $5.75 / piece
View lot
1 photo
Assortment
L’Oréal Paris Age Perfect Radiant Concealer with Hydrating Serum and Glycerin, Ivory Beige 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece 13 % of retail
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE LOREAL INFALLIBLE 24 HOUR WATERPROOF EYE SHADOW 0.12 OZ - GOLDEN EMERALD 335 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
View lot
1 photo
Assortment
L’Oreal Paris Telescopic Lift Mascara, Lengthening and Volumizing Eye Makeup, Lash Lift with Up to 36HR Wear, Washable, Stellar Blue, 0.33 Fl Oz 600 units · NWT · Ships parcel
$2,607 $4.35 / piece 61 % of retail
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE REVLON COLORSTAY ENDLESS GLOW LIQUID HIGHLIGHTER 0.28 OZ - ROSE QUARTZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$55 $1.15 / piece
Sells in ~88 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
Revlon Colorstay SPF 15 Makeup Foundation for Combination/Oily Skin, Toast, 1 Fl Oz 288 units · NWT · Ships parcel
$1,568 $5.45 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FOREO HYDRATION NATION CERAMIDE GEL MOISTURIZER 2 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$552 $11.50 / piece
View lot
1 photo
Assortment
Revlon Colorstay Longwear Makeup Combo/Oily, 260 Light Honey, 1 fl oz 288 units · NWT · Ships parcel
$1,568 $5.45 / piece
Sells in ~88 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FOREO IRIS FIRMING PM EYE SERUM 0.5 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$552 $11.50 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE CLINIQUE BEYOND PERFECTING FOUNDATION + CONCEALER 1 OZ - CN 40 CREAM CHAMOIS - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$828 $17.25 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE RARE BEAUTY SOFT PINCH TINTED LIP OIL 0.10 OZ - DELIGHT - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$442 $9.20 / piece
Sells in ~29 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE CLINIQUE EVEN BETTER ALL-OVER CONCEALER + ERASER 0.2 OZ - ASSORTED - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$690 $13.80 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE R.E.M. BEAUTY INTERSTELLAR HIGHLIGHTER TOPPER PACKAGE #1 - ASSORTED COLORS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$288 $1,400 retail 79% off
View lot
1 photo
Assortment
e.l.f. Camo Liquid Blush, Buildable & Blendable, Cheeky Lychee 3,400 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$10,098 $2.97 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE FOREO IRIS HYDRATING HYDROGEL EYE MASK - 60 PATCHES - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$552 $11.50 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE MAYBELLINE COLOR TATTOO MATTE 24H EYE STIX 0.049 OZ - I AM POWERFUL 35 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE RARE BEAUTY FIND COMFORT STOP & SOOTHE AROMATHERAPY PEN 0.16 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$276 $5.75 / piece
Sells in ~56 days on resale
View lot
2 photos
Assortment
WHOLESALE CLINIQUE POP LONGWEAR LIPSTICK 0.13 OZ - PLUM POP 14 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$552 $11.50 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE BAREMINERALS DEWY LIP GLOSS-BALM 0.1 OZ - AFFECTION - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$331 $6.90 / piece
View lot
2 photos
Assortment
WHOLESALE CLINIQUE TOUCH BASE FOR EYES 0.03 OZ - CANVAS 10 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$552 $11.50 / piece
View lot
1 photo
Assortment
NYX PROFESSIONAL MAKEUP Vivid Brights Liquid Liner, Smear-Resistant Eyeliner with Precise Tip – Blue Thang 288 units · NWT · Ships parcel
$634 $2.20 / piece 34 % of retail
View lot
1 photo
Assortment
Eyeko Black Magic Mascara 420 units · NWT · Ships parcel
$3,165 $7.54 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE ASSORTED LAURA MERCIER COSMETICS LOT BOXED - ASSORTED - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$575 $11.50 / piece
View lot
2 photos
Assortment In demand
WHOLESALE ASSORTED CLINIQUE COSMETICS LOT BOXED - ASSORTED - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$690 $13.80 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE CLINIQUE BLUSHING BLUSH POWDER BLUSH 0.21 OZ - SMOLDERING PLUM 115 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$662 $13.80 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE LOREAL TRUE MATCH SUPER-BLENDABLE CONCEALER 0.17 OZ - MEDIUM-DEEP WARM W6-7-8 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE CLINIQUE STAY-MATTE SHEER PRESSED POWDER 0.27 OZ - STAY BEIGE 03 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$662 $13.80 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
MAYBELLINE Brand New wholesale Overstock Cosmetics 250pcs 250 units · NWT · Ships parcel
$523 $2.09 / piece
Sells in ~99 days on resale
View lot
1 photo
Assortment
Maybelline New York The City Mini Eyeshadow Palette Makeup, Matte About Town, 0.14 oz. 238 units · NWT · Ships parcel
$1,178 $4.95 / piece 35 % of retail
Sells in ~99 days on resale
View lot
1 photo
Assortment In demand
WHOLESALE ESSENCE WHAT THE FAKE! PLUMPING LIPGLOSS 0.13 OZ - BARE BUT BETTER 103 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$83 $1.73 / piece
View lot
1 photo
Assortment In demand
High Gloss – 319 Diva by Kylie Cosmetics for Women – 0.1 oz Lip Gloss 390 units · NWT · Ships parcel
$3,218 $8.25 / piece
View lot

Cosmetics & Beauty suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Cosmetix Club
259 lots live ★ 4.5 (64)
Shop all lots →
Bulk Buy America
292 lots live
Shop all lots →
E-fashion wholesale
5 lots live ★ 5.0 (35)
Shop all lots →
How it works

Buying a makeup lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Makeup lots from New Jersey — questions buyers ask

Closo has 243 makeup lines loads from New Jersey posted under this heading. Nothing is cheaper than $44 and nothing is dearer than $1,452. The whole page is assortment stock, so photos and category notes carry the weight. New Jersey is the one origin for everything listed here. The inspection clock starts on delivery, so plan to open the load the week it lands. Nothing here is sold blind on price alone; the listing has to describe what you get. Supply is split across Cosmetix Club and E-fashion wholesale. If $1,452 is out of reach, the same shelf still has something at $44. After payment, five business days follow for inspection, your money is held in escrow, and any dispute is filed against the specific line. Anyone testing this shelf can start near $44 rather than committing at $1,452. Ordering twice from the same seller keeps the paperwork and the freight simpler. Reading the listing photos properly is the cheapest research you can do here. Because origins vary, freight matters: Closo prices it from your ZIP and is displayed on the lot page and at checkout.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a makeup lot cost?
Live makeup lots on Closo run from $55 to $10,098 all-in; per unit that is $1.15 to $23.00 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list makeup lots?
Cosmetix Club, Bulk Buy America, E-fashion wholesale carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment New
WHOLESALE NARS LIPSTICK 0.12 OZ - SHANGHAI EXPRESS - 50 PIECE LOT 50 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$690 $13.80 / piece
Sells in ~199 days on resale
View lot