Makeup lots from New Jersey

Manifested and assortment lots of makeup shipping from New Jersey — $104 to $6,930 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
35
live lots
makeup on Closo right now
$104–$6,930
a lot, all-in
before shipping
$1.44–$14.85
per unit
on the lots shown
Filters 1

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

L’Oréal Paris True Match Eye Cream in a Concealer, 0.5% hyaluronic acid, Medium N5-6, 0.4 fl. oz. · SKU B0862NHP1R 1 photo
Manifested In demand
L’Oréal Paris True Match Eye Cream in a Concealer, 0.5% hyaluronic acid, Medium N5-6, 0.4 fl. oz. · SKU B0862NHP1R 1,008 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$5,156 $5.12 / piece 80 % of retail
Sells in ~16 days on resale
You pay$5.12a piece
Resells~$8median · new with tags

1.6× resale / costSells now and then

View lot
L’Oreal Paris Telescopic Lift Mascara, Lengthening and Volumizing Eye Makeup, Lash Lift with Up to 36HR Wear, Washable, Stellar Blue, 0.33 Fl Oz 1 photo
Manifested
L’Oreal Paris Telescopic Lift Mascara, Lengthening and Volumizing Eye Makeup, Lash Lift with Up to 36HR Wear, Washable, Stellar Blue, 0.33 Fl Oz 600 units · NWT · Ships parcel
$2,607 $4.35 / piece 61 % of retail
Sells in ~16 days on resale
You pay$4.35a piece
Resells~$8median · new with tags

1.8× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Manifested In demand
WHOLESALE LOREAL TRUE MATCH SUPER-BLENDABLE CONCEALER 0.17 OZ - MEDIUM-DEEP WARM W6-7-8 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Lash Sensational Firework Waterproof Mascara, Lengthening & Volumizing Mascara for up to 24HR wear, Very Black, 1 Count 1,200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$6,930 $5.78 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$5.78a piece
Resells~$9median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE CLARINS EVERLASTING YOUTH FLUID ILLUMINATING & FIRMING FOUNDATION 1 OZ - 114N - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$662 $13.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
COVERGIRL TruBlend Undercover Concealer, Buildable, Full Coverage, 24-Hour Wear, Matte Finish – T900 Tawny (Packaging May Vary) 360 units · NWT · Ships parcel
$990 $2.75 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$8median · new with tags

2.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Facestudio Master Fixer Makeup Remover Pen · SKU 041554494563 360 units · NWT · Ships parcel
$1,544 $4.29 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.29a piece
Resells~$9median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE MAYBELLINE INSTANT AGE REWIND PERFECTOR 4-IN-1 GLOW MAKEUP 0.68 OZ - MEDIUM-DEEP 03 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$248 $3.45 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$9median · new with tags

2.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Kneehigh, 1 Count 480 units · NWT · Ships parcel
$2,323 $4.84 / piece 49 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.84a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE MAYBELLINE SHADOW BLOCKS EYESHADOW PALETTE - 82ND & PARK AVE 10 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$207 $2.88 / piece 42 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$9median · new with tags

3.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
NARS Radiant Creamy Concealer, No. 2.5 Creme Brulee/Light, 0.22 Ounce (I0081344) 360 units · NWT · Ships parcel
$5,346 $14.85 / piece 49 % of retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE COVERGIRL EXHIBITIONIST 24HR KOHL EYELINER - GOLD METALLIC 400 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$104 $1.44 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$1.44a piece
Resells~$8median · new with tags

5.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE RIMMEL WONDER'PROOF 24HR WATERPROOF COLOUR EYELINER 0.047 OZ - TRUE COPPER 001 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$124 $1.73 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$1.73a piece
Resells~$18median · new with tags

10.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
MAYBELLINE Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Wild At Heart, 1 Count 506 units · NWT · Ships parcel
$2,393 $4.73 / piece 48 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.73a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE WET N WILD 5-IN-1 ESSENCE PRIMER LIQUID 2.1 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Facestudio Master Fixer Makeup Remover Pen · SKU 41554494563 360 units · NWT · Ships parcel
$1,544 $4.29 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.29a piece
Resells~$9median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
MAYBELLINE Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Skinnydip, 1 Count 480 units · NWT · Ships parcel
$2,323 $4.84 / piece 49 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.84a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE EYLURE LINE & LASH BLACK 2-IN-1 LASH ADHESIVE PEN 0.024 OZ - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$124 $1.73 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Super Stay Liquid Foundation Makeup, Espresso, 1 fl oz · SKU 41554559460 144 units · NWT · Ships parcel
$632 $4.39 / piece 23 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.39a piece
Resells~$9median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE REVLON SKIN AWAKEN 5-IN-1 CONCEALER 0.27 OZ - MEDIUM DEEP 050 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$8median · new with tags

2.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Super Stay Liquid Foundation Makeup, Espresso, 1 fl oz · SKU 041554559460 144 units · NWT · Ships parcel
$618 $4.29 / piece 22 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.29a piece
Resells~$9median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE REVLON SKIN AWAKEN 5-IN-1 CONCEALER 0.27 OZ - LATTE 055 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
COVERGIRL TruBlend Undercover Concealer, Buildable, Full Coverage, 24-Hour Wear, Matte Finish – T150 Golden Honey (Packaging May Vary) 360 units · NWT · Ships parcel
$752 $2.09 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.09a piece
Resells~$8median · new with tags

3.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE REVLON SKIN AWAKEN 5-IN-1 CONCEALER 0.27 OZ - HONEY 045 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE REVLON SKIN AWAKEN 5-IN-1 CONCEALER 0.27 OZ - DEEP 060 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Revlon PhotoReady Eye Art Lid+Line+Lash, Green Glimmer/010 171 units · NWT · Ships parcel
$734 $4.29 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
L’Oreal True Match Concealer, Fair/Light Neutral [N1-2-3], 0.17 oz (Pack of 2) 720 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,178 $3.03 / piece 49 % of retail
Sells in ~16 days on resale
You pay$3.03a piece
Resells~$8median · new with tags

2.6× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Manifested
L’Oréal Paris True Match Eye Cream in a Concealer, 0.5% hyaluronic acid, Medium N5-6, 0.4 fl. oz. · SKU B0862N48L6 250 units · NWT · Ships parcel
$1,788 $7.15 / piece 112 % of retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
L’Oreal Paris Colour Riche Intense Volume Matte Lipstick, Lip Makeup Infused with Hyaluronic Acid for up to 16HR Wear, Le Coral Gracious, 0.06 Oz 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece 40 % of retail
Sells in ~16 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$8median · new with tags

2.5× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Manifested
L’Oreal Paris True Match Concealer Neutral #N1-2-3 Fair/Light 360 units · NWT · Ships parcel
$990 $2.75 / piece
Sells in ~16 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$8median · new with tags

2.9× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Manifested
NYX PROFESSIONAL MAKEUP Jumbo Lash! Vegan False Eyelashes, Up to 12HR Wear, Reusable Fake Lashes – Wispy Flutter 720 units · NWT · Ships parcel
$1,465 $2.04 / piece
Sells in ~14 days on resale
You pay$2.04a piece
Resells~$14median · new with tags

6.9× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Tattoo Studio Brow Styling Gel, Waterproof Eyebrow Make Up, Brow Tint for Up to 36HR Wear, Black Brown, 1 Count 960 units · NWT · Ships parcel
$1,584 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Revlon ColorStay Limitless Matte Liquid Lipstick, 24HR Wear, 016 Extra Shot, 0.17 fl oz 360 units · NWT · Ships parcel
$1,346 $3.74 / piece 40 % of retail
Sells in ~88 days on resale
You pay$3.74a piece
Resells~$8median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Revlon ColorStay Limitless Matte Liquid Lipstick, 24HR Wear, 004 Model Behavior, 0.17 fl oz 360 units · NWT · Ships parcel
$1,346 $3.74 / piece 40 % of retail
Sells in ~88 days on resale
You pay$3.74a piece
Resells~$8median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Almay Healthy Glow Makeup and Gradual Self Tan, #100 Light 369 units · NWT · Ships parcel
$1,583 $4.29 / piece
Sells in ~89 days on resale
You pay$4.29a piece
Resells~$8median · new with tags

1.9× resale / costSteady seller

View lot

Cosmetics & Beauty suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Bulk Buy America
23 lots live
Shop all lots →
Cosmetix Club
12 lots live ★ 4.5 (64)
Shop all lots →
How it works

Buying a makeup lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Makeup lots from New Jersey — questions buyers ask

Closo has 243 makeup lines loads from New Jersey posted under this heading. Nothing is cheaper than $44 and nothing is dearer than $1,452. The whole page is assortment stock, so photos and category notes carry the weight. New Jersey is the one origin for everything listed here. The inspection clock starts on delivery, so plan to open the load the week it lands. Nothing here is sold blind on price alone; the listing has to describe what you get. Supply is split across Cosmetix Club and E-fashion wholesale. If $1,452 is out of reach, the same shelf still has something at $44. After payment, five business days follow for inspection, your money is held in escrow, and any dispute is filed against the specific line. Anyone testing this shelf can start near $44 rather than committing at $1,452. Ordering twice from the same seller keeps the paperwork and the freight simpler. Reading the listing photos properly is the cheapest research you can do here. Because origins vary, freight matters: Closo prices it from your ZIP and is displayed on the lot page and at checkout.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a makeup lot cost?
Live makeup lots on Closo run from $104 to $6,930 all-in; per unit that is $1.44 to $14.85 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list makeup lots?
Bulk Buy America, Cosmetix Club carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Manifested
Maybelline Lash Sensational Firework Waterproof Mascara, Lengthening & Volumizing Mascara for up to 24HR wear, Very Black, 1 Count 1,200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$6,930 $5.78 / piece
Sells in ~99 days on resale
View lot