Men's Clothing lots from New Jersey

Manifested and assortment lots of men's clothing shipping from New Jersey — $29 to $5,500 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
244
live lots
men's clothing on Closo right now
$20.35
median per unit
all-in, before shipping
42%
of MSRP, median
asking price vs declared retail
5
suppliers
shipping these lots
Sep 30, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

ON Cloud Wholesale sneakers assortment 20pairs. 6 photos
Assortment In demand
ON Cloud Wholesale sneakers assortment 20pairs. 20 units · NWT · Ships parcel
$2,178 $108.90 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Quiksilver wholesale men tees assortment 48pcs. 1 photo
Assortment In demand
Quiksilver wholesale men tees assortment 48pcs. 48 units · NWT · Ships parcel
$502 $10.45 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
Nordstrom rack wholesale store stock overstock apparel 50 pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$660 $13.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Quay wholesale Sunglasses Mixed assortment 25pcs. 25 units · NWT · Ships parcel
$688 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Jesus Christ – Christian Bandana – Lime – 22×22 Inch 108 units · NWT · Ships parcel
$74 $0.68 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment In demand
American Eagle Wholesale store stock apparel 300pcs. 300 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,937 $9.79 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment In demand
5.11 Tactical Wholesale Lot Hoodies, Tees & Shirts 100 PCS 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,650 $16.50 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$16.50a piece
Resells~$27weighted median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment In demand
Polo Ralph Lauren wholesale mixed-assortments 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel
$1,925 $19.25 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Salty Crew Wholesale Men's assortment 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel
$1,458 $14.58 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment In demand
Psycho Bunny mens s/s Polo assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$1,848 $77.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
Nordstrom rack wholesale MENS store stock overstock apparel 50 pcs. 50 units · NWT · Ships parcel
$660 $13.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Levi's wholesale pallet 200pcs 200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$5,500 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
Crocs and Chaco wholesale footwear mixed lot 100pairs. 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,420 $24.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Vans wholesale mens s/s graphic tees 48pcs. 48 units · NWT · Ships parcel
$449 $9.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment In demand
Clothing Wholesale pallet mixed store retailer lot 50pcs 50 units · NWT · Ships parcel
$440 $50 retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment In demand
Reef Wholesale Men's hoodies assortment 36pcs. 36 units · NWT · Ships parcel
$931 $25.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Levi's wholesale Men's 505/550 Jeans assortment 24pcs 24 units · NWT · Ships parcel
$866 $1,464 retail 41% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Licensed Tees mixed assortment 250pcs. 250 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,513 $6.05 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment In demand
Double Knot® Relaxed Fit Jean 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$152 $6.33 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Walter Hagen Wholesale men's pants asst 60pcs. 60 units · NWT · Ships parcel
$644 $10.73 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Thermal Underwear Wholesale Pants/bottoms 72pcs. 72 units · NWT · Ships parcel
$554 $1,439 retail 61% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
Nordstrom rack wholesale MENS store stock overstock apparel 500pcs. 500 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$4,400 $8.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
DC Shoe co. men's s/s screen t-shirts assortment 48pcs. 48 units · NWT · Ships parcel
$502 $1,296 retail 61% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Akademiks wholesale 2pc sets 36sets. 36 units · NWT · Ships parcel
$1,188 $33.00 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
JCPENNY Mens and Womens apparel pallet 200pcs. 200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,375 $6.88 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Bobby Jones wholesale assorted 1/4 zip vests 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$515 $21.45 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
American Eagle Wholesale store stock apparel 100pcs. 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$979 $9.79 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Assortment
SURF wholesale mixed apparel pallets 100pcs 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,155 $11.55 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Men's wholesale sweaters assortment 48pcs. 48 units · NWT · Ships parcel
$581 $12.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Rock and Republic wholesale Men IRR denim jeans assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$1,056 $3,216 retail 67% off

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Brand name footwear stock lot pallet 100pair 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,420 $24.20 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment
Beach Collection wholesale swimsuit assortment 48pcs. 48 units · NWT · Ships parcel
$554 $11.55 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment In demand
Pacsun wholesale mixed apparel pallets 100pcs 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,430 $14.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Mens bomber style flight jackets 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$475 $19.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Polo Ralph Lauren Wholesale mixed assortments 100pcs. (international shipping cost included) 100 units · NWT · Ships parcel
$2,750 $27.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment In demand
Target Mens Clothes (350-400 Pieces) 400 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,375 $3.44 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment In demand
Polo Ralph Lauren wholesale Men's l/s button front shirts 36pcs. 36 units · NWT · Ships parcel
$1,544 $42.90 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
7 photos
Assortment In demand
Hudson Jeans wholesale Mens SHORTS assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$779 $32.45 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment In demand
True Religion wholesale Mens Denim Jeans Assortment 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$1,815 $60.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Hudson Jeans wholesale Mens FLEECE assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$779 $32.45 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment In demand
Men's private label dress shirts assortment 60pcs. 60 units · NWT · Ships parcel
$330 $5.50 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Bobby Jones wholesale assorted bottoms 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$515 $21.45 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Bobby Jones wholesale assorted corduroy bottoms 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$436 $18.15 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment In demand
Lacoste Wholesale men's tees assortment 36pcs. 36 units · NWT · Ships parcel
$1,346 $37.40 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Assortment
Adriano Goldschmied Wholesale men's colored bottoms assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$937 $39.05 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
18 photos
Assortment
25pcs. assorted sample lot. ebay-Posh-Mercari Starter pack. 25 units · NWT · Ships parcel
$193 $1,000 retail 81% off

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Famous Stars Straps wholesale men tee shirt assortment 48pcs. 48 units · NWT · Ships parcel
$449 $9.35 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Duck Head Wholesale Men's Pants assortment 24pcs. 24 units · NWT · Ships parcel
$594 $24.75 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Men's Clothing suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
E-fashion wholesale
189 lots live ★ 5.0 (35)
Shop all lots →
Wholesale For Everyone
22 lots live
Shop all lots →
Bargains & Bundles
1 lot live
Shop all lots →
How it works

Buying a men's clothing lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Men's Clothing lots from New Jersey — questions buyers ask

Two New Jersey sellers, E-fashion wholesale and Helpsy Source, account for the men's clothing on this page, and between them they have 187 lots live. Nothing here carries a manifest, so the write-up and the pictures are what you are buying against; plan your resale price around the mix described rather than a named unit list. The lot price ranges widely, from $109 at the low end to $6,050 for the biggest load, and per garment the cost falls somewhere between $6 and $120. That spread is worth reading closely, because a cheap lot of heavy items and an expensive lot of light ones can finish in the same place once shipping is added. Freight is not baked into the price: give a ZIP and the quote comes back on the lot page, then shows again at checkout. Orders are covered the same way across the site, with funds held in escrow, five business days to inspect after the load lands, and per-line disputes if part of it is wrong.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a men's clothing lot cost?
Live men's clothing lots on Closo run from $29 to $5,500 all-in; per unit that is $0.68 to $108.90 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list men's clothing lots?
E-fashion wholesale, Wholesale For Everyone, Bargains & Bundles carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

8 photos
Assortment
Quay wholesale Sunglasses Mixed assortment 25pcs. 25 units · NWT · Ships parcel
$688 $27.50 / piece
View lot