Socks & Hosiery case packs from New Jersey

Manifested and assortment case packs of socks & hosiery shipping from New Jersey — $122 to $462 a case pack, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
5
live case packs
socks & hosiery on Closo right now
$7.15
median per unit
all-in, before shipping
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Fila Wholesale womens socks 6pairs/pack 60pcs. 1 photo
Assortment
Fila Wholesale womens socks 6pairs/pack 60pcs. 60 units · NWT · Ships parcel
$462 $7.70 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Men's Black tube socks 96pairs 1 photo
Assortment
Men's Black tube socks 96pairs 96 units · NWT · Ships parcel
$122 $1.27 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Men's White tube socks 96pairs 96 units · NWT · Ships parcel
$122 $1.27 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Van Heusen wholesale Dress Socks (4pack) 48pcs. 48 units · NWT · Ships parcel
$343 $7.15 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Puma Wholesale mens socks 10pair/pack 30pcs. 30 units · NWT · Ships parcel
$343 $11.44 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot

Underwear & Socks suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
E-fashion wholesale
5 lots live ★ 5.0 (35)
Shop all lots →
How it works

Buying a socks & hosiery case pack on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Socks & Hosiery case packs from New Jersey — questions buyers ask

Closo Wholesale lists 5 live socks & hosiery case packs shipping from New Jersey. Prices run from $122 to $462 a case pack, all-in before shipping. Per unit that is $1.27 to $11.44 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery. Across 5 live socks & hosiery case packs shipping from New Jersey, the median asking price is $7.15 per unit.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a socks & hosiery case pack cost?
Live socks & hosiery case packs on Closo run from $122 to $462 all-in; per unit that is $1.27 to $11.44 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list socks & hosiery case packs?
E-fashion wholesale carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
A manifested case pack lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

1 photo
Assortment
Van Heusen wholesale Dress Socks (4pack) 48pcs. 48 units · NWT · Ships parcel
$343 $7.15 / piece
View lot