Cosmetics & Beauty lots from Lumberton, NC

Manifested and assortment lots of cosmetics & beauty shipping from Lumberton, NC — $119 to $10,450 a lot, freight quoted to your ZIP.

Cosmetics & Beauty General Merchandise Women's Clothing Mixed Apparel Shirts & Tops Men's Clothing
202
live lots
cosmetics & beauty on Closo right now
$2.75
median per unit
all-in, before shipping
Sep 30, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Sally Hansen Salon Effects Nail Polish Strips - 32 Count Different Styles (130 Pcs Lot) 4 photos
Assortment New
Sally Hansen Salon Effects Nail Polish Strips - 32 Count Different Styles (130 Pcs Lot) 130 units · Ships parcel
$179 $1.38 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$1.38a piece
Resells~$8median · new with tags

5.8× resale / costSteady seller

View lot
Sally Hansen Salon Effects Perfect Press-On Nails Mix (200 Pcs Lot) 3 photos
Assortment New
Sally Hansen Salon Effects Perfect Press-On Nails Mix (200 Pcs Lot) 200 units · Ships parcel
$440 $2.20 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$8median · new with tags

3.6× resale / costSteady seller

View lot
5 photos
Assortment In demand
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot) 270 units · Ships parcel
$743 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment New
NIVEA Smoothness Broad Spectrum SPF 15 Sunscreen Lip Care 0.17 Oz (160 Pcs Lot) 160 units · Ships parcel
$176 $1.10 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$1.10a piece
Resells~$18median · new with tags

16.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Bondi Sands Technocolor 1 Hour Express Self Tanning Foam · 200 units 200 units · Ships parcel or freight from NC
$770 $3.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment In demand
BH Cosmetics Mrs. Bella Lip Gleam High Shine Lip Gloss Shade Golden Peach (141 Pcs Lot) 141 units · Ships parcel
$310 $2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$15median · new with tags

6.8× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment New
Make Up Obsession Wersow Hello Brows Duo Brush Set (66 Pcs Lot) 66 units · Ships parcel
$145 $2.20 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment In demand
BH Cosmetics Liquid Eye Liner 0.4 Ounce Black (144 Pcs Lot) 144 units · Ships parcel
$317 $2.20 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$15median · new with tags

6.8× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment In demand
Cosmetic DWI Mix - Wholesale (250 Pcs Lot) 250 units · Ships parcel
$344 $1.38 / piece
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.38a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

13.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment New
Nivea Refreshing Wild Berries Hibiscus Body Wash 20 Oz. (120 Pcs Lot) 120 units · Ships parcel or freight from NC
$396 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
The Crème Shop What Acne? Daily Moisturizer 160ml 5.41 fl.oz (120 Pcs Lot) 120 units · Ships parcel or freight from NC
$396 $3.30 / piece
Sells in ~9 days on resale
You pay$3.30a piece
Resells~$11median · new with tags

3.3× resale / costSteady seller

View lot
2 photos
Assortment
Skintimate Spark Smooth on Skin,Sharp On Hair 4 Blades 2x Cartridges- (500 Pcs Lot) 500 units · Ships parcel or freight from NC
$1,100 $2.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
BH Cosmetics Brunch Bunch Makeup Brush Set · 144 · complete 144 units · Ships parcel or freight from NC
$792 $5.50 / piece
Sells in ~4 days on resale
You pay$5.50a piece
Resells~$15median · new with tags

2.7× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment New
Finesse Moisturizing Conditioner Restore + Strengthen with Active Proteins 13 Oz (100 Pcs Lot) 100 units · Ships parcel or freight from NC
$330 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment New
RoC Barrier Renew PM Night Moisturizer All Skin Types Ceramides Green Tea 2.5oz (100 Pcs Lot) 100 units · Ships parcel
$550 $5.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
Jergens Shea Fusion Lavender Dreams Body Lotion, Shea Butter, 14 fl oz (100 Pcs Lot) 100 units · Ships parcel or freight from NC
$440 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Jergens Shea Cocoa Whipped Body Butter Lotion · 120 units · 8.5oz 120 units · Ships parcel or freight from NC
$396 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment New
Dove Bars Soaps 6 Bars Mix (66 Pcs Lot) 66 units · Ships parcel or freight from NC
$290 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
Secret Whole Body Sensitive Deodorant Peach Vanilla Blossom Cream 0.8 oz (265 Pcs Lot) 265 units · Ships parcel
$438 $1.65 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Aquaphor Healing Ointment 2.8 OZ (105 Pcs Lot) 105 units · Ships parcel
$341 $3.25 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Peach Slices Assorted Different Sizes (75 Pcs Lot) 75 units · Ships parcel
$248 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Sky Organics Organic Lip Balms w/ Beeswax (145 Pcs Lot) 145 units · Ships parcel
$319 $2.20 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
Jergens Lavender Hand & Body Lotion For Dry Skin, 7 fl oz (60 Pcs Lot) 60 units · Ships parcel
$198 $3.30 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Ordo Sonic Kids Battery Toothbrush Squishmallows Assorted Different Colors (58 Pcs Lot) 58 units · Ships parcel
$255 $4.40 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
John Frieda Ultra Filler For Fine Hair Thickening Shampoo With Biotin 8.3 Fl Oz (160 Pcs Lot) 160 units · Ships parcel or freight from NC
$616 $3.85 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment New
Coppertone Pure & Simple 50 Mineral Sun Protection (85 Pcs Lot) 85 units · Ships parcel
$234 $2.76 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment In demand
The Creme Shop Accessories And Makeup Mix (260 Pcs Lot) 260 units · Ships parcel
$715 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment In demand
Olive & June Press-On Nails Halloween Mix (600 Pcs Lot) 600 units · Ships parcel
$1,320 $2.20 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$8median · new with tags

3.6× resale / costSteady seller

View lot
3 photos
Assortment New
NIVEA Refreshing Basil and White Tea Body Wash, 20 FL OZ (70 Pcs Lot) 70 units · Ships parcel or freight from NC
$231 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Aquaphor Lip Repair Stick SPF 30 0.17 Oz set 2 (160 Pcs Lot) 160 units · Ships parcel
$352 $2.20 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
NIVEA All-Day Nourishing Moisture Lip Care Duo 0.17 OZ (120 Pcs Lot) 120 units · Ships parcel
$264 $2.20 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$18median · new with tags

8.2× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment In demand
Revolution Brow Soap + Care Eyebrow Nourish Protection Rehab (144 Pcs Lot) 144 units · Ships parcel
$238 $1.65 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$10median · new with tags

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment In demand
Covergirl Outlast Ultimate Liquid Lipstick Mix Different Shades (125 Pcs Lot) 125 units · Ships parcel
$275 $2.20 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$8median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
CoverGirl Simply Ageless Lip Flip Liner Long Lasting Mix Different Shades (154 Pcs Lot) 154 units · Ships parcel
$339 $2.20 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$8median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment In demand
Revolution, Brow Stamp & Stencil Kit, Brow Shaping Tool, Dark Brown (140 Pcs Lot) 140 units · Ships parcel
$385 $2.75 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Shea Moisture Baby Deep Conditioner Manuka Honey & Lavender 12 oz (95 Pcs Lot) 95 units · Ships parcel or freight from NC
$418 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment In demand
Ardell Press On And Seamless Under Lash Extensions Mix Different Sizes (300 Pcs Lot) 300 units · Ships parcel
$660 $2.20 / piece
Sells in ~34 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$8median · new with tags

3.6× resale / costSteady seller

View lot
2 photos
Assortment
Assorted Brush, Sponges And More Different Sizes (200 Pcs Lot) 200 units · Ships parcel or freight from NC
$550 $2.75 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$18median · new with tags

6.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
NIVEA Men Boost 3 in 1 Body Wash, Citrus Scent + Caffeine - 16.9 Oz (111 Pcs Lot) 111 units · Ships parcel or freight from NC
$366 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Revolution Renaissance Flick Liquid Eyeliner Black (70 Pcs Lot) 70 units · Ships parcel
$193 $2.75 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment In demand
Gimme Accessories Mix Different Sizes (250 Pcs Lot) 250 units · Ships parcel
$413 $1.65 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$18median · new with tags

10.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
Ordo Sonic Kids Toothbrush Squishmallows Mix Different Styles (63 Pcs Lot) 63 units · Ships parcel
$277 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Sport, Sunscreen Lotion, 4-In-1 Performance, SPF 50, 7 Fl Oz (106 Pcs Lot) 106 units · Ships parcel or freight from NC
$350 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Nivea Men Natural Charcoal 3 in 1 Body Wash - 30 oz (60 Pcs Lot) 60 units · Ships parcel or freight from NC
$264 $4.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Sally Hansen Treatment Mix (270 Pcs Lot) 270 units · Ships parcel
$594 $2.20 / piece
Sells in ~46 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$8median · new with tags

3.6× resale / costSteady seller

View lot
2 photos
Assortment
Rimmel Assorted Pencils For Brow And Eyes · 200 pcs 200 units · Ships parcel
$330 $1.65 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

10.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Assortment
Raw Sugar Conditioners And Shampoo Mix 18 fl (200 Pcs Lot) 200 units · Ships parcel or freight from NC
$660 $3.30 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
LXLM Accessories Mix (200 Pcs Lot) 200 units · Ships parcel
$330 $1.65 / piece
Sells in ~63 days on resale
You pay$1.65a piece
Resells~$18median · new with tags

10.9× resale / cost100+ sold recently

View lot

Cosmetics & Beauty suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Discount Wholesalers Inc (DWI)
202 lots live ★ 4.2 (13)
Shop all lots →
How it works

Buying a cosmetics & beauty lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

Cosmetics & Beauty lots from Lumberton, NC — questions buyers ask

202 cosmetics & beauty lots ship from Lumberton, NC. Prices run from $119 to $10,450 a lot, all-in before shipping. Per unit that is $1.10 to $5.50 on the lots shown. Every order is paid into Closo escrow and released after the buyer accepts delivery. Across 202 live cosmetics & beauty lots shipping from North Carolina, the median asking price is $2.75 per unit. Updated Sep 30, 2026.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a cosmetics & beauty lot cost?
Live cosmetics & beauty lots on Closo run from $119 to $10,450 all-in; per unit that is $1.10 to $5.50 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list cosmetics & beauty lots?
Discount Wholesalers Inc (DWI) carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Manifested or assortment?
A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

3 photos
Assortment New
NIVEA Smoothness Broad Spectrum SPF 15 Sunscreen Lip Care 0.17 Oz (160 Pcs Lot) 160 units · Ships parcel
$176 $1.10 / piece
Sells in ~107 days on resale
View lot