Wholesale general merchandise pallets

5,104 live general merchandise lots listed right now — unit counts, declared retail, freight to your ZIP and the resale comps, on every lot. Updated .

Apparel Pallets & Returns Beauty & Personal Care Health & Medical Office & Store Supplies Toys & Kids Accessories & Jewelry Electronics
Filters 2
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

MOIRA eyeliners & gel liners lot · 30 units 1 photo
Assortment New
MOIRA eyeliners & gel liners lot · 30 units 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$3.10a piece
Resells~$12median · any condition

3.9× resale / costSteady seller

View lot
REASON joggers lot · 6 units 2 photos
Manifested New
REASON joggers lot · 6 units 54 units · Ships parcel
$669 $12.39 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$12.39a piece
Resells~$24median · any condition

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested New
ECKO UNLTD button down shirt lot · 6 units 84 units · Ships parcel
$624 $7.43 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay$7.43a piece
Resells~$20median · any condition

2.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs 34 units · Ships parcel
$61 $1.80 / piece
You pay$1.80a piece
Resells~$10median · used · estimate

5.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs 47 units · Ships parcel
$40 $0.86 / piece
You pay$0.86a piece
Resells~$10median · used · estimate

11.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Recycle Corduroy + Crops 35 pcs 35 units · Ships parcel
$35 $1.00 / piece
You pay$1a piece
Resells~$11median · used · estimate

11.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle Hunter Vests 18 pcs 18 units · Ships parcel
$46 $2.53 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
RA body scents lot · 12 units 180 units · Ships parcel or freight from GA
$93 $0.52 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
Recycle Sports Jackets 14 pcs 14 units · Ships parcel
$38 $2.69 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Brand & Skate Polos 40 pcs 40 units · Ships parcel
$62 $1.56 / piece
You pay$1.56a piece
Resells~$10median · used · estimate

6.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested New
Recycle Leather Jackets 13 pcs · SKU 10-092526-005026 13 units · Ships parcel
$187 $14.40 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
Recycle Leather Jackets 13 pcs · SKU 10-092526-005028 13 units · Ships parcel
$187 $14.40 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (017 CELENE ) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (016 POLARIS ) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (015 THEIA ) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (014 PRISMATICA) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (013 ASTERIA ) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (012 CORDELIA) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (011 STARDUST) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (010 ULTRA) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (009 BUZZ) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (008 ZORA) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (007 RHEA) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (006 NOVA) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (005 FLARE) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (004 ELECTRA) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (003 PHOENIX) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (002 CHROMA) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - SUPERNOVA MULTICHROME GEL LINER (8 NEW SHADES) — (001 ATLAS) 3PC 27 units · Ships parcel
$100 $3.72 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - STATEMENT GEL LINER — (018 Navy) 3 PCS 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - STATEMENT GEL LINER — (015 Purple) 3 PCS 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$3.10a piece
Resells~$12median · any condition

3.9× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - STATEMENT GEL LINER — (014 Hot Pink) 3 PCS 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$3.10a piece
Resells~$12median · any condition

3.9× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - STATEMENT GEL LINER — (012 Red) 3 PCS 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$3.10a piece
Resells~$12median · any condition

3.9× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - STATEMENT GEL LINER — (011 Orange) 3 PCS 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$3.10a piece
Resells~$12median · any condition

3.9× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - STATEMENT GEL LINER — (010 Yellow) 3 PCS 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$3.10a piece
Resells~$12median · any condition

3.9× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - STATEMENT GEL LINER — (008 Lime) 3 PCS 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$3.10a piece
Resells~$12median · any condition

3.9× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - STATEMENT GEL LINER — (007 Mint) 3 PCS 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - STATEMENT GEL LINER — (003 Brown) 3 PCS 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$3.10a piece
Resells~$12median · any condition

3.9× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - STATEMENT GEL LINER — (013 Baby Pink) 3 PCS 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece
Sells in ~31 days on resale
You pay$3.10a piece
Resells~$12median · any condition

3.9× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment New
MOIRA - STATEMENT GEL LINER — (005 Beige) 3 PCS 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Export Flannels 33 pcs 33 units · Ships parcel
$38 $1.14 / piece
You pay$1.14a piece
Resells~$10median · used · estimate

8.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Unmanifested
207: GM PL000V6R Ships parcel or freight from TN
$550

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 55 pcs 55 units · Ships parcel
$75 $1.37 / piece
You pay$1.37a piece
Resells~$6.25weighted median · used · estimate

4.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 50 pcs 50 units · Ships parcel
$70 $1.40 / piece
You pay$1.40a piece
Resells~$6.25weighted median · used · estimate

4.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Export Flannels 34 pcs 34 units · Ships parcel
$39 $1.15 / piece
You pay$1.15a piece
Resells~$10median · used · estimate

8.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Assortment New
Coin Lot 10 Pieces Mixed Currency Lirot Agorot Sheqalim Prutah Vintage 10 units · Ships parcel
$11 $1.10 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested
246: Overbed LED Lights PL000W43 Ships parcel or freight from TN
$220

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment In demand
Recycle Vintage Rain Coats 13 pcs 13 units · Ships parcel
$42 $3.20 / piece
You pay$3.20a piece
Resells~$14.50median · used · estimate

4.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
48 of 415 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. The lots come from 78 vetted U.S. suppliers, so the shelf refills from more than one warehouse.

Read moreShow less

You can buy 4,588 of them by the case or the box, or go up to one of the 516 pallet and truckload loads. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.