Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
In demand
Macy's wholesale junior apparel pallet 200pcs.
200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$1,540
$7.70 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
1 1 photo
Assortment
In demand
Birdsong wholesale Tankini Swimsuits 36pcs.
36 units · NWT · Ships parcel
Near you
$267
$2,160 retail
88% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Dirty White Skater Dresses 41 pcs
41 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.92 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
Dirty White Party + Body Con Dresses 33 pcs
33 units · Ships parcel
Near you
$46
$1.38 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Hippie Skirts & Dresses 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$46
$0.97 / piece
You pay $0.97 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Vintage 80s 90s Dresses 46 pcs
46 units · Ships parcel
Near you
$135
$2.94 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $2.94 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Dresses 41 pcs
41 units · Ships parcel
Near you
$51
$1.24 / piece
You pay $1.24 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Vintage Office Blouses 54 pcs
54 units · Ships parcel
Near you
$26
$0.48 / piece
You pay $0.48 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Beach Dresses 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$51
$0.92 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $0.92 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
New
Recycle Cottage Core + Minimalist Crop Blouses 49 pcs
49 units · Ships parcel
Near you
$26
$0.53 / piece
You pay $0.53 a piece
Resells ~$10 median · any condition · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle Lace + Bling Bling + Hippie + Transparent Blouses 83 pcs
83 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.45 / piece
You pay $0.45 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Recycle Crop Blouses 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$20
$0.41 / piece
You pay $0.41 a piece
Resells ~$10 median · any condition · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle 70s 80s Dresses 33 pcs
33 units · Ships parcel
Near you
$72
$2.17 / piece
You pay $2.17 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
New
Quince women's swim lot · 50 units · Customer returns, mostly New With Tag
50 units · Ships parcel
Near you
$186
$3.72 / piece
Sells in ~6 days on resale
You pay $3.72 a piece
Resells ~$24 weighted median · new with tags
View lot
Assortment
New
Dahlia | Mock Wrap Jogger Scrubs Set — Raisin / XS
108 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$416
$3.85 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
In demand
SP206 White First Communion Dress Embroidered tulle with sequins
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$4,887
$48.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Blouses 62 pcs
62 units · Ships parcel
Near you
$38
$0.61 / piece
You pay $0.61 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Manifested
SP188 White First Communion Dress Embroidered tulle with sequins
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$4,791
$47.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
MDWLL + JCRW Dresses & Jumpsuits lot · 25 · mostly NWT customer returns
25 units · Ships parcel
Near you
$681
$27.26 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Dirty White Dresses 41 pcs
41 units · Ships parcel
Near you
$62
$1.52 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.52 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
In demand
Denim Mini Skirts 41 pcs
41 units · Ships parcel
Near you
$122
$2.98 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $2.98 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
Dirty White Mini Skirts + Bodycon Dresses 45 pcs
45 units · Ships parcel
Near you
$36
$0.81 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $0.81 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
New
MDWLL + JCRW swimwear and swim coverups lot · 20 units · New & returns
20 units · Ships parcel
Near you
$248
$12.39 / piece
Sells in ~53 days on resale
You pay $12.39 a piece
Resells ~$20 weighted median · any condition
View lot
Assortment
In demand
Plus Size Blouses 71 pcs
71 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.82 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $0.82 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Y2K Dresses 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$36
$1.26 / piece
You pay $1.26 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Plus Size Blouses 70 pcs
70 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.84 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $0.84 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
Recycle & Good Flannel Bin Odds & Ends 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.96 / piece
You pay $0.96 a piece
Resells ~$10 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Recycle 80s 90s Dresses 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$44
$1.30 / piece
You pay $1.30 a piece
Resells ~$12 median · used · estimate
View lot
Assortment
In demand
Mini Skirts 60 pcs · SKU 15-092126-004598
60 units · Ships parcel
Near you
$65
$1.08 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.08 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
Mini Skirts 60 pcs · SKU 15-092126-004599
60 units · Ships parcel
Near you
$65
$1.08 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.08 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
In demand
Crop Blouses 40 pcs
40 units · Ships parcel
Near you
$55
$1.37 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $1.37 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
Mini Skirts 58 pcs
58 units · Ships parcel
Near you
$64
$1.10 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Assortment
In demand
Plus Size Blouses 39 pcs
39 units · Ships parcel
Near you
$33
$0.83 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $0.83 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Manifested
New
Amazon Influencer Favorites Swimwear Women’s New Wholesale · SKU AMAZON-100
100 units · Ships parcel
Near you
$124
$1.24 / piece
Sells in ~53 days on resale
You pay $1.24 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Assortment
New
Target Women's Clothing lot · 50 units · mostly NWT
50 units · Ships parcel
Near you
$217
$4.34 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Assortment
In demand
Modern Western Shirts 43 pcs
43 units · Ships parcel
Near you
$215
$4.99 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $4.99 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
Women's Denim Jackets Bale — 50LB
100 units · Ships parcel
Near you
$341
$3.41 / piece
Sells in ~35 days on resale
You pay $3.41 a piece
Resells ~$20 median · used
View lot
Assortment
In demand
Dirty White Dresses 35 pcs
35 units · Ships parcel
Near you
$53
$1.52 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.52 a piece
Resells ~$24 median · used
View lot
Manifested
In demand
Ladies Thermal Top #01 — Navy / One Size
192 units · NWT · Ships parcel or freight from CA
Near you
$686
$3.58 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay $3.58 a piece
Resells ~$20 median · new with tags
View lot
Assortment
Swimsuits One Piece 61 pcs
61 units · Ships parcel
Near you
$57
$0.94 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $0.94 a piece
Resells ~$18 median · used
View lot
Unmanifested
New
Pendleton Women's Dress Lot Sz 6 6P Floral Cotton Silk Abstract Cotton Spandex
Ships parcel
Near you
$20
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Plus Size Velvet Tops 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$36
$1.26 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $1.26 a piece
Resells ~$16 median · used
View lot
Assortment
Just Black Swimsuits One Piece 59 pcs
59 units · Ships parcel
Near you
$35
$0.59 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $0.59 a piece
Resells ~$18 median · used
View lot
Assortment
In demand
Target Womens Winter Clothes (500-550 Pieces)
550 units · Ships parcel or freight from NJ
Near you
$2,475
$4.50 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
New
Adrianna Papell Jumpsuit lot · 1 · New
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$256
$85.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Miss Me Jeans Wholesale JUNIOR assortment 24pcs.
24 units · NWT · Ships parcel
Near you
$752
$3,456 retail
78% off
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Plus Size Summer Blazers 29 pcs
29 units · Ships parcel
Near you
$35
$1.21 / piece
Sells in ~57 days on resale
You pay $1.21 a piece
Resells ~$29 median · used
View lot
Manifested
New
Aerosmith juniors hoodies lot · 1 unit · New
3 units · NWT · Ships parcel
Near you
$97
$32.21 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free