Places · Consignment shop · Myrtle Beach, SC

suite 8

Not yet verified by Closo

suite 8 in Myrtle Beach, SC: directions. 4025 N Kings Hwy, Myrtle Beach, SC.

Details as listed, not yet checked by Closo.
What the listing says
3.02 reviews on Google · as of September 2026
On the record
Kind
Consignment shop
Where
Myrtle Beach, SC
Sources
1
What you'll find

Stock is not tracked yet

Consignment shops are listed from their map listings; what is on the racks is not reported yet. Been there? A report is how it gets here.

Resale market

Estimated resale value

$16 median resale · Women's tops

Shelves typical for consignment shops resell for a median $16 (women's tops) on resale marketplaces — most sell between $10 and $28.

Women's tops$16$10–$28 · ~36 days
Handbags$37$16–$149 · ~28 days
Shoes$30$17–$54 · ~39 days
Accessories$18$10–$36.99 · ~32 days

Typical for consignment shops — this store has not said what it stocks. National marketplace sold prices for each shelf over the last 90 days — the same sold-price corpus as Closo's category pages, not a store's own sales. Data through Oct 3, 2026. Resale price guide →

Sold by resellers · Women's tops · Accessories · Shoes · Handbags

Recent online sales of items on these shelves, sold by resellers across the U.S. Examples of what the shelves sell for, not items from this store.

  • Willow & Root Blue Floral Embroidered Mesh Bell Sleeve Top – SmallWillow & Root Blue Floral Embroidered Mesh Bell Sleeve Top – Small$20SUsedOct 2
  • Vintage MCM Gold Tone Alligator Tie ClipVintage MCM Gold Tone Alligator Tie Clip$10OSUsedSep 28
  • SOREL Whitney ll Plus Bootie ToddlerSOREL Whitney ll Plus Bootie Toddler$3010 (Toddler Girl)UsedSep 28
  • Coach Racer Small Leather Belt Bag in Black/Gunmetal CBF68Coach Racer Small Leather Belt Bag in Black/Gunmetal CBF68$150OSUsedSep 23

Photos and titles belong to the sellers.

Lots near Myrtle Beach

Lots within 100 mi of Myrtle Beach

Wholesale lots for sale now from the suppliers nearest to Myrtle Beach.

Shop lots near Myrtle Beach →
3 photos
Assortment
ACTIVEWEAR - 500 units 500 units · NWT · Ships parcel or freight from NC 30 mi awayShips from Calabash, NC
$6,050 $12.10 / piece
View lot
4 photos
Assortment
Full truck load (21 pallets) 7,092 units · Ships freight from NC 30 mi awayShips from Calabash, NC
$77,000 $10.86 / piece
View lot
3 photos
Assortment New
Revolution Perfume 3.38 fl. oz. (54 Pcs Lot) 54 units · Ships parcel 67 mi awayShips from Lumberton, NC
$416 $7.70 / piece
View lot
3 photos
Assortment New
Bio-Oil Skincare Oil (Natural) 0.852 FL (110 Pcs Lot) 110 units · Ships parcel 67 mi awayShips from Lumberton, NC
$484 $4.40 / piece
View lot

Sold near Myrtle Beach

Recently sold within 100 mi of Myrtle Beach

What sold from suppliers near Myrtle Beach, with the last price and the month.

See live lots like these →
2 photos Sold
Assortment
Nivea Lip Care Dewy Plus Hyaluronic Acid · 290 units · 0.18 oz Cosmetics & Beauty · 290 units · Ships parcel 67 mi awayShips from Lumberton, NC
$638 $2.20 / piece
Sold · Oct 2026
4 photos Sold
Assortment
Sally Hansen Salon Effects Nail Polish Strips - 32 Count Different Styles (130 Pcs Lot) Cosmetics & Beauty · 130 units · Ships parcel 67 mi awayShips from Lumberton, NC
$179 $1.38 / piece
Sold · Oct 2026
1 photo Sold
Assortment
Women's Floppy Straw Hats - Assorted Bulk Accessories · 12 units · NWT · Ships parcel 74 mi awayShips from Maxton, NC
$949 $79.10 / piece
Sold · Oct 2026
1 photo Sold
Assortment
Bulk Bucket Hats For Kids - Assorted Accessories · 12 units · NWT · Ships parcel 74 mi awayShips from Maxton, NC
$474 $39.50 / piece
Sold · Oct 2026

Reviews from Google

3.0 ★ on Google (2 reviews) · as of September 2026

More on Google →

suite 8 reports

Reseller reports from visits — what was on the racks, what it cost, and how consigning went.

No reports yet. Been here? Report a visit →

Report a change · Data as of Sep 29, 2026

Directions Report a change