Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
In demand
Recycle Y2K & More Fall Skirts 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$61
$1.80 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
1 1 photo
Assortment
In demand
Recycle Vintage Skirts 47 pcs
47 units · Ships parcel
Near you
$40
$0.86 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
In demand
Packable Backpack – Packs into The Top Pocket for Efficient Storage – Blue – Item#141038blue
40 units · Ships parcel
Near you
$198
$4.96 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $4.96 a piece
Resells ~$33 median · any condition
View lot
Assortment
New
Recycle Corduroy + Crops 35 pcs
35 units · Ships parcel
Near you
$35
$1.00 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Anodized Aluminum Push-Action pen with Soft Capacitive Stylus – Blue – Item #7278 I13600BLU
200 units · Ships parcel
Near you
$87
$0.43 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Go Tote Bag – 23″ Handles for Easy Carrying – 16″W x 14″H x 3″D – Green – Item #6710 GOTOTEGR
200 units · Ships parcel
Near you
$124
$0.62 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $0.62 a piece
Resells ~$33 median · any condition
View lot
Assortment
A4 (13.1″ x 9.4″) Mesh Zipper Pouches / Storage Bags – Assorted Colors – Item #8668
200 units · Ships parcel
Near you
$161
$0.81 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Export Flannels 33 pcs
33 units · Ships parcel
Near you
$38
$1.14 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Unmanifested
New
207: GM PL000V6R
Ships parcel or freight from TN
Near you
$550
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Brand & Skate Polos 40 pcs
40 units · Ships parcel
Near you
$62
$1.56 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Titro Smart Tote – Shoulder Length Handles – Pocket for Beverage – Red – Item #6351 19411
50 units · Ships parcel
Near you
$217
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Center Lane Pocket Tote Bag – 14″W x 3.50″H x 14″D – Blue – Item #6844 TB6503-BL
100 units · Ships parcel
Near you
$186
$1.86 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Center Lane Pocket Tote Bag – 14″W x 3.50″H x 14″D – Black – Item #6914 TB6503-BK
100 units · Ships parcel
Near you
$186
$1.86 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Center Lane Pocket Tote Bag – 14″W x 3.50″H x 14″D – Red – Item #6845 TB6503-RD
100 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$186
$1.86 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Export Flannels 34 pcs
34 units · Ships parcel
Near you
$39
$1.15 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Dual Color Cotton Tote – 15″W x 15″H x 3″D – Canvas – Natural/Green – Item #6731 VBAG001NT-FG
50 units · Ships parcel
Near you
$186
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Recycle Bandanas 115 pcs
115 units · Ships parcel
Near you
$59
$0.51 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Thick Heathered Sport Pack – 14″W x 16.50″H – Thick Drawcord – Item #6601 VBAG016GY
80 units · Ships parcel
Near you
$124
$1.55 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Atchison Indispensable Everyday Tote – Royal – Item #16660royal
50 units · Ships parcel
Near you
$217
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Campus Peach Skin Cotton Tote – Front Brass Zipper Pocket – Stormy Teal – Item #6703 C233TL
25 units · Ships parcel
Near you
$108
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
New
100 pound Northface Bale
Ships parcel or freight from TX
Near you
$805
You pay ≈$10.60 a piece · estimate
Resells ~$25 median · used
View lot
Manifested
Poly Pro Reflective Accent Tote – 16″W x 15″H x 3″D – Lime – Item #6705 VBAG019LI-BK
100 units · Ships parcel
Near you
$186
$1.86 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Reverse Color Zippered Tote – 16″ x 15″ x 3″ – Colored Stitching – Lime/Black – Item #6732 VBAG054LI-BK
100 units · Ships parcel
Near you
$186
$1.86 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Wave Runner Tote with a D Ring- Purple – Item #17203purple
50 units · Ships parcel
Near you
$186
$3.72 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Two-Tone Colorblock Computer Tote – Red – Item #128333red
50 units · Ships parcel
Near you
$248
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 55 pcs
55 units · Ships parcel
Near you
$75
$1.37 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Unmanifested
New
25 Pound Northface Box
Ships parcel
Near you
$248
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Campus Peach Skin Cotton Tote – Front Brass Zipper Pocket – Pink – Item #6701 C233PK
25 units · Ships parcel
Near you
$108
$4.34 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Poly Pro Reflective Accent Tote – 16″W x 15″H x 3″D – Grey – Item #6706 VBAG019GY-BK
100 units · Ships parcel
Near you
$186
$1.86 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Big Vented Drawstring Backpack – Gray – Item #151746gray
100 units · Ships parcel or freight from IL
Near you
$186
$1.86 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Packable Backpack – Packs into The Top Pocket for Efficient Storage – Gray – Item#141039gray
40 units · Ships parcel
Near you
$198
$4.96 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
In demand
Recycle Nike Adidas Shorts 50 pcs
50 units · Ships parcel
Near you
$70
$1.40 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Unmanifested
New
483: GM PL000W16
Ships parcel or freight from TN
Near you
$275
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
New
301: GM PL000W4H
Ships parcel or freight from TN
Near you
$275
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
New
192: GM>Other PL000VJ0
Ships parcel or freight from TN
Near you
$468
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Top Cat Style Rubberized Metal Pens – Black Hybrid Ink
200 units · Ships parcel
Near you
$87
$0.43 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
New
188: GM PL000VY7
Ships parcel or freight from TN
Near you
$275
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 48
144 units · NWT · Ships parcel
Near you
$474
$3.29 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $3.29 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Manifested
Buy 18 Pack Eraser Set - Bulk School Supplies Wholesale Case of 96 18 Packs of Erasers
192 units · NWT · Ships parcel
Near you
$631
$3.29 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay $3.29 a piece
Resells ~$35 median · new with tags
View lot
Unmanifested
New
202: GM PL000VU1
Ships parcel or freight from TN
Near you
$440
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
Trending
100 Pound Carhartt Bale
Ships parcel or freight from TX
Near you
$929
You pay ≈$11.76 a piece · estimate
Resells ~$40 median · Carhartt · used
View lot
Manifested
Wholesale 1 Oz Mouth Wash Bottles
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$8,249
$82.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Patriotic USA American Desk Top Flag – 8″ x 6″
100 units · Ships parcel
Near you
$93
$0.93 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
New
262: GM PL000W4Z
Ships parcel or freight from TN
Near you
$165
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Unmanifested
New
238: GM PL000W10
Ships parcel or freight from TN
Near you
$110
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Soft Touch Thermal Cover Notebook – 80 Lined Pages – Red – Item #6559 MP9201-RD
50 units · Ships parcel
Near you
$93
$1.86 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
Wholesale Markers Set - Assorted
100 units · Like new · Ships parcel
Near you
$4,399
$43.99 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Wholesale Glue Stick
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$6,599
$65.99 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale general merchandise on Closo
Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. 70 vetted U.S. suppliers list on this shelf, and every lot names the one holding it. You can buy 2,349 of them by the case or the box, or go up to one of the 510 pallet and truckload loads.
Read more Show less
Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
General Merchandise lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What categories fall under general merchandise? Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.
Are electronics lots tested? Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.
Do these lots unpack into the crosslister? Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free