Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
1 1 photo
Assortment
New
REBEL MINDS GRAPHIC SWEATSHORTS RED - 141-968
66 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · GRAPHIC SWEATSHORTS RED
$654
$9.91 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
1 1 photo
Assortment
New
REBEL MINDS PLUS SIZE JERSEY SHORTS BLACK - 151-952T
66 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · PLUS SIZE JERSEY SHORTS…
$654
$9.91 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS PLUS SIZE BASKETBALL SHORTS ROYAL - 141-946T
66 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · PLUS SIZE BASKETBALL SHORTS…
$654
$9.91 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay $9.91 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS TRACK HOODIE RED/WHITE - 100-301
42 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 42 pcs · TRACK HOODIE RED/WHITE
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Ultra Relaxed Fit Fleece Sweatpants — Black / Small
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 8 pcs · Ultra Relaxed Fit Fleece…
$99
$12.39 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay $12.39 a piece
Resells ~$29 median · new with tags
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS TRACK HOODIE BLACK/WHITE - 100-301
42 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 42 pcs · TRACK HOODIE BLACK/WHITE
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS ZIP HOODIE JACKET RED - 192-551
42 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 42 pcs · ZIP HOODIE JACKET RED
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS ZIP HOODIE JACKET WOODLAND - 192-551
42 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 42 pcs · ZIP HOODIE JACKET WOODLAND
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS PREMIUM TRACK PANTS BLACK - 100-413
42 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 42 pcs · PREMIUM TRACK PANTS BLACK
$650
$15.49 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay $15.49 a piece
Resells ~$24 median · any condition
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS ASSORTED PREMIUM PANTS ASST - RMJGRA
42 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 42 pcs · ASSORTED PREMIUM PANTS ASST
$650
$15.49 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay $15.49 a piece
Resells ~$24 median · any condition
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS GRAPHIC T-SHIRT BLACK - 141-174T
78 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 78 pcs · GRAPHIC T
$628
$8.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS GRAPHIC T-SHIRT WHITE - 141-174T
78 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 78 pcs · GRAPHIC T
$628
$8.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS GRAPHIC T-SHIRT PINK - 141-147T
78 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 78 pcs · GRAPHIC T
$628
$8.05 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS HEAVY KNIT SHORTS DK SAGE - 151-947 — M-3XL / 1-2-1-1-1
42 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 42 pcs · HEAVY KNIT SHORTS DK SAGE
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS HEAVY KNIT SHORTS DK SAGE - 151-947 — S-XL / 2-2-1-1
42 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 42 pcs · HEAVY KNIT SHORTS DK SAGE
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS NYLON TRACK SHORTS BLACK - 151-952
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · NYLON TRACK SHORTS BLACK
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
New
Stacked Fit Fleece Sweatpants — Charcoal / Small
8 units · NWT · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 8 pcs · Stacked Fit Fleece…
$99
$12.39 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay $12.39 a piece
Resells ~$29 median · new with tags
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS NYLON TRACK SHORTS PURPLE - 151-952
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · NYLON TRACK SHORTS PURPLE
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS NYLON TRACK SHORTS BLACK - 151-953
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · NYLON TRACK SHORTS BLACK
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS NYLON TRACK SHORTS WHITE - 151-953 — M-3XL / 1-2-1-1-1
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · NYLON TRACK SHORTS WHITE
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS NYLON TRACK SHORTS WHITE - 151-953 — S-XL / 2-2-1-1
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · NYLON TRACK SHORTS WHITE
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS NYLON TRACK SHORTS RED - 151-951
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · NYLON TRACK SHORTS RED
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS NYLON TRACK SHORTS TIMBER - 151-951
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · NYLON TRACK SHORTS TIMBER
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS GRAPHIC BOARD SHORTS MULTI - 141-951
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · GRAPHIC BOARD SHORTS MULTI
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS S/S BUTTON-DOWN SHIRT BLACK - 151-732 — M-3XL / 1-2-1-1-1
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · S/S BUTTON
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS S/S BUTTON-DOWN SHIRT BLACK - 151-732 — S-XL / 2-2-1-1
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · S/S BUTTON
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS S/S BUTTON-DOWN SHIRT BEIGE - 151-731 — M-3XL / 1-2-1-1-1
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · S/S BUTTON
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS S/S BUTTON-DOWN SHIRT BEIGE - 151-731 — S-XL / 2-2-1-1
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · S/S BUTTON
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS S/S BUTTON-DOWN SHIRT WHITE - 151-731 — M-3XL / 1-2-1-1-1
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · S/S BUTTON
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS S/S BUTTON-DOWN SHIRT WHITE - 151-731 — S-XL / 2-2-1-1
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · S/S BUTTON
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS MESH BASEBALL JERSEY BLACK - 141-555
42 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 42 pcs · MESH BASEBALL JERSEY BLACK
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS MESH BASEBALL JERSEY CREAM - 151-575
42 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 42 pcs · MESH BASEBALL JERSEY CREAM
$624
$14.87 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS JERSEY SHORTS CREAM - 151-975 — M-3XL / 1-2-1-1-1
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · JERSEY SHORTS CREAM
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS JERSEY SHORTS CREAM - 151-975 — S-XL / 2-2-1-1
54 units · Ships parcel
Near you
REBEL MINDS inside: 54 pcs · JERSEY SHORTS CREAM
$669
$12.39 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS OMBRE TRACK PANTS PURPLE - 111-412 — M-3XL / 1-2-1-1-1
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · OMBRE TRACK PANTS PURPLE
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS OMBRE TRACK PANTS PURPLE - 111-412 — S-XL / 2-2-1-1
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · OMBRE TRACK PANTS PURPLE
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS OMBRE TRACK JACKET PURPLE - 111-512 — M-3XL / 1-2-1-1-1
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · OMBRE TRACK JACKET PURPLE
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS OMBRE TRACK JACKET PURPLE - 111-512 — S-XL / 2-2-1-1
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · OMBRE TRACK JACKET PURPLE
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS OMBRE TRACK PANTS BLACK - 111-412 — M-3XL / 1-2-1-1-1
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · OMBRE TRACK PANTS BLACK
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS OMBRE TRACK PANTS BLACK - 111-412 — S-XL / 2-2-1-1
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · OMBRE TRACK PANTS BLACK
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS TRACK PANTS WHITE / ROYAL - 100-403
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · TRACK PANTS WHITE / ROYAL
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS TRACK JACKET WHITE/ROYAL - 100-503 — M-3XL / 1-2-1-1-1
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · TRACK JACKET WHITE/ROYAL
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS TRACK JACKET WHITE/ROYAL - 100-503 — S-XL / 2-2-1-1
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · TRACK JACKET WHITE/ROYAL
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS TRACK PANTS WHITE/BLACK - 100-403 — 6PC OPEN STOCK
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · TRACK PANTS WHITE/BLACK
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS TRACK PANTS WHITE/BLACK - 100-403 — S-XL / 2-2-1-1
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · TRACK PANTS WHITE/BLACK
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS TRACK JACKET WHITE/BLACK - 100-503 — 6PC OPEN STOCK
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · TRACK JACKET WHITE/BLACK
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS TRACK JACKET WHITE/BLACK - 100-503 — M-3XL / 1-2-1-1-1
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · TRACK JACKET WHITE/BLACK
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Assortment
New
REBEL MINDS TRACK JACKET WHITE/BLACK - 100-503 — S-XL / 2-2-1-1
66 units · Ships parcel or freight from CA
Near you
REBEL MINDS inside: 66 pcs · TRACK JACKET WHITE/BLACK
$654
$9.91 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About the brand
About REBEL MINDS wholesale on Closo
REBEL MINDS wholesale on Closo is 296 live lots from 2 vetted U.S. suppliers, 7,247 REBEL MINDS pieces on the manifests or in the listings, shipping from GA and CA. The lots sit on the mixed apparel, shirts & tops and general merchandise shelves, and the manifests name Ultra Relaxed Fit Fleece…, Stacked Fit Fleece…, Skater Tee and Mesh Football Long Sleeve…. 100% of the graded lots are new with tags.
Read more Show less
Prices start at $5.58 a piece. Every lot lists the supplier's manifest or assortment notes, the unit count, freight to your ZIP and Closo's own resale comps for REBEL MINDS.
In numbers
296 live lots 2 vetted suppliers
7,247 REBEL MINDS pieces from $5.58 a piece
Ships from GA and CA freight quoted to your ZIP on every lot
New with tags — 100% of graded lots 100 lots state no grade
FAQ
REBEL MINDS lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot of this brand.
Are these genuine REBEL MINDS goods? Every lot is sold by a vetted U.S. liquidator or distributor and lists REBEL MINDS on its manifest or in the supplier's own listing; the lot page shows the supplier, their reviews and the manifest lines. Payment sits in escrow until you accept delivery.
What is the minimum order for REBEL MINDS wholesale? One lot — a case pack or a pallet as the supplier packed it, from $5.58 a piece. There is no account minimum and no membership.
How much does shipping cost? Freight is quoted to your ZIP on the lot page before you pay; REBEL MINDS lots ship from GA and CA. Parcel-size lots ship parcel.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free