THE CREME SHOP cosmetics & beauty lots

Manifested and assortment lots with THE CREME SHOP on the manifest or in the listing — cosmetics & beauty from vetted U.S. liquidators — $14 to $10,450 a lot, freight quoted to your ZIP.

Women's Clothing Men's Clothing General Merchandise Footwear Cosmetics & Beauty Handbags & Wallets
75
live lots
cosmetics & beauty on Closo right now
$7.43
median per unit
all-in, before shipping
5
suppliers
shipping these lots
Sep 30, 2026
updated
when this set of lots last changed
Filters

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

THE CREME SHOP X HELLO KITTY -CHRISTMAS PLUSH TEDDY HEADYBAND- (1PC) 1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP X HELLO KITTY -CHRISTMAS PLUSH TEDDY HEADYBAND- (1PC) 13 units · NWT · Ships parcel
$97 $7.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
THE CREME SHOP -HELLO KITTY - HEADBAND (RED) (1PC) 1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP -HELLO KITTY - HEADBAND (RED) (1PC) 13 units · NWT · Ships parcel
$97 $7.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP - HELLO KITTY Y2K BLING PLUSH SPA HEADBAND (1PC) 11 units · NWT · Ships parcel
$95 $8.67 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Assortment In demand
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot) 270 units · Ships parcel
$743 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
The Creme Shop Cosmetic Crème Mix lot · 250 units 250 units · Ships parcel
$385 $1.54 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$1.54a piece
Resells~$14weighted median · new with tags

9.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME- MY MELODY- MELLOW MELO SHEET MASK ( 3PCS PACK) 39 units · NWT · Ships parcel
$97 $2.48 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.48a piece
Resells~$10median · new with tags

4.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME- MACARON LIP BALM- RED VELVET- (1PC) 17 units · NWT · Ships parcel
$95 $5.58 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$5.58a piece
Resells~$10median · new with tags

1.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
The Porefessional Benefit Pore Refining(60 mL/2 fl oz) 1 units · NWT · Ships parcel
$14 $14.25 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP X PEANUTS - CANDY GLAZE - LIP OIL - (1PC) 13 units · NWT · Ships parcel
$97 $7.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
THE CREME SHOP- HELLO KITTY X BT21 -LIP GLOSS ( 1PC) — JELLY PLUMP LIPGLOSS (MOCHI CUTIE) 1PC 12 units · NWT · Ships parcel
$97 $8.05 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
THE CREME SHOP - SHIMMER POP - CLIP-ON LIP GLOSS - (1PC) — GRAVITY GLOW 13 units · NWT · Ships parcel
$97 $7.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP- CLEAR CUTIE- PRINTED ESSENCE SHEET MASK (PACK 3PCS) 39 units · NWT · Ships parcel
$97 $2.48 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
THE CREME SHOP- HELLO KITTY X BT21 -LIP GLOSS ( 1PC) — VELVET LIP STAIN (SWEET DREAMS) 1PC 12 units · NWT · Ships parcel
$97 $8.05 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
THE CREME SHOP- HELLO KITTY X BT21 -LIP GLOSS ( 1PC) — VELVET LIP STAIN (MAGIC KISS) 1PC 12 units · NWT · Ships parcel
$97 $8.05 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
THE CREME SHOP- HELLO KITTY X BT21 -LIP GLOSS ( 1PC) — CLOUD LIP OIL (PLUSH BABY) 1PC 12 units · NWT · Ships parcel
$97 $8.05 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP- HOLLYWOOD- DREAM CITY- PALETTE 1PC 10 units · NWT · Ships parcel
$99 $9.91 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
The Crème Shop Creme Blush Balm · 280 · Cranberry Crush 280 units · Ships parcel
$770 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP- KAWAII CUTE- EYESHADOW PALETTE-(1PC) 10 units · NWT · Ships parcel
$99 $9.91 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP- CHEEKY CUTIE- BLUSH BALM 1PC — CHEEKY PINKY (1PC) 10 units · NWT · Ships parcel
$93 $9.29 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
THE CREME SHOP - SHIMMER POP - CLIP-ON LIP GLOSS - (1PC) — NUDE ORBIT 13 units · NWT · Ships parcel
$97 $7.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Assortment New
THE CREME SHOP - SHIMMER POP - CLIP-ON LIP GLOSS - (1PC) — COSMIC DREAM 13 units · NWT · Ships parcel
$97 $7.43 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment New
THE CREME SHOP - AURA GLOW - CREAM HIGHLIGHTER - (1PC) 10 units · NWT · Ships parcel
$93 $9.29 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
THE CREME SHOP- HELLO KITTY X BT21 -LIP GLOSS ( 1PC) — CLOUD LIP OIL (SUPERSTAR) 1PC 12 units · NWT · Ships parcel
$97 $8.05 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
THE CREME SHOP- HELLO KITTY X BT21 -LIP GLOSS ( 1PC) — VELVET LIP STAIN (BESTIES) 1PC 12 units · NWT · Ships parcel
$97 $8.05 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested New
THE CREME SHOP- HELLO KITTY X BT21 -LIP GLOSS ( 1PC) — JELLY PLUMP LIPGLOSS (SUGAR KITTY) 1PC 12 units · NWT · Ships parcel
$97 $8.05 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP- CHEEKY CUTIE- BLUSH BALM 1PC — APPLE BLOSSOM (1PC) 10 units · NWT · Ships parcel
$93 $9.29 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment In demand
Cosmetic DWI Mix - Wholesale (250 Pcs Lot) 250 units · Ships parcel
$344 $1.38 / piece
Sells in ~107 days on resale
You pay$1.38a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

13.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment New
THE CRÉME SHOP - PEANUTS SNOOPY SNUGGLES PLUS HEADBAND - (1PC) 11 units · NWT · Ships parcel
$95 $8.67 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment New
THE CREME SHOP X HELLO KITTY - DESERTS DELIGHTS HYDROCOLLOID BLEMISH PATCHES 1 PACK (6PC) 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP - HELLO KITY & BT21 MOISTURIZING MACARON LIP BALM DUO — BROWN SUGAR MILK TEA + MIXED BERRY (1PC) 9 units · NWT · Ships parcel
$100 $11.15 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP - HELLO KITY & BT21 MOISTURIZING MACARON LIP BALM DUO — BANANA MILK + ICING ON THE CAKE (1PC) 9 units · NWT · Ships parcel
$100 $11.15 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment In demand
The Creme Shop Accessories And Makeup Mix (260 Pcs Lot) 260 units · Ships parcel
$715 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$10median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
The Crème Shop What Acne? Daily Moisturizer 160ml 5.41 fl.oz (120 Pcs Lot) 120 units · Ships parcel or freight from NC
$396 $3.30 / piece
Sells in ~9 days on resale
You pay$3.30a piece
Resells~$11median · new with tags

3.3× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP- WANDERLUST- TRAVEL CASE 1PC 8 units · NWT · Ships parcel
$99 $12.39 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP - HANDY DANDY CREAM (1PC) — BIRTHDAY CAKE PINK (1PC) 15 units · NWT · Ships parcel
$93 $6.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Unmanifested New
THE CREME SHOP - MOISTURIZING HAND CREME STRAWBERRY PEACH (LIMITED EDITION) NWT · Ships parcel
$93

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP HELLO KITTY MACARON LIP BALM - COOL AS MINT- (1PC) 17 units · NWT · Ships parcel
$95 $5.58 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP X HELLO KITTY - MACARON LIP BALM WATERMELON- (1PC) 17 units · NWT · Ships parcel
$95 $5.58 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
HELLO KITTY AND FRIENDS X THE CRÉME SHOP - BRIGHT YUZU CLEAR CLEANSER (1PC) 9 units · NWT · Ships parcel
$100 $11.15 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP - COSMIC SKIN - HYDROCOLLOID ACNE PATCHES — (6 PCS) 24 units · NWT · Ships parcel
$104 $4.34 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP - DREAMY SKIN HYDROCOLLOID OVERNIGHT ACNE PATCHES WITH RETINOL (6PC) 30 units · Ships parcel
$93 $3.10 / piece
Sells in ~59 days on resale
You pay$3.10a piece
Resells~$18.89median · used

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment New
THE CREME - HELLO KITTY BYE BYE BLACKHEADS NOSE PORE STRIPS-(1PC) 15 units · NWT · Ships parcel
$93 $6.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment New
THE CREME SHOP X PEANUTS - TIME TO GET COZY - HAND CREME SET - (1PC) 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Assortment New
THE CREME SHOP X PEANUTS - OVERNIGHT GLAZE- LIP MASQUE - (1PC) — WATERMELON 10 units · NWT · Ships parcel
$99 $9.91 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Assortment New
THE CREME SHOP X PEANUTS - OVERNIGHT GLAZE- LIP MASQUE - (1PC) — VAINILLA 10 units · NWT · Ships parcel
$99 $9.91 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment New
THE CRÉME SHOP - HELLO KITTY PERFECTING HYDROCOLLOID BLEMISH PATCHES - 1 PACK (6 PCS) 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment New
THE CRÉME SHOP - KUROMI TRENDY TREATS HYDROCOLLOID BLEMISH PATCHES - 1 PACK (6 PCS) 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment New
THE CREME SHOP - COTTON CANDY SKIN - HYDROCOLLOID BLEMISH PATCHES 1 PACK (6PC) 7 units · NWT · Ships parcel
$104 $14.87 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
Resale value · last 12 months

What THE CREME SHOP makeup sells for

THE CREME SHOP makeup sells for a median $10: $8–$15, in about 23 days; 42 % of listings sell.

Based on 378 sales we tracked on Poshmark, last 12 months.

$10median sold price
23 daysmedian time to sell
A typical THE CREME SHOP makeup piece resale
Sold price$10
Days to sell23
New with tags vs used$10 / $12
Share of listings that sell42 %
378sales we tracked, last 12 months
$8–$1520–80 % band of sold prices
42 %sell-through: of listings from the last year, sold
527active listings; 68 % older than 90 days
Tracked sales per monthSep ’25 – Sep ’26
Sep ’25 · 4 tracked · median $15 · 365+ daysOct ’25 · 59 tracked · median $10 · 3 daysNov ’25 · 24 tracked · median $8 · 27 daysDec ’25 · 30 tracked · median $10 · 47 daysJan ’26 · 10 tracked · median $10 · 82 daysFeb ’26 · 30 tracked · median $13 · 0 daysMar ’26 · 45 tracked · median $10 · 15 daysApr ’26 · 36 tracked · median $8 · 18 daysMay ’26 · 31 tracked · median $13 · 34 daysJun ’26 · 28 tracked · median $11 · 100 daysJul ’26 · 19 tracked · median $11 · 36 daysAug ’26 · 60 tracked · median $10 · 292 daysSep ’26 · 2 tracked · median $10 · 1 days
vs prior 30 days: +159 % 57 sales we tracked in the last 30 days, 22 in the 30 before
Season

When THE CREME SHOP makeup move

THE CREME SHOP makeup sells in autumn and spring and summer: Oct, Mar and Aug carried 43 % of the year’s sales, with the peak of 60 tracked in Aug ’26.

The last 30 days ran 159 % above the 30 before them: 57 tracked against 22.

Compared with

Women › Makeup, same 12 months: the category as a whole, and the two brands whose sold prices overlap THE CREME SHOP’s band.

Category median · all brands

$18median sold price

Sells in 91 days, 41 % sell-through.

Holler & Glow makeup

$8median sold price

Sells in 4 days, 98 % sell-through.

flutterhabit makeup

$17median sold price

Sells in 28 days, 97 % sell-through.

Recently sold

8 newest THE CREME SHOP makeup sales. Titles as the sellers wrote them, trimmed.

  • The Crème Shop x Hello Kitty and Friends Press On Nails Spooky SeasonThe Crème Shop x Hello Kitty and Friends Press On Nails Spooky Season$8OSUsedSep 23
  • The Crème Shop Lip Juice Stain CremesicleThe Crème Shop Lip Juice Stain Cremesicle$10OSUsedSep 23
  • The Creme Shop Hello Kitty Gel Eye Masks & Crepe Crème‎ Eyeshadow Bun…The Creme Shop Hello Kitty Gel Eye Masks & Crepe Crème‎ Eyeshadow Bun…$10OSUsedSep 23
  • The Crème Shop Hello Lippy Lip Balm - Choco MilkThe Crème Shop Hello Lippy Lip Balm - Choco Milk$10OSUsedSep 18
  • the CRÈME Shop 3D Mascara Dramatic Duo—Dramatic Volume & False Effectthe CRÈME Shop 3D Mascara Dramatic Duo—Dramatic Volume & False Effect$15OSUsedSep 10
  • The Crème Shop Wonder Wisp Intense Volumizing + Lengthening Waterproo…The Crème Shop Wonder Wisp Intense Volumizing + Lengthening Waterproo…$8OSUsedSep 9
  • The Crème Shop Lip Juice Stain Cherry BombThe Crème Shop Lip Juice Stain Cherry Bomb$10OSUsedSep 9
  • The Crème Shop Wonder Wisp Intense Volumizing + Lengthening Mascara B…The Crème Shop Wonder Wisp Intense Volumizing + Lengthening Mascara B…$8OSUsedSep 9

Photos and titles belong to the sellers who listed them on Poshmark.

Buying THE CREME SHOP makeup in bulk?

75 wholesale lots carry THE CREME SHOP on the manifest.

Cosmetics & Beauty suppliers to know

Liquidators with a public storefront on Closo, by lots live right now.

Supplier registry
Cosmetics and More
53 lots live
Shop all lots →
Discount Wholesalers Inc (DWI)
17 lots live ★ 4.2 (13)
Shop all lots →
Goodbye Inventory
1 lot live ★ 3.0 (34)
Shop all lots →
How it works

Buying a cosmetics & beauty lot on Closo

Full buying guide →
01Pick a lot
02Get the freight quote
03Pay into escrow
04Inspect and claim
FAQ

THE CREME SHOP cosmetics & beauty lots — questions buyers ask

The Creme Shop lots cover a wide spread here, from a $73 starter box to an $11,495 load, across 19 live listings in cosmetics and beauty. Everything on the page ships from North Carolina, supplied by Discount Wholesalers Inc (DWI) and Wholesale Makeup. That price range is unusual for a single brand page and it lets you take a small position first, see how the items clear at your price point, then come back for a bigger lot on the same lane. All 19 lots are assortment rather than manifested, so the mix is described on the listing and there is no itemised sheet. Freight is quoted to the buyer's ZIP on the lot page and at checkout, so the delivered figure is known before you commit. Escrow holds the payment, you have five business days after delivery to inspect, and disputes are filed per line.

Ask Closo Assistant → Estimate ROI for this category →
How much does a cosmetics & beauty lot cost?
Live cosmetics & beauty lots on Closo run from $14 to $10,450 all-in; per unit that is $1.38 to $14.87 depending on brand mix and condition.
Which suppliers list cosmetics & beauty lots?
Cosmetics and More, Discount Wholesalers Inc (DWI), Goodbye Inventory carry most of them today — every supplier on Closo is verified and paid through escrow.
Where do they ship from?
North Carolina carry most cosmetics & beauty lots today; freight is quoted for your ZIP on every lot page.
Manifested or assortment?
Both. A manifested lot lists every line and quantity; an assortment shows representative lines. The badge on each card says which.
Can I inspect before I pay the supplier?
Yes. Your payment sits in escrow; you have five business days after delivery to inspect and raise a per-line claim before the supplier is paid.
What resale can I expect?
Every lot shows a resale range measured on real Closo sales for the same brands and categories — a range, not a promise.
Free account

Sign up free. Buy with the full picture.

Full manifests, resale data and freight to your ZIP on every lot. How you're protected →

5 photos
Assortment In demand
The Creme Shop Sweethearts Press-On Nails Mix (270 Pcs Lot) 270 units · Ships parcel
$743 $2.75 / piece
Sells in ~23 days on resale
View lot