Wholesale general merchandise pallets

2,856 live general merchandise lots priced against real resale data, with freight quoted to your ZIP and buyer protection on every order. Updated .

Apparel Pallets & Returns Office & Store Supplies Toys & Kids Beauty & Personal Care Health & Medical Accessories & Jewelry Home & Kitchen
Filters 2
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

100 pound Northface Bale 2 photos
Unmanifested New
100 pound Northface Bale Ships parcel or freight from TX
$805

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
100 Pound Sports bale 2 photos
Unmanifested New
100 Pound Sports bale Ships parcel or freight from TX
$681

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Assortment New
Coin Lot 10 Pieces Mixed Currency Lirot Agorot Sheqalim Prutah Vintage 10 units · Ships parcel
$11 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment New
Vintage Celebrity Photo Lot Hollywood Press Publicity Photos 11 Pieces 8x10 11 units · Ships parcel
$11 $1.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Assortment New
Vintage Coin Lot Yugoslavia & Czechoslovakia 8 Pieces 1960s-70s Glue Residue 8 units · Ships parcel
$11 $1.37 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Unmanifested Trending
Mystery Funko Pops 4 boxes available · Ships parcel
$15

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
8 photos
Manifested New
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / XL 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / L 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / M 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested New
Whimsical Roses Wholesale Floral Two Piece Set — Light Pink / S 3 units · NWT · Ships parcel
$102 $34.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Adult Coloring and Large Print Puzzle Book In Bulk 120 units · NWT · Ships parcel
$59 $0.50 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$0.50a piece
Resells~$22median · new with tags

44.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
7 photos
Assortment New
Vintage USSR CCCP Soviet Union Coin Lot 9 Pieces 1-10 Kopeks 1967-1974 9 units · Ships parcel
$11 $1.22 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
7 photos
Assortment
Vintage Japanese Hand Painted Geisha Porcelain Dish Lot 7pc Landscape Japan 7 units · Ships parcel
$16 $2.36 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
Cremo - Reserve Collection Beard and Scruff Cream, Palo Santo 4 Oz - 12 Pack 12 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$111 $9.23 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Assortment
Sharp Pebble Whetstone Knife Sharpener – 1000/6000 Grit – with Angle Stone – Item #9566 10 units · Ships parcel
$149 $14.87 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
[Meow] Sega Sega Spy Play House Anime Ania Fujie Bond Prize Figure Hand Office — Spot can be taken, official genuine, brand new / Ania bubble surface pressure is about 10cm high / Pay attention to collection and priority delivery 100 units · NWT · Ships parcel
$3,079 $30.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
4.75" Squish Space Shuttle - Assorted 102 units · NWT · Ships parcel
$335 $3.29 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Wholesale Glow in the Dark Alien Putty- Assorted 108 units · Ships parcel
$236 $2.19 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Tinsel Baton In Bulk- Assorted 108 units · NWT · Ships parcel
$108 $1.00 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Star Windmill Wands Toy Bulk 108 units · NWT · Ships parcel
$617 $5.71 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
[Meow] Sega Sega Spy Play House Anime Ania Fujie Bond Prize Figure Hand Office — Spot can be taken, official genuine, brand new / Lloyd's bubble surface pressure is about 16cm high / Pay attention to collection and priority delivery 100 units · NWT · Ships parcel
$2,969 $29.69 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
[Meow] Sega Sega Spy Play House Anime Ania Fujie Bond Prize Figure Hand Office — Spot can be taken, official genuine, brand new / The pressure height of yor bubble surface is about 9cm / Pay attention to collection and priority delivery 100 units · NWT · Ships parcel
$3,079 $30.79 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
8 photos
Manifested
H3110 Long Sleeve Boho Tile Surfsuit Zip Rash Guard — White / M 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested
H3087 Long Sleeve Maze Blue Red Zip Rash Guard 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Manifested
H3073 Long Sleeve Pastel Coral Reef Print Zip Rash Guard 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
H3110 Long Sleeve Boho Tile Surfsuit Zip Rash Guard — White / L 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Manifested
H3086 Long Sleeve Royal Blue Zip Rash Guard 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Manifested
H3083 Long Sleeve Royal Blue Mosaic Zip Rash Guard 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Manifested
H3110 Long Sleeve Boho Tile Surfsuit Zip Rash Guard — White / S 102 units · NWT · Ships parcel
$299 $2.93 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$2.93a piece
Resells~$20median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
#532-MC Balance Collection Mia Crop Tank – (72 Pieces) 72 units · Ships parcel
$99 $1.38 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay$1.38a piece
Resells~$17median · any condition

12.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Cool Gear Kafe Vacuum Insulated Stainless Steel Travel Mug 14.5 Fl Oz (64 Pcs Lot) 64 units · Ships parcel
$282 $4.40 / piece
Sells in ~56 days on resale
You pay$4.40a piece
Resells~$20median · new with tags

4.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
6 photos
Assortment
Vintage & Modern Carhartt Box of 50 lbs 50 units · Ships parcel
$440 $8.80 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Guatemala Flag – 22×22 Inch – 22″ x 22″, 12 pieces 108 units · Ships parcel
$81 $0.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Italy Flag – 3ft x 5ft Polyester – Imported – 1 piece 100 units · NWT · Ships parcel
$1,095 $10.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Puerto Rico Flag – 3ft x 5ft Polyester – Imported – 1 piece 100 units · NWT · Ships parcel
$1,095 $10.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Unmanifested
KINK Mystery Box (18+) · brand new 10+ boxes available · NWT · Ships parcel
$87

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
6 photos
Unmanifested
Vintage & Modern Carhartt Bale of 100 lbs Ships parcel or freight from CA
$990

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Carhartt Bale (50 LBS) 10 units · Ships parcel
$580 $57.98 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Unmanifested
CARHARTT BALE Ships parcel or freight from TX
$984

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
🎀 HELLO KITTY 6-Ink Color Pens – Adorable, Collectible, and Colorful! — 36 PC DISPLAY 36 units · Ships parcel
$40 $1.10 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Unmanifested
NORTH FACE & PATAGONIA 100LB Ships parcel or freight from TX
$745

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
CORONA BEER TROPICAL BUTTON-DOWN SHIRT MULTI 102 units · NWT · Ships parcel
$632 $6.20 / piece
Sells in ~66 days on resale
You pay$6.20a piece
Resells~$28median · new with tags

4.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Assortment
PATRIOTIC COLLECTION - 3 ASST STYLES — Small/Medium 108 units · NWT · Ships parcel
$535 $4.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
BCA THINK PINK COLLECTION - 3 ASST STYLES — Large/XL 108 units · NWT · Ships parcel
$535 $4.95 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Assortment
BCA HOPE & LOVE COLLECTION - 3 ASST STYLES — Large/XL 108 units · NWT · Ships parcel
$535 $4.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment
BCA HOPE & LOVE COLLECTION - 3 ASST STYLES — Small/Medium 108 units · NWT · Ships parcel
$535 $4.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment
NEON COLLECTION - 3 ASST STYLES — Large/XL 108 units · NWT · Ships parcel
$535 $4.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment
NEON COLLECTION - 3 ASST STYLES — Small/Medium 108 units · NWT · Ships parcel
$535 $4.95 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
48 of 74 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale general merchandise on Closo

Asking prices on this shelf run from $1 to $121,000 a lot. The stock comes from 69 vetted U.S. suppliers.

Read moreShow less

You can buy 2,348 of them by the case or the box, or go up to one of the 508 pallet and truckload loads. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale general merchandise lots — electronics, home and kitchen, toys, health and household goods and other non-apparel inventory in pallets, case packs and boxes from vetted U.S. liquidators. Lots are sourced from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps where a line can be matched. Freight is quoted to your ZIP on the lot page, smaller boxes ship parcel, and every order carries Closo buyer protection. New categories appear here first as suppliers bring them — browse the live lots below.

FAQ

General Merchandise lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

What categories fall under general merchandise?

Anything outside apparel, footwear and fashion accessories: consumer electronics, home and kitchen, toys and games, health, household and grocery, sporting goods.

Are electronics lots tested?

Only when the supplier says so. The condition grade and manifest notes state whether units are new, tested-working or untested returns.

Do these lots unpack into the crosslister?

Yes — purchased lots unpack into ready drafts; each line's own category decides the marketplace category at unpack.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.