Sorted by Recommended
Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.
Ask Closo Assistant: “which of these has the best resale?”
5 5 photos
Manifested
#264-56535S Delta Apparel Women’s Performance Tee – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$79
$1.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
1 1 photo
Manifested
High Visibility Hoodie Mask For Men's
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$771
$7.14 / piece
Sells in ~51 days on resale
You pay $7.14 a piece
Resells ~$27 median · new with tags
View lot
Manifested
#532-1927 ‘Alternative Apparel’ Ladies Meegs Racer Tank – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$75
$2.09 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $2.09 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
Little Girls Fur Toboggan Beanie Hats Wholesale
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$1,781
$16.49 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Wholesale Plush Baby Dolls Toy For Kids
102 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$1,289
$12.64 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
stronaut 3.0 PBT Keycaps Customize Mechanical Keyboard
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$3,625
$36.25 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#428-HAS-2X Republic Blues Adult Sweatpants Joggers (2x only) – (23 Pieces)
23 units · Ships parcel
Near you
$76
$3.30 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay $3.30 a piece
Resells ~$24 median · any condition
View lot
Manifested
Dino Delight Slime For Kids Wholesale
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$272
$2.52 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Magical Holiday Snowflake Wand Kids Toy
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$439
$4.39 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / 3XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,902
$59.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Alpaca Squeezy Stocking Stuffer Kids Ball Toy
108 units · NWT · Ships parcel
Near you
$415
$3.84 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / L
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
In demand
#275-BS-S ‘Bayside’ Adult Pocket Tee(Small Only) – (36 pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$40
$1.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / M
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#287-B3200 BELLA + CANVAS – Three-Quarter Sleeve Baseball Tee – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$59
$1.65 / piece
Sells in ~34 days on resale
You pay $1.65 a piece
Resells ~$11 median · any condition
View lot
Manifested
#7M-CH-S101 Champion Reverse Weave Hooded Sweatshirt – (18 Pieces)
18 units · Ships parcel
Near you
$129
$7.15 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $7.15 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
#240-SLT Men’s Sherpa Lined Flannel Jacket – (18 Pieces)
18 units · Ships parcel
Near you
$137
$7.59 / piece
Sells in ~58 days on resale
You pay $7.59 a piece
Resells ~$30 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
In demand
#7M-380-G Men’s Crewneck Sweatshirts – (24 Pieces)
24 units · Ships parcel
Near you
$92
$3.85 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $3.85 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / L
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
In demand
#7M-715-PC-X-WT ‘Port & Company’ Big Men’s Pullover Hoods(White 4x) – (12 Pieces)
715 units · Ships parcel or freight from NC
Near you
$66
$0.09 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $0.09 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / M
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#532-MKTT ‘Famous Maker’ Sleeveless Crop Top/Tanks – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$178
$2.48 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $2.48 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / 3XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,902
$59.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#273-658-NS-A Adult Short Sleeve Tee No Size Tag (S-4XL) – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$79
$1.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / M
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#170-RS3322 RABBIT SKINS – Infant Fine Jersey Tee – (72 pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$79
$1.10 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $1.10 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
In demand
#7K-705-T2000-AS Threadfast Apparel Youth Epic Fleece Pullover Hooded Sweatshirt – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$129
$3.58 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $3.58 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / 2XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — RED / 3XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,902
$59.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#7K-705-T2000-B Threadfast Apparel Black Youth Epic Fleece Pullover Hooded Sweatshirt – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$139
$3.85 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $3.85 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / M
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#266-1836-A Women’s Anvil Crew Neck Short Sleeve Tee (S-2X) – $.60 each (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$48
$0.66 / piece
Sells in ~45 days on resale
You pay $0.66 a piece
Resells ~$17 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / 2XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
In demand
#235-P909T-S Adult Tri-Blend Raglan Hoodie(size small only) – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$79
$2.20 / piece
Sells in ~42 days on resale
You pay $2.20 a piece
Resells ~$22 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / 2XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
TA1510 Grape Vent Ball Pressure Stress Ball Student Nausea Toy Kids Squeeze Ball — Color bead ball 5cm / 4 pieces
100 units · NWT · Ships parcel
Near you
$356
$3.56 / piece
Not enough resale data yet Too few recent sales of this item type and condition
View lot
Manifested
#266-CH-GT18H Champion® Women’s C Logo Classic T-Shirt – (72 Pieces)
72 units · Ships parcel
Near you
$150
$2.09 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $2.09 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / 3XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,902
$59.02 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#273-CH-T425 Champion Unisex Classic T-Shirt – (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$75
$2.09 / piece
Sells in ~54 days on resale
You pay $2.09 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLACK / L
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — WHITE / 2XL
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
Men's Jacket with Sherpa Lining — BLUE / L
100 units · NWT · Ships parcel or freight from NC
Near you
$5,583
$55.83 / piece
No resale estimate for this lot We only show resale figures we can stand behind
View lot
Manifested
#266-AA-CR ‘American Apparel’ Oversized Crop Tee – $.90 Each (36 Pieces)
36 units · Ships parcel
Near you
$36
$0.99 / piece
Sells in ~52 days on resale
You pay $0.99 a piece
Resells ~$15 median · any condition
View lot
Manifested
#291-T26XS ThreadFast Adult T-Shirts (XS Only) – (48 Pieces)
48 units · Ships parcel
Near you
$66
$1.38 / piece
Sells in ~55 days on resale
You pay $1.38 a piece
Resells ~$20 median · any condition
View lot
Overstock Returns · 1 pallet
Sourcing request
Looking for something specific?
Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.
1 Describe it once Category, brand, and how much you buy.
2 We go looking Across the liquidators who supply Closo Wholesale.
3 You get one email The moment a matching lot goes live.
No account needed. Leave your email and we reply there.
About this category
About wholesale clothing on Closo
The cheapest clothing lot here is $1 and the largest deal is $86,625. Behind the grid are 83 vetted U.S. suppliers, not a single reseller flipping one pallet. 214 come on a pallet or a trailer, while 18,588 fit in a box a courier carries.
Read more Show less
Every listing carries the supplier's manifest notes, the unit count, the declared retail value and Closo's own resale comps. Wholesale clothing lots and pallets in one place — women's, men's, kids', tees and tops, underwear and socks, and the mixed-apparel pallets that carry all of them at once. The stock is department-store and brand overstock, shelf pulls and customer returns from vetted U.S. liquidators, sold by the case pack, the box, the pallet or the truckload. Every lot states its manifest or assortment notes, the declared unit count and retail value, and Closo's own resale comps from Poshmark, eBay and Mercari, so the margin is visible before you commit. Freight is quoted to your ZIP on the lot page and every order is covered by Closo buyer protection.
On every lot here
What is inside, line by line Manifest or assortment notes and unit count.
Resale comps for the brands What the pieces sell for now on resale.
Freight quoted to your ZIP Parcel or pallet, priced before you pay.
Closo buyer protection Every order here is covered.
FAQ
Clothing lots — questions buyers ask
What buyers ask before they take a lot from this shelf.
What is in a wholesale clothing lot? Whatever the supplier declared: a manifested lot lists the pieces line by line, an assortment lot states the mix and the unit count, and an unmanifested lot states only the weight or the piece count. The mode is printed on every lot before you buy.
Do I have to buy a full pallet? No. This shelf carries case packs and boxes that ship parcel alongside pallets and truckloads. Use the format control above the grid to see only the deal size you want.
How is wholesale clothing priced? By the lot, and on many lots also per piece. The lot page puts the asking price beside the declared retail value and beside live resale comps, so the expected margin is a number you read rather than one you estimate.
Buying for resale? A free account unlocks full manifests and per-line resale data on every lot.
Sign up free