Wholesale cosmetics & makeup pallets

3,710 live cosmetics and beauty lots from vetted U.S. liquidators — manifests, freight quoted to your ZIP and real resale comps on every one. Updated .

Makeup Skincare Personal care Hair care Fragrance Nails Beauty tools Mystery Boxes Cosmetics Pallets
Filters 3
Sort: Recommended

Sorted by Recommended

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

Maybelline Lash Sensational Firework Waterproof Mascara, Lengthening & Volumizing Mascara for up to 24HR wear, Very Black, 1 Count 1 photo
Manifested
Maybelline Lash Sensational Firework Waterproof Mascara, Lengthening & Volumizing Mascara for up to 24HR wear, Very Black, 1 Count 1,200 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$6,930 $5.78 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$5.78a piece
Resells~$9median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
L’Oreal Paris Telescopic Lift Mascara, Lengthening and Volumizing Eye Makeup, Lash Lift with Up to 36HR Wear, Washable, Stellar Blue, 0.33 Fl Oz 1 photo
Manifested
L’Oreal Paris Telescopic Lift Mascara, Lengthening and Volumizing Eye Makeup, Lash Lift with Up to 36HR Wear, Washable, Stellar Blue, 0.33 Fl Oz 600 units · NWT · Ships parcel
$2,607 $4.35 / piece 61 % of retail
Sells in ~16 days on resale
You pay$4.35a piece
Resells~$8median · new with tags

1.8× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Manifested In demand
L’Oréal Paris True Match Eye Cream in a Concealer, 0.5% hyaluronic acid, Medium N5-6, 0.4 fl. oz. · SKU B0862NHP1R 1,008 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$5,156 $5.12 / piece 80 % of retail
Sells in ~16 days on resale
You pay$5.12a piece
Resells~$8median · new with tags

1.6× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Manifested
It’s A 10 Silk Express Silk Mask 8 Oz · SKU 898571000716 144 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,455 $17.05 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
L’Oreal Paris True Match Concealer Neutral #N1-2-3 Fair/Light 360 units · NWT · Ships parcel
$990 $2.75 / piece
Sells in ~16 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$8median · new with tags

2.9× resale / costSells now and then

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE LOREAL TRUE MATCH SUPER-BLENDABLE CONCEALER 0.17 OZ - MEDIUM-DEEP WARM W6-7-8 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$18median · new with tags

7.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE SALLY HANSEN SALON EFFECTS PERFECT PRESS-ON NAILS - I HEART YOU AL011 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$124 $1.73 / piece 23 % of retail
Sells in ~46 days on resale
You pay$1.73a piece
Resells~$8median · new with tags

4.6× resale / costSteady seller

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE CLARINS EVERLASTING YOUTH FLUID ILLUMINATING & FIRMING FOUNDATION 1 OZ - 114N - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$662 $13.80 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Facestudio Master Fixer Makeup Remover Pen · SKU 041554494563 360 units · NWT · Ships parcel
$1,544 $4.29 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.29a piece
Resells~$9median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE MAYBELLINE INSTANT AGE REWIND PERFECTOR 4-IN-1 GLOW MAKEUP 0.68 OZ - MEDIUM-DEEP 03 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$248 $3.45 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$9median · new with tags

2.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE MAYBELLINE SHADOW BLOCKS EYESHADOW PALETTE - 82ND & PARK AVE 10 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$207 $2.88 / piece 42 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$9median · new with tags

3.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE HARRY'S DRY SCALP 2-IN-1 SHAMPOO & CONDITIONER 14 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$221 $4.60 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
NARS Radiant Creamy Concealer, No. 2.5 Creme Brulee/Light, 0.22 Ounce (I0081344) 360 units · NWT · Ships parcel
$5,346 $14.85 / piece 49 % of retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE MITCHUM TRIPLE ODOR DEFENSE 48HR PROTECTION INVISIBLE SOLID ANTIPERSPIRANT & DEODORANT 2.7 OZ - MOUNTAIN AIR - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece 55 % of retail

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE RIMMEL WONDER'PROOF 24HR WATERPROOF COLOUR EYELINER 0.047 OZ - TRUE COPPER 001 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$124 $1.73 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$1.73a piece
Resells~$18median · new with tags

10.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE WET N WILD 5-IN-1 ESSENCE PRIMER LIQUID 2.1 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
COVERGIRL TruBlend Undercover Concealer, Buildable, Full Coverage, 24-Hour Wear, Matte Finish – T150 Golden Honey (Packaging May Vary) 360 units · NWT · Ships parcel
$752 $2.09 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.09a piece
Resells~$8median · new with tags

3.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE CLAIROL ROOT TOUCH UP TEMPORARY 3-IN-1 POWDER 0.07 OZ - DARK BROWN - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE LOREAL COLORISTA SEMI-PERMANENT HAIR COLOR FOR BLEACHED, LIGHT BLONDE OR HIGHLIGHTED HAIR - #BLUE600 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE EYLURE LINE & LASH BLACK 2-IN-1 LASH ADHESIVE PEN 0.024 OZ - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$124 $1.73 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE REVLON SKIN AWAKEN 5-IN-1 CONCEALER 0.27 OZ - MEDIUM DEEP 050 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$8median · new with tags

2.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE REVLON SKIN AWAKEN 5-IN-1 CONCEALER 0.27 OZ - LATTE 055 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE REVLON SKIN AWAKEN 5-IN-1 CONCEALER 0.27 OZ - HONEY 045 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE REVLON SKIN AWAKEN 5-IN-1 CONCEALER 0.27 OZ - DEEP 060 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$138 $2.88 / piece
Sells in ~88 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
WHOLESALE COVERGIRL EXHIBITIONIST 24HR KOHL EYELINER - GOLD METALLIC 400 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$104 $1.44 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$1.44a piece
Resells~$8median · new with tags

5.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
MAYBELLINE Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Wild At Heart, 1 Count 506 units · NWT · Ships parcel
$2,393 $4.73 / piece 48 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.73a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Facestudio Master Fixer Makeup Remover Pen · SKU 41554494563 360 units · NWT · Ships parcel
$1,544 $4.29 / piece
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.29a piece
Resells~$9median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
MAYBELLINE Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Skinnydip, 1 Count 480 units · NWT · Ships parcel
$2,323 $4.84 / piece 49 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.84a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Super Stay Liquid Foundation Makeup, Espresso, 1 fl oz · SKU 41554559460 144 units · NWT · Ships parcel
$632 $4.39 / piece 23 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.39a piece
Resells~$9median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Super Stay Liquid Foundation Makeup, Espresso, 1 fl oz · SKU 041554559460 144 units · NWT · Ships parcel
$618 $4.29 / piece 22 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.29a piece
Resells~$9median · new with tags

2.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Kneehigh, 1 Count 480 units · NWT · Ships parcel
$2,323 $4.84 / piece 49 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.84a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
REVLON ColorStay Face & Body Glow Lotion, Hydrating Glow Moisturizer, 24HR Hydration, Illuminating Luminizing Shimmer, 140 In My Bronze Era 100 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$138 $1.38 / piece 15 % of retail

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
L.A. Girl Gel Extreme Shine Polish, Star Dust GNL702 576 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,014 $1.76 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
L.A. Girl Gel Extreme Shine, Clear GNL651 600 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,056 $1.76 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
L.A. Girl Gel Extreme Shine, Persuade GNL657 576 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,014 $1.76 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
It’s A 10 Miracle Leave-In Product 4 Oz – 1pc · SKU B000I6P3ZS 360 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$3,366 $9.35 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Revlon PhotoReady Eye Art Lid+Line+Lash, Green Glimmer/010 171 units · NWT · Ships parcel
$734 $4.29 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
It’s A 10 Miracle Leave-In Product 4 Oz – 1pc · SKU B000TKH6G2 360 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$3,010 $8.36 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
It’s A 10 Silk Express Silk Mask 8 Oz · SKU B00NIYEEF2 360 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$5,544 $15.40 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
It’s a 10 Haircare Miracle Leave-In product, 10 fl. oz. · SKU B002CMLHEC 180 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$3,218 $17.88 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Nivea Cream Moisturizing Face & Body Creme 400ml/13.5 oz. 360 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,277 $6.33 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Australian Gold Continuous Spray Sunscreen SPF 15, 6 Ounce, Dries Fast, Broad Spectrum, Water Resistant, Non-Greasy, Oxybenzone Free, Cruelty Free,A70908 240 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,452 $6.05 / piece 33 % of retail

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
It’s a 10 Haircare Miracle Leave-In product, 10 fl. oz. · SKU B005PV0FDG 180 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$3,267 $18.15 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Marvel Spider Man, 100ml/3.4 Oz 240 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,716 $7.15 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
[Cosrx] Salicylic Acid Daily Gentle Cleanser 150milliliter / Foam Cleanser for Blemish Skin 1,020 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$7,742 $7.59 / piece 37 % of retail

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
L.A. Girl Gel Extreme Shine Polish, Pampered GNL704 360 units · NWT · Ships parcel
$752 $2.09 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
L’Oreal ParisRevitalift Face & Neck Anti-Wrinkle & Firming Moisturizer Day Cream 1.70 oz (Pack of 3) · SKU B00GN0KHN6 450 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$3,053 $6.78 / piece 56 % of retail

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
L’Oreal ParisRevitalift Face & Neck Anti-Wrinkle & Firming Moisturizer Day Cream 1.70 oz (Pack of 3) · SKU B00FQR5IFO 720 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$4,884 $6.78 / piece 56 % of retail

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
48 of 59 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale cosmetics & beauty on Closo

The cheapest cosmetics and beauty lot here is $4 and the largest deal is $34,265. It is held by 40 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read.

Read moreShow less

The mix is 48 pallet-and-truckload deals against 3,662 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale cosmetics and beauty lots — makeup, skincare, fragrance, hair care and personal-care sets in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Most beauty lots ship parcel, pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Beauty is a fast-moving resale category with strong brand demand — see the live lots below.

FAQ

Cosmetics & Beauty lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

Are beauty products sealed and unexpired?

Overstock and shelf-pull lots are new and sealed; suppliers note expiry where relevant. Customer-returns lots may include opened items and say so in the condition grade.

Can cosmetics lots be shipped by parcel?

Most box and case lots ship parcel; some fragrances carry carrier restrictions, which the supplier states on the lot page.

Which beauty brands appear?

Drugstore, prestige and salon labels all appear; manifested lots name each brand line by line with resale comps.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.