Wholesale cosmetics & makeup pallets

3,645 live cosmetics and beauty lots from vetted U.S. liquidators — manifests, freight quoted to your ZIP and real resale comps on every one. Updated .

Makeup Skincare Personal care Hair care Fragrance Nails Beauty tools Mystery Boxes Cosmetics Pallets
Filters 3
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

No “pandora” lots right now — showing Jewelry

WHOLESALE CLINIQUE BLUSHING BLUSH POWDER BLUSH 0.21 OZ - SMOLDERING PLUM 115 - 48 PIECE LOT 1 photo
Assortment
WHOLESALE CLINIQUE BLUSHING BLUSH POWDER BLUSH 0.21 OZ - SMOLDERING PLUM 115 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$662 $13.80 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$13.80a piece
Resells~$22median · new with tags

1.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
REVLON ColorStay Satin Ink Crown Jewels Liquid Lipstick, Longlasting & Waterproof Lipcolor, Moisturizing Creamy Formula Infused with Black Currant Seed Oil, 036 Royal Amethyst, 0.17 fl oz. 1 photo
Assortment
REVLON ColorStay Satin Ink Crown Jewels Liquid Lipstick, Longlasting & Waterproof Lipcolor, Moisturizing Creamy Formula Infused with Black Currant Seed Oil, 036 Royal Amethyst, 0.17 fl oz. 493 units · NWT · Ships parcel
$1,600 $3.25 / piece 52 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.25a piece
Resells~$22median · new with tags

6.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Revlon ColorStay Brow Fiber Filler, Longwearing & Volumizing Waterproof Eyebrow Gel, 302 Warm Brown, 0.23 fl. oz. 144 units · NWT · Ships parcel
$396 $2.75 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$2.75a piece
Resells~$22median · new with tags

8.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
REVLON ColorStay Satin Ink Crown Jewels Liquid Lipstick, Longlasting & Waterproof Lipcolor, Moisturizing Creamy Formula Infused with Black Currant Seed Oil, 035 Reigning Red, 0.17 fl oz. 360 units · NWT · Ships parcel
$1,287 $3.58 / piece 52 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.58a piece
Resells~$22median · new with tags

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE REVLON ILLUMINANCE SKIN-CARING FOUNDATION 1 OZ - MEDIUM SAND 305 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $3.45 / piece 35 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.45a piece
Resells~$22median · new with tags

6.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE REVLON COLORSTAY SATIN INK CROWN JEWELS LIQUID LIPSTICK 0.17 OZ - CITRINE QUEEN 038 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece 33 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$22median · new with tags

9.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE HAUS LABS BIO-BLURRING LOOSE SETTING POWDER 0.24 OZ - COCOA - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$552 $11.50 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$11.50a piece
Resells~$22median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE HAUS LABS BIO-BLURRING LOOSE SETTING POWDER 0.24 OZ - DEEP HONEY - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$552 $11.50 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$11.50a piece
Resells~$22median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE RARE BEAUTY LIP SOUFFLE MATTE LIP CREAM 0.13 OZ - DARING - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$276 $5.75 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$5.75a piece
Resells~$22median · new with tags

3.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Manifested
MAELLE Red Carpet Strobing & Contouring Kit, Bronzer - Highlighter 100 units · NWT · Ships parcel
$1,100 $11.00 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$11a piece
Resells~$22median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE NYX SMOOTH WHIP BLURRING MATTE LIP CREAM 0.13 OZ - THREAD COUNT - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$22median · new with tags

9.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Manifested
Prolux Blurring Mattifing Primer - Wholesale Display 24 Units (K-714) 72 units · NWT · Ships parcel
$315 $4.37 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$4.37a piece
Resells~$22median · new with tags

5.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Alamar Besitos De Perla Shimmering Liquid Lip Balm Tesoro - Wholesale 20 Units (ALA#07) 160 units · NWT · Ships parcel
$299 $1.87 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$1.87a piece
Resells~$22median · new with tags

11.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Revlon Illuminance Skin-Caring Liquid Foundation, Hyaluronic Acid, Hydrating and Nourishing Formula with Medium Coverage, 305 Medium Sand, 1 fl oz 360 units · NWT · Ships parcel
$1,287 $3.58 / piece 34 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.58a piece
Resells~$22median · new with tags

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Revlon Illuminance Skin-Caring Liquid Foundation, Hyaluronic Acid, Hydrating and Nourishing Formula with Medium Coverage, 317 Tan Sand, 1 fl oz 480 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$1,848 $3.85 / piece 39 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.85a piece
Resells~$22median · new with tags

5.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Revlon ColorStay Concealer, Longwearing Full Coverage Color Correcting Makeup, Medium 40,0.21 oz 384 units · NWT · Ships parcel
$1,373 $3.58 / piece 47 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.58a piece
Resells~$22median · new with tags

6.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Revlon PhotoReady Instant Plump Serum, Lip Gloss, Plumping & Hydrating, 004 Bring the Zing, 0.25 fl oz 360 units · NWT · Ships parcel
$1,643 $4.57 / piece 50 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$4.57a piece
Resells~$22median · new with tags

4.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 450 Rich Warm, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 425 Light/Medium Warm, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 430 Medium Neutral, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Revlon Illuminance Skin-Caring Liquid Foundation, Hyaluronic Acid, Hydrating and Nourishing Formula with Medium Coverage, 201 Creamy Natural, 1 fl oz 240 units · NWT · Ships parcel
$1,307 $5.45 / piece 55 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$5.45a piece
Resells~$22median · new with tags

4.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Clairol Color Crave Temporary Hair Color Makeup, Shimmering Rose Gold Hair Color, 1 Count 184 units · NWT · Ships parcel
$789 $4.29 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$4.29a piece
Resells~$22median · new with tags

5.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Revlon Illuminance Skin-Caring Liquid Foundation, Hyaluronic Acid, Hydrating and Nourishing Formula with Medium Coverage, 405 Hazel, 1 fl oz 480 units · NWT · Ships parcel or freight from NJ
$2,455 $5.12 / piece 52 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$5.12a piece
Resells~$22median · new with tags

4.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 445 Medium/Rich Warm, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 440 Medium/Rich Neutral, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Revlon ColorStay Brow Fiber Filler, Longwearing & Volumizing Waterproof Eyebrow Gel, 306 Clear, 0.23 fl. oz. 216 units · NWT · Ships parcel
$273 $1.27 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$1.27a piece
Resells~$22median · new with tags

17.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Revlon ColorStay Satin Ink Crown Jewels Liquid Lipstick, Longlasting & Waterproof Lipcolor, Moisturizing Creamy Formula Infused with Black Currant Seed Oil, 037 Majestic Rose, 0.17 fl oz. 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece 46 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
REVLON ColorStay Satin Ink Crown Jewels Liquid Lipstick, Longlasting & Waterproof Lipcolor, Moisturizing Creamy Formula Infused with Black Currant Seed Oil, 034 Regal Ruby, 0.17 fl oz. 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece 59 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 400 Fair Warm, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Revlon ColorStay Satin Ink Crown Jewels Long Lasting Lipstick with Vitamin E, 038 Citrine Queen 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece 46 % of retail
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
5 photos
Manifested
Coco Urban "When Spring Meets Autumn" Eyeshadow 15 Shade Palette 1 units · NWT · Ships parcel
$13 $30 retail 56% off
Sells in ~125 days on resale
You pay$13.20a piece
Resells~$22median · new with tags

1.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale cosmetics & beauty on Closo

The cheapest cosmetics and beauty lot here is $4 and the largest deal is $34,265. It is held by 40 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read.

Read moreShow less

The mix is 49 pallet-and-truckload deals against 3,596 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale cosmetics and beauty lots — makeup, skincare, fragrance, hair care and personal-care sets in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Most beauty lots ship parcel, pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Beauty is a fast-moving resale category with strong brand demand — see the live lots below.

FAQ

Cosmetics & Beauty lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

Are beauty products sealed and unexpired?

Overstock and shelf-pull lots are new and sealed; suppliers note expiry where relevant. Customer-returns lots may include opened items and say so in the condition grade.

Can cosmetics lots be shipped by parcel?

Most box and case lots ship parcel; some fragrances carry carrier restrictions, which the supplier states on the lot page.

Which beauty brands appear?

Drugstore, prestige and salon labels all appear; manifested lots name each brand line by line with resale comps.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.