Wholesale cosmetics & makeup pallets

3,648 live cosmetics and beauty lots on the shelf today, each with its manifest notes, a freight quote to your ZIP and live resale comps. Updated .

Makeup Skincare Personal care Hair care Fragrance Nails Beauty tools Mystery Boxes Cosmetics Pallets
Filters 2
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

No exact match for “Teddy Fresh” — showing lots matching “teddy, fresh”

Axe - Hair 3 in 1 Total Fresh Shampoo + Conditioner + Body Wash - 16 Oz - 4 Pack 3 photos
Assortment New
Axe - Hair 3 in 1 Total Fresh Shampoo + Conditioner + Body Wash - 16 Oz - 4 Pack 4 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$24 $5.91 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
Nivea - Essentially Enriched Body Lotion for Dry SkinFresh - 2.5 Oz - 15 Pack 3 photos
Assortment New
Nivea - Essentially Enriched Body Lotion for Dry SkinFresh - 2.5 Oz - 15 Pack 15 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$41 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment New
Dove - Refresh Plus Care Volume And Fullness Dry Shampoo - 5 Oz - 12 Pack 12 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$87 $7.26 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
Ammens Talc-Free Medicated Shower Fresh Powder 11 oz - 6 Pack 6 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$45 $7.55 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
NIVEA Soft Refreshingly Soft Moisturizing Cream with Jojoba Oil and Vitamin E - 16 oz - 6 Pack 6 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$68 $11.35 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
Dove Men Care - Fresh and Clean 2-in-1 Shampoo + Conditioner - 3 Oz - 12 Pack - Travel Size 12 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$30 $2.50 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment New
Dial Complete Antibacterial Fresh Pear Foaming Hand Wash - 7.5 oz - 6 Pack 6 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$22 $3.72 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment New
Dove - Beauty Fresh Coconut Dry Shampoo - 5 Oz - 12 Pack 12 units · Ships parcel
Contarmarket 4.2 (54)
$85 $7.07 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
L’Oreal Paris Makeup Infallible Fresh Wear Foundation in a Powder, Up to 24H Wear, Waterproof, Radiant Sand, 0.31 oz. (Packaging May Vary) 398 units · NWT · Ships parcel
$2,167 $5.45 / piece 39 % of retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Manifested
City Color Collection Skin Primer Oil: Refreshing and Dewy Makeup Look MOQ -18 pcs 108 units · NWT · Ships parcel
$1,068 $9.89 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$9.89a piece
Resells~$18median · new with tags

1.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Manifested
Luxe Korean Under Eye Balm – Lift & Firm 3-in-1 Multi Balm Stick, Hydrating, Smoothing, and Refreshing Eye Care for Dark Circles, Puffiness, and Fine Lines, with PDRN Collagen Extract 100 units · NWT · Ships parcel
$770 $7.70 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Hydrating Concealer, Tan, 0.23 Fl Ounce 360 units · NWT · Ships parcel
$693 $1.93 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$1.93a piece
Resells~$8median · new with tags

4.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE SOFTSHEEN CARSON DARK AND LOVELY AU NATURALE LENGTH RETENTION REFRESHING SCALP CLEANSER 8.5 OZ - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$331 $6.90 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE COVERGIRL CLEAN FRESH RADIANT LOOSE POWDER BRONZER 0.28 OZ - SUNKISSED 001 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$193 $4.03 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE COVERGIRL CLEAN FRESH HYDRATING CONCEALER 0.23 OZ - LIGHT MEDIUM 350 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$207 $2.88 / piece 36 % of retail
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE COVERGIRL CLEAN FRESH COLOR EYESHADOW PALETTE - SPICED COPPER 252 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$8median · new with tags

3.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Refresh Eye Pads — Blush 102 units · Ships parcel
$393 $3.85 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$3.85a piece
Resells~$18median · used

4.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Refresh Eye Pads — Flower 102 units · Ships parcel
$393 $3.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested
Super-Soft Refreshing Self Care Set 100 units · NWT · Ships parcel
$935 $9.35 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Kneehigh, 1 Count 480 units · NWT · Ships parcel
$2,323 $4.84 / piece 49 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.84a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
MAYBELLINE Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Skinnydip, 1 Count 480 units · NWT · Ships parcel
$2,323 $4.84 / piece 49 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.84a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
MAYBELLINE Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Wild At Heart, 1 Count 506 units · NWT · Ships parcel
$2,393 $4.73 / piece 48 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.73a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Refresh Eye Pads — Leopard 102 units · Ships parcel
$393 $3.85 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
Kevin & Coco Hand Sanitizer Spray Fresh Air - Wholesale Display 24 Units (KC2054) 144 units · NWT · Ships parcel
$285 $1.98 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Beauty Creations Refresh & Reset - Wholesale Display 18 Units + 3 Tester (SK-RR) 36 units · Ships parcel
$358 $9.93 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment
Beauty Creations Refresh & Reset Collection - Wholesale 1 Set (SK-RRPR) 7 units · Ships parcel
$277 $39.60 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Assortment
Covergirl Clean Fresh Radiant Loose Powder Bronzer Assorted - Wholesale 12 Units (COV-LOPOBR) 60 units · NWT · Ships parcel
$275 $4.59 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested
Covergirl Clean Fresh Pressed Powder 165 Tawny - Wholesale 12 Units (CCFP165) 60 units · NWT · Ships parcel
$275 $4.59 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
L.A. Girl Set Refresh Glow - Wholesale Display 12 Units (GPD564) 48 units · NWT · Ships parcel
$352 $7.34 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Beauty Creations Skin Star Fresh Clarifyng Foam Cleanser - Wholesale 12 Units (SK-SFF) 48 units · NWT · Ships parcel
$283 $5.91 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
L.A. Girl Hydro Fresh - Wholesale 3 Units (GFB157) 63 units · NWT · Ships parcel
$286 $4.53 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
Loreal Infallible Up To 24Hr Fresh Wear Soft Matte Bronzer # 500 Dark - Liquidation 12 Units (K52495) 132 units · Ships parcel
$298 $2.26 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Beauty Creations Skin Freshness Please Cleansing Sponge - Wholesale 12 Units (SK-CS2) 132 units · NWT · Ships parcel
$296 $2.24 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Romantic Beauty Teddy Boo Shimmer Plumper - Wholesale Display 24 Units (LG7064) 168 units · NWT · Ships parcel
$318 $1.89 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Manifested
Amuse Teddy Bear Brushes - Wholesale 12 Sets (AM635) 60 units · NWT · Ships parcel
$302 $5.04 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Assortment
Covergirl Clean Fresh Skincare Hydrating Cream Cleanser - Wholesale 12 Units (CFSHY) 60 units · NWT · Ships parcel
$277 $4.62 / piece 67 % of retail

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Axe Deo Stick Phoenix 1.7oz Twin Pack Fresh Scent for Men Case Pack 6 1,254 units · NWT · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,759 $2.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Axe Apollo Body Spray 150ml Fresh Scent Case Pack 12 1,632 units · NWT · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,768 $1.70 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
COLGATE PLAX MOUTHWASH FRESH MINT 500ML/16.9OZ CASE PK 12 1,080 units · NWT · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,772 $2.57 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
DIAL BAR SOAP 4oz. 8PACK MOUNTAIN FRESH CASE PK 4 264 units · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,759 $10.45 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Arm & Hammer Ultra Max Powder Fresh Inv S, 2.6oz – Case Pack of 12 1,260 units · NWT · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,772 $2.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Arm & Hammer Ultramax Fresh Scent, 2.6oz – Case Pack of 12 1,260 units · NWT · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,772 $2.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Colgate Maxfresh Peppermint 7.9oz + Free Brush Pk 36 1,260 units · NWT · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,772 $2.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Colgate Maxfresh Toothbrush Twin Pk Case Pk 36 1,512 units · NWT · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,772 $1.83 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Axe Black Body Spray 150ml Intense Fresh Scent Case Pack 12 1,632 units · NWT · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,768 $1.70 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
AXE Deodorant Stick Epic Fresh, 45g (Pack of 12) 1,776 units · NWT · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,768 $1.56 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Always Daily Fresh Thin Liners, Regular Absorbency, Unscented, 20 CT – Case Pack of 24 2,088 units · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,775 $1.33 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Manifested
Arm & Hammer Complete Care Toothpaste + Whitening, Fresh Mint 6oz (Pack of 12) 1,008 units · NWT · Ships parcel or freight from TX
AJ Globals 3.6 (8)
$2,772 $2.75 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
48 of 388 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale cosmetics & beauty on Closo

The cheapest cosmetics and beauty lot here is $4 and the largest deal is $34,265. It is held by 40 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read.

Read moreShow less

The mix is 49 pallet-and-truckload deals against 3,599 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale cosmetics and beauty lots — makeup, skincare, fragrance, hair care and personal-care sets in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Most beauty lots ship parcel, pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Beauty is a fast-moving resale category with strong brand demand — see the live lots below.

FAQ

Cosmetics & Beauty lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

Are beauty products sealed and unexpired?

Overstock and shelf-pull lots are new and sealed; suppliers note expiry where relevant. Customer-returns lots may include opened items and say so in the condition grade.

Can cosmetics lots be shipped by parcel?

Most box and case lots ship parcel; some fragrances carry carrier restrictions, which the supplier states on the lot page.

Which beauty brands appear?

Drugstore, prestige and salon labels all appear; manifested lots name each brand line by line with resale comps.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.