Wholesale cosmetics & makeup pallets

3,647 live cosmetics and beauty lots listed right now — unit counts, declared retail, freight to your ZIP and the resale comps, on every lot. Updated .

Makeup Skincare Personal care Hair care Fragrance Nails Beauty tools Mystery Boxes Cosmetics Pallets
Filters 3
Sort: Best match

Sorted by Best match

Resale view — median sold price, last 12 months. New vs new, used vs used.

No exact match for “Teddy Fresh” — showing lots matching “teddy, fresh”

L’Oreal Paris Makeup Infallible Fresh Wear Foundation in a Powder, Up to 24H Wear, Waterproof, Radiant Sand, 0.31 oz. (Packaging May Vary) 1 photo
Assortment
L’Oreal Paris Makeup Infallible Fresh Wear Foundation in a Powder, Up to 24H Wear, Waterproof, Radiant Sand, 0.31 oz. (Packaging May Vary) 398 units · NWT · Ships parcel
$2,167 $5.45 / piece 39 % of retail

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
COVERGIRL Clean Fresh Hydrating Concealer, Tan, 0.23 Fl Ounce 1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Hydrating Concealer, Tan, 0.23 Fl Ounce 360 units · NWT · Ships parcel
$693 $1.93 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$1.93a piece
Resells~$8median · new with tags

4.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE COVERGIRL CLEAN FRESH RADIANT LOOSE POWDER BRONZER 0.28 OZ - SUNKISSED 001 - 48 PIECE LOT 48 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$193 $4.03 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE COVERGIRL CLEAN FRESH HYDRATING CONCEALER 0.23 OZ - LIGHT MEDIUM 350 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$207 $2.88 / piece 36 % of retail
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.88a piece
Resells~$8median · new with tags

2.8× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
WHOLESALE COVERGIRL CLEAN FRESH COLOR EYESHADOW PALETTE - SPICED COPPER 252 - 72 PIECE LOT 72 units · NWT · Ships parcel
Cosmetix Club 4.5 (64)
$166 $2.30 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.30a piece
Resells~$8median · new with tags

3.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
8 photos
Assortment
Refresh Eye Pads — Blush 102 units · Ships parcel
$393 $3.85 / piece
Sells in ~61 days on resale
You pay$3.85a piece
Resells~$18median · used

4.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
Maybelline Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Kneehigh, 1 Count 480 units · NWT · Ships parcel
$2,323 $4.84 / piece 49 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.84a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
MAYBELLINE Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Skinnydip, 1 Count 480 units · NWT · Ships parcel
$2,323 $4.84 / piece 49 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.84a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested
MAYBELLINE Super Stay Teddy Lip Tint, Long Lasting Matte Lipstick For Up To 12HR Wear, Wild At Heart, 1 Count 506 units · NWT · Ships parcel
$2,393 $4.73 / piece 48 % of retail
Sells in ~99 days on resale
You pay$4.73a piece
Resells~$9median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
Beauty Creations Refresh & Reset - Wholesale Display 18 Units + 3 Tester (SK-RR) 36 units · Ships parcel
$358 $9.93 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
5 photos
Assortment
Beauty Creations Refresh & Reset Collection - Wholesale 1 Set (SK-RRPR) 7 units · Ships parcel
$277 $39.60 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
6 photos
Assortment
Covergirl Clean Fresh Radiant Loose Powder Bronzer Assorted - Wholesale 12 Units (COV-LOPOBR) 60 units · NWT · Ships parcel
$275 $4.59 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
4 photos
Manifested
Covergirl Clean Fresh Pressed Powder 165 Tawny - Wholesale 12 Units (CCFP165) 60 units · NWT · Ships parcel
$275 $4.59 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
L.A. Girl Set Refresh Glow - Wholesale Display 12 Units (GPD564) 48 units · NWT · Ships parcel
$352 $7.34 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
L.A. Girl Hydro Fresh - Wholesale 3 Units (GFB157) 63 units · NWT · Ships parcel
$286 $4.53 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Manifested
Loreal Infallible Up To 24Hr Fresh Wear Soft Matte Bronzer # 500 Dark - Liquidation 12 Units (K52495) 132 units · Ships parcel
$298 $2.26 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
3 photos
Assortment
Romantic Beauty Teddy Boo Shimmer Plumper - Wholesale Display 24 Units (LG7064) 168 units · NWT · Ships parcel
$318 $1.89 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
2 photos
Assortment
Covergirl Clean Fresh All Over Dewy Tint Assorted - Wholesale 12 Units (COTDEWASS) 132 units · NWT · Ships parcel
$290 $2.20 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
Covergirl Clean Fresh Dewy Tint 100 Rosy Brown, 3-in-1 Tint, Blendable Color For Eyes, Lips & Cheeks, 0.33 fl oz (Pack of 1) 240 units · NWT · Ships parcel
$726 $3.03 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 450 Rich Warm, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 425 Light/Medium Warm, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 430 Medium Neutral, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 440 Medium/Rich Neutral, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 445 Medium/Rich Warm, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Blurring Skin Tint with SPF 30, 400 Fair Warm, Liquid Foundation, Soft Matte Finish, Smooths, Brightens, Blurs Pores, Mineral Sunscreen, Vegan Formula 360 units · NWT · Ships parcel
$1,148 $3.19 / piece
Sells in ~125 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$22median · new with tags

6.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Assortment
Covergirl Clean Fresh Blurring Skin Tint SPF 30 · 150 units · mixed 150 units · Ships parcel
$330 $2.20 / piece
Sells in ~50 days on resale
You pay$2.20a piece
Resells~$8median · new with tags

3.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
COVERGIRL Clean Fresh Hydrating Concealer, Dark, 0.23 Fl Oz 288 units · NWT · Ships parcel
$919 $3.19 / piece 40 % of retail
Sells in ~50 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$8median · new with tags

2.5× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Beauty Creations Plush 4 Color Palette - Wholesale 36 Units + 6 Testers (PLP-PTD) 72 units · Ships parcel
$451 $6.27 / piece
Sells in ~21 days on resale
You pay$6.27a piece
Resells~$16weighted median · any condition

2.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment New
Simply Bella Lipluxe - Wholesale Display 36 Units (S127) 108 units · NWT · Ships parcel
$288 $2.66 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
4 photos
Assortment
Kevin & Coco Hueskin Bb Cream Tinted Moisturizer - Wholesale Display 12 Units (KC1395) 96 units · NWT · Ships parcel
$278 $2.89 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
5 photos
Manifested New
Light Blue Plaid Wholesale Cosmetic Bag for Makeup 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$35median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Manifested New
Girly Red Hearts Wholesale Makeup Travel Bag 5 units · NWT · Ships parcel
$93 $18.59 / piece
Sells in ~48 days on resale
You pay$18.59a piece
Resells~$35median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
3 photos
Assortment
Simply Bella Bella Lip Tint - Wholesale Display 24 Units (S024) 240 units · Ships parcel
$291 $1.21 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Matte To Last Lip Creme in Assorted Shades - Long-Lasting and Luxurious (MOQ-36) 108 units · NWT · Ships parcel
$949 $8.79 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$8.79a piece
Resells~$18median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested New
Evelyn Lozada Active Beaut Boosting Face Body Wipes( 15 Towelettes) 7 units · NWT · Ships parcel
$65 $9.29 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$9.29a piece
Resells~$18median · new with tags

1.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested New
Sky Organics Plant Based Dish Soap (Grapefruit), 16 fl oz 11 units · NWT · Ships parcel
$63 $5.76 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$5.76a piece
Resells~$18median · new with tags

3.1× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Manifested New
Lume Whole Body Deodorant Invisible Spray Soft Powder 3.6 oz 10 units · NWT · Ships parcel
$62 $6.20 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$6.20a piece
Resells~$18median · new with tags

2.9× resale / cost100+ sold recently

View lot
4 photos
Manifested
Ardell Magnetic Gel EyeLiner & False Lashes – Wispies – 1 set – Item #8649 508 24 units · NWT · Ships parcel
$104 $4.34 / piece 43 % of retail
Sells in ~33 days on resale
You pay$4.34a piece
Resells~$8median · new with tags

1.8× resale / costSteady seller

View lot
2 photos
Manifested
Amuse Ctrl + Set Pressed Powder - Wholesale Display 24 Units (KL336MIX) 144 units · NWT · Ships parcel
$285 $1.98 / piece

Not enough resale data yetToo few recent sales of this item type and condition

View lot
2 photos
Assortment
Amuse Luscious Lip Tint - Wholesale Display 24 Units (LIP2170-K) 192 units · Ships parcel
$294 $1.53 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
1 photo
Assortment
Cover Girl Brand New Overstock Cosmetics 300pcs 300 units · NWT · Ships parcel
$561 $1.87 / piece

No resale estimate for this lotWe only show resale figures we can stand behind

View lot
3 photos
Assortment
Revolution Super Dewy Skin Tint Tinted Moisturizer - Fair - 1.85 fl oz (300 Pcs Lot) 300 units · Ships parcel or freight from NC
$990 $3.30 / piece
Sells in ~37 days on resale
You pay$3.30a piece
Resells~$10median · new with tags

3.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Moira Beauty mega Waterproof Concealer - Wholesale Display 36 Units + 12 Tester (MWC) 36 units · NWT · Ships parcel
$317 $8.81 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$8.81a piece
Resells~$18weighted median · new with tags

2.0× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment
Beautaniq Beauty Blush Serum Magenta Sky · 1,152 units 1,152 units · Ships parcel or freight from FL
$1,267 $18,432 retail 93% off
Sells in ~102 days on resale
You pay$1.10a piece
Resells~$18median · any condition

16.4× resale / cost100+ sold recently

View lot
1 photo
Assortment In demand
Assorted Powder, Foundation & Concealer - Wholesale 49 Units (ASPFC) 98 units · NWT · Ships parcel
$313 $3.19 / piece
Sells in ~111 days on resale
You pay$3.19a piece
Resells~$18median · new with tags

5.6× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Assortment
Alamar X Cheetos Double Enden Cheek Stick - Wholesale 12 Units (ALA#03) 132 units · NWT · Ships parcel
$298 $2.26 / piece
Sells in ~2 days on resale
You pay$2.26a piece
Resells~$25median · new with tags

11.1× resale / costSells now and then

View lot
2 photos
Assortment
Beauty Creations Stay Blushing' Cute Lip And Cheek Balm - Wholesale 12 Sets (SBCB-SET) 36 units · NWT · Ships parcel
$348 $9.68 / piece
Sells in ~18 days on resale
You pay$9.68a piece
Resells~$16median · new with tags

1.7× resale / cost100+ sold recently

View lot
2 photos
Manifested
Beauty Creations Flawless Stay Foundation FS2.5 - Wholesale 12 Units (FS2.5) 48 units · NWT · Ships parcel
$339 $7.06 / piece
Sells in ~18 days on resale
You pay$7.06a piece
Resells~$16median · new with tags

2.3× resale / cost100+ sold recently

View lot
48 of 103 Load more
Sourcing request

Looking for something specific?

Describe the inventory you want to buy — we’ll source it and email you when a matching lot goes live.

  1. 1
    Describe it onceCategory, brand, and how much you buy.
  2. 2
    We go lookingAcross the liquidators who supply Closo Wholesale.
  3. 3
    You get one emailThe moment a matching lot goes live.

No account needed. Leave your email and we reply there.

Signed in? We’ll reply to your account — the email field is optional.
About this category

About wholesale cosmetics & beauty on Closo

The cheapest cosmetics and beauty lot here is $4 and the largest deal is $34,265. It is held by 40 vetted U.S. suppliers, each with a profile you can read.

Read moreShow less

The mix is 49 pallet-and-truckload deals against 3,598 case packs and boxes. Open any of them and you get the manifest mode, the unit count, the declared retail and live resale comps from Poshmark, eBay and Mercari. Wholesale cosmetics and beauty lots — makeup, skincare, fragrance, hair care and personal-care sets in boxes, case packs and pallets from vetted U.S. liquidators. Lots come from retailer overstock, shelf pulls and customer returns; each shows the supplier's manifest or assortment notes, unit count, declared retail value and condition grade, with Closo's resale comps for the brands inside. Most beauty lots ship parcel, pallets are quoted freight to your ZIP on the lot page, and every order carries Closo buyer protection. Beauty is a fast-moving resale category with strong brand demand — see the live lots below.

FAQ

Cosmetics & Beauty lots — questions buyers ask

What buyers ask before they take a lot from this shelf.

Are beauty products sealed and unexpired?

Overstock and shelf-pull lots are new and sealed; suppliers note expiry where relevant. Customer-returns lots may include opened items and say so in the condition grade.

Can cosmetics lots be shipped by parcel?

Most box and case lots ship parcel; some fragrances carry carrier restrictions, which the supplier states on the lot page.

Which beauty brands appear?

Drugstore, prestige and salon labels all appear; manifested lots name each brand line by line with resale comps.

Get the Monday Lot Drop

Eight new lots of the week in your categories, one resale number to price them against, and what sold. One email a week, no account, stop with one click.

By subscribing you agree to receive the weekly letter from Closo Wholesale. Unsubscribe any time from the letter.